Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

Zona mrtvih uopste ne zasluzuje da se nadje na takvom spisku.A recimo nema Jagode u supermarketu, kao niti jednog filma Gorcina Stojanovica, a svaki njegov film je negledljivi bulsit, a prednjaci Ubistvo sa predumisljajem.

Edited by Nikodije
Link to comment
Sekula nevino optuzen je onaj sa Bodom Ninkovicem? Ajd on i moze na listu al Sekula se opet zeni ne moze nikako.
Film u kome je glavna fora: ''- Imate li Žitan? - Šta je l' imamo, žita? '', svakako zaslužuje da bude ovde. Primetićete da nema ''Treće sreće'' a ni ''Tesne kože 4'', koji su po mom subjektivnom mišljenju mnogo kvalitetniji od drugih nastavaka. ''Ranjena zemlja'' i ''Jagoda u supermarketu'' su malo iznad limita koji sam postavio, od njih su mi gori npr. ''Pad u raj'' ili ''Rat uživo'', ''Gnjurca'' nisam gledao, a npr. ''Mehanizam'' su svi napljuvali mada je on meni jedan od najboljih posleratnih filmova kod nas. Čini mi se da sam jedini kome se taj film dopao. ''Desant na Prčevo'' je crnogorski film u kome NATO napada pomenuto fiktivno seoce, a reditelj je krivac i jednog drugog, još goreg projekta pod nazivom ''Rođeni sjutra''. Što se tiče ''Čudovišta iz Tamiša'', to su radili neki momci tu iz Pančeva (odakle sam i ja) sa budžetom od 69,000 dinara (2006.), ne poznajem ih lično ali viđao sam im face po gradu. Te olakšavajuće okonosti nisu bile dovoljne da nadomeste tragično loš smisao za humor u ovom filmu, inače bi bili ''bolje'' plasirani. A ''Zone of the Dead'' će i svaki pravi ljubitelj horora staviti na to mesto koje mu pripada, meni je vrh scena kad jedan zombi napadne pandura i ujede ga, i samo ga odjednom nema u kadru. Otišao valjda, ujeo ga i to je to. Edited by iwasateenagewerewolf
Link to comment

I da dodam da nijedan film kao ''Sve je za ljude'', nije ostavio sledeći utisak na mene, čak ni ova dva lošija od njega: Naime, taj film ima i tu jednu dimenziju da te tera da mrziš, da želiš da uradiš nešto vrlo loše njegovom tvorcu (a pogotovu glavnom glumcu), da ih pronađeš i izuješ od batina, ali to sve nije dovoljno jer ćeš i dalje osećati gnušanje pri samoj pomisli na sve što si video u njemu. Taj film je zavera protiv srpskog naroda u cilju spuštanja nivoa humora na nivo najmanjeg zajedničkog činioca. Taj film bi i decu cveća naterao da se oblepe eksplozivom i raznesu 200 ljudi u metrou.

Edited by iwasateenagewerewolf
Link to comment
Fali i Nebeska Udica
Svaki rediteljski uradak srpskog Klinta Istvuda zasluzuje da bude na nekoj sprdackoj listi. Steta sto se vise ne snimaju partizanski filmovi, pa da Smoki opet zablista kao glumac, ovako ce verovatno nastaviti da nas ubija u pojam iza kamere.
Link to comment

paskaljonijevi 'optimisti'? bajicev 'na lepom plavom dunavu' ili 'balkanska pravila'? 'sinovici'?mislim na ovoj listi ima strejt postenog tresha koji za (konjsku) glavu tuce dosta uradaka renomiranih srbijanskih filmadzija.

Link to comment
Uradio sam malu disertaciju na temu najgoreg filma Zap. Balkana, evo kako lista izgleda:43 - Vizantijsko plavo46 - Halo taxiJoš nisam gledao ''Sinovce'', a i hrvatski, slovenački i makedonski film treba da prečešljam.
za ova dva ne mogu da se složim.za prvi zbog muzike i nekog ukupnog suludog tripa koji vozi ovaj film /na stranu sve mane kojih voistinu ima gomila/, a za drugi jer je to jedan od poslednjih trzaja Jugoslovenskog Crnog talasa /uz Opasan Trag koji je otprilike vršnjak/. Posle su se uglavnom snimali filmovi kalibra Hajde da se volimo.
Link to comment
  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...