Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

Banovanje za citiranje Lakicke! :D
ja posle ovoga ne bih mogao pogledati andrijanin film:
„The Box” Андријане Стојковић (сценарио писали Андријана и Славољуб Станковић према истоименом Станковићевом роману) непретенциозан је а рафиниран, естетски култивисан и стилски доследан мали црно-бели филм двоструког (паралелног) наративног тока у којем, кроз готово експерименталну игру квазидокументаристичке и игране форме у камерној атмосфери, ауторка суптилно и ненаметљиво гради прилично снажну емоцију. Ону која се постепено рађа кроз причу и директне исповести три млада Београђанина различитих ћуди, образовања и младалачких хтења, који раде као пакери у амбасадама и директних (паралелних) исповести „спакованих“ – иностраних дипломата који су у време распада Југославије (1992), увођења санкција и виза и праскозорја рата, са свим својим стварима дигли сидро из Београда. Једна рокерска, навијачка и студентска младост је прекинута, а дипломатска каријера, уз велико „so sorry“, само је измештена на друго место. Остаје та велика, метафорична кутија. Херметички затворена, да се из ње нигде још дуго не може изаћи. Остаје тај осећај базичног емотивно-културолошко-цивилизацијског неразумевања између нас и њих...
Link to comment
Остаје тај осећај базичног емотивно-културолошко-цивилизацијског неразумевања између мене и њe...
edit - jbt, gledam - prve dve rečenice u pasusu joj traju šest redova. :isuse: Edited by kobni zelaya
Link to comment
Banovanje za citiranje Lakicke! :D
izvinjavam se :(. cilj mi je bio da neko nešto napiše o ovim novim filmovima, pa mi se ovo činilo kao bolji početak od "da li je neko gledao dva nova filma " , a ne da se priča o DL.
Link to comment
izvinjavam se :(. cilj mi je bio da neko nešto napiše o ovim novim filmovima, pa mi se ovo činilo kao bolji početak od "da li je neko gledao dva nova filma " , a ne da se priča o DL.
postoji klasa koja se kune u roger eberta druga koja ga prezir i treca iznad toga koja pljuje DL.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Uradio sam malu disertaciju na temu najgoreg filma Zap. Balkana, evo kako lista izgleda:01 - Dorćol-Menhetn02 - Suza i njene sestre03 - Sve je za ljude04 - Žikina ženidba05 - Tatin sin06 - Rođen kao ratnik07 - Zona mrtvih08 - Ortaci09 - Čudovište iz Tamiša10 - Svemirci su krivi za sve11 - Doviđenja u Čikagu12 - Rođeni sjutra13 - Ona voli Zvezdu14 - Dama koja ubija15 - Sulude godine16 - Debeli i mršavi17 - Slatko od snova18 - Juriš na skupštinu19 - Indijsko ogledalo20 - Novogodišnja miks bajka za odraslu decu21 - Crni Gruja i kamen mudrosti22 - Sekula nevino optužen23 - Zvižduk u osam24 - Ringeraja25 - Miss26 - Uslovna sloboda27 - Potera za sreć(k)om28 - Čovek sa četiri noge29 - Seljaci30 - Tajna porodičnog blaga31 - Hajde da se volimo 232 - Desant na Prčevo33 - Hajde da se volimo 334 - A3 - Rock'n'Roll uzvraća udarac35 - Tesna koža 336 - Žikina dinastija 237 - Špijun na štiklama38 - Mala noćna muzika39 - Sekula se ponovo ženi40 - Pogled sa Ajfelovog tornja41 - Tesna koža 242 - Tajna manastirske rakije43 - Vizantijsko plavo44 - Majstor i šampita45 - Vampiri su među nama46 - Halo taxi47 - Žikina dinastija 148 - Virtualna stvarnost49 - Kupi mi Eliota50 - Flert51 - Biće bolje52 - Guča!Još nisam gledao ''Sinovce'', a i hrvatski, slovenački i makedonski film treba da prečešljam.

Edited by iwasateenagewerewolf
Link to comment
Uradio sam malu disertaciju na temu najgoreg filma Zap. Balkana, evo kako lista izgleda:01 - Dorćol-Menhetn02 - Suza i njene sestre03 - Sve je za ljude04 - Žikina ženidba05 - Tatin sin06 - Rođen kao ratnik07 - Zona mrtvih08 - Ortaci09 - Čudovište iz Tamiša10 - Svemirci su krivi za sve11 - Doviđenja u Čikagu12 - Rođeni sjutra13 - Ona voli Zvezdu14 - Dama koja ubija15 - Sulude godine16 - Debeli i mršavi17 - Slatko od snova18 - Juriš na skupštinu19 - Indijsko ogledalo20 - Novogodišnja miks bajka za odraslu decu21 - Crni Gruja i kamen mudrosti22 - Sekula nevino optužen23 - Zvižduk u osam24 - Ringeraja25 - Miss26 - Uslovna sloboda27 - Potera za sreć(k)om28 - Čovek sa četiri noge29 - Seljaci30 - Tajna porodičnog blaga31 - Hajde da se volimo 232 - Desant na Prčevo33 - Hajde da se volimo 334 - A3 - Rock'n'Roll uzvraća udarac35 - Tesna koža 336 - Žikina dinastija 237 - Špijun na štiklama38 - Mala noćna muzika39 - Sekula se ponovo ženi40 - Pogled sa Ajfelovog tornja41 - Tesna koža 242 - Tajna manastirske rakije43 - Vizantijsko plavo44 - Majstor i šampita45 - Vampiri su među nama46 - Halo taxi47 - Žikina dinastija 148 - Virtualna stvarnost49 - Kupi mi Eliota50 - Flert51 - Biće bolje52 - Guča!Još nisam gledao ''Sinovce'', a i hrvatski, slovenački i makedonski film treba da prečešljam.
Ne prepoznajem br. 09 i 32, mada su im nazivi, posebno potonjem, fantasticni.
Link to comment

Odlicna je lista ali bi, po momu misljeniju, izbacio te amaterske pokusaje (i namerni trash) i listao samo "prave fimove". Gde su kao glumci, bilo je produkcije, cak i budzeta. Umesto "Cudovista iz tamisa" mora da ide Gnjurac i Ranjena Zemlja tako...

Link to comment
Odlicna je lista ali bi, po momu misljeniju, izbacio te amaterske pokusaje (i namerni trash) i listao samo "prave fimove". Gde su kao glumci, bilo je produkcije, cak i budzeta. Umesto "Cudovista iz tamisa" mora da ide Gnjurac i Ranjena Zemlja tako...
Nisam ni proveravao da li ima, mislio sam da se podrazumeva <_<
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...