Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

šta je ovo? :unsure:
Gledao sam ga na Cinema City-ju.... ništa posebno.... moj drugar se baš naložio na film, počeo da mi objašnjava kako je pun metafora i subliminalnih poruka i tako nečeg koje-čega...... i sve mi je to jasno ali mislim da je izvedba svega toga katastrofa....... šta je pisac hteo da kaže? Ok, hteo je da nam objasni da petooktobarska revolucija nije bila revolucija nego samo šarena laža za narod..... sve je to jasno ali....... ne znam...... loša izvedba, eto, to je to! Neće se u tvom životu i tvom poimanju sveta ništa promeniti ako ga pogledaš.
Link to comment

ma hoću da ga pogledam čim izadje na trafikama - nego nisam bio siguran dal je to dokumentarac ili igrani film, a koliko vidim pomalo od oba.

Edited by steins
Link to comment
Gledao sam ga na Cinema City-ju.... ništa posebno.... moj drugar se baš naložio na film, počeo da mi objašnjava kako je pun metafora i subliminalnih poruka i tako nečeg koje-čega...... i sve mi je to jasno ali mislim da je izvedba svega toga katastrofa....... šta je pisac hteo da kaže? Ok, hteo je da nam objasni da petooktobarska revolucija nije bila revolucija nego samo šarena laža za narod..... sve je to jasno ali....... ne znam...... loša izvedba, eto, to je to! Neće se u tvom životu i tvom poimanju sveta ništa promeniti ako ga pogledaš.
Film je prilično konfuzan i često nemušt. Mada ima i po nešto interesantno. Treba imati u vidu da ga je režirao čovek bez nekog ozbiljnijeg iskustva i rediteljskog i uopšte filmskog obrazovanja i to praktično bez budžeta - zbog čega ipak nekako blagonaklono gledam na film. U takvim okolnostima ipak nije loše ispao.
Link to comment
imajte u vidu da ce pobednik ovog fantomskog natjecaja da se nacrta ispred minkula sa kapom u ruci da prosi nekih pedesetak hiljada eurora za potrebe prezentacije u US of A. takodje imajte u vidu da je deo americke akademije koji se bavi stranim filmovima podjednako sklerotican kao i nasa akademija.
dobro, ali treba imati u vidu i da je dragojevic izgubio, sto je samo po sebi vredno svakog dinara...
Link to comment

Nije tu niko izgubio. Porazeni ce imati moralnu satisfakciju da se posere po nasem predstavniku izjavom u stilu "Eto vam ga sada taj Paskaljevic, nije dobio ni nominaciju dok bi moj film sigurno dobio Oskara."

Link to comment

Bode oči ćinjenica da je Paskaljević (pred)premijeru tempirao pred istek roka za zadovoljenje kriterijuma kandidovanja filma za Oskara. Čini se da je sa sigurnošću računao da će baš njegov film pobijediti, što i nije nikakvo čudo, jer je upravo on donedavno bio na čelu te akademije.Zanimljivo je da sva tri kandidovana filma imaju vrlo zahvalne teme da bi bili razmatrani za ulazak u užu konkurenciju:Kad svane dan - holokaustParada - gej parada i prava LGBT populacijeUstanička ulica - ratni zločini iz poslednjih naših ratova

Link to comment
- Ja sa 65 godina nikada nisam imao posla ni sa kakvim sudom, ali ovoga puta sam odlučio da tužim Dragojevića, ali i još jednu osobu, zbog užasnih tvrdnji koje sam trpeo. To je nedopustivo. Jednostavno celo moje biće se buni protiv te vrste agresije i ono što imam da kažem reći ću na sudu, jer sam prvi put u životu odlučio da nekoga tužim za uvredu i duševni bol - naglasio je reditelj.
Link to comment
dobro, ali treba imati u vidu i da je dragojevic izgubio, sto je samo po sebi vredno svakog dinara...
sto, zbog spsa :huh:nisam bas siguran da je cuvar kerova iz ursa bolje resenje.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...