Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

Ovaj Ristovski ko da je opterecen preduzecima, stranim ulaganjima, privatizacijama i restrukturiranju :D Videcemo da li ce moci da se eventualno izvedu neke paralele sa Tako se kalio celik - kako je bilo pre, a kako posle privatizacije i slicno.Kad krece u bioskopima?

Link to comment
Ovaj Ristovski ko da je opterecen preduzecima, stranim ulaganjima, privatizacijama i restrukturiranju :D Videcemo da li ce moci da se eventualno izvedu neke paralele sa Tako se kalio celik - kako je bilo pre, a kako posle privatizacije i slicno.Kad krece u bioskopima?
pojma nemam. ali ovo je logican i farsican kraj jednog lika kog je inagurisao zilnik, razvio markovic a do paroksizma doveo kusturica. sve nakon toga je samo ponavljanje matrice. dakle, ovo je drug crni iz podzemlja koji repuje. otuda i tito i crna ruka i sloboda ili smrt. sve je na svom mestu.
Link to comment
offPa jel nije Tito rehabilitovao crnorukase :)
offsudski ali nije u njima video tzv. ideoloske pretece. sto se ne moze reci za principa (na neki nacin).nego ponovo on topic. danasnji blic. jadi vlasnika jahte aurora.
Lazar Ristovski, glumacSiromaštvo mi je ulivalo snaguSimonida Milojković | 04. 05. 2010. - 00:02h | Komentara: 5Prvomajske praznike Lazar Ristovski proveo je na svom brodu „Aurora“ kojim u društvu porodice i prijatelja jedri Jadranom. Sunčani dani izmamili su slavnog glumca iz prostorija njegove producentske kuće „Zillion“ u kojoj priprema novi film „Bajaco bluz“ koji će i režirati. Sudeći po njegovom rediteljskom prvencu „Belo odelo“, nema sumnje da je na pomolu novi filmski hit.Lazar Ristovski- „Bajaco bluz“ je izašao iz radionice Gordana Mihića, kao jedan od njegovih najboljih scenarija. Ja mu sad pomažem da ga naštimamo na moju meru, jer ipak reditelj, kao glavni i odgovorni, na kraju potpisuje priču koju je hteo da ispriča filmskim jezikom. U kojoj je fazi? Šta da vam kažem?! Skupljam pare, jer sredstva koja ću dobiti od države za film, koji je prošao selekciju Filmskog centra Srbije kao jedan od pet najboljih, nisu, nažalost, dovoljna i čine jedva 20 odsto budžeta. Sirotinjska kinematografija koja se diči svojom prošlošću - priča Lazar Ristovski.O čemu govori film?- Film govori o sadašnjosti. O ljudima koji se školuju za jedno, a prinuđeni su da rade nešto potpuno drugo. O radnicima koji uzalud štrajkuju. O tranziciji koja predugo traje i za sobom ostavlja pustoš. Ipak, biće to komedija, ili bolje reći tragikomedija. To je žanr u kome već dugo i živimo.Film govori o ljudima koji su se školovali za jedno, a rade nešto sasvim drugo? Da li ste i sami povremeno u takvoj situaciji?- Pa eto, i ja režiram, a školovao sam se za glumca. Ja sam i producent, a nisam završio školu za to. Možda nas je muka naterala da preko noći postajemo obdareni. Možda nas je materijalno siromaštvo nateralo da budemo duhovno sadržajniji. Da budemo tragači i istraživači izgubljenog vremena. To nam bar niko ne može zabraniti.Koliko vam je siromašno detinjstvo u Ravnom Selu bilo pokretač za uspehe koje ste postigli u životu?- Kada sam shvatio, još u ranom detinjstvu, da su zvezde iznad moje kuće, te iste zvezde koje vidi i čovek u Americi, ili u Rusiji, Kini, i najbogatiji i najsiromašniji čovek na planeti, i da smo svi isto sićušni pod kapom nebeskom, izgubio sam strah od velikog sveta, od velikih ljudi i autoriteta, samih po sebi. To siromaštvo, koje je onda bilo nekako ravnopravno raspoređeno, ulivalo mi je snagu i otvaralo prostore u koje sam ulazio bez straha. Radovao sam se šansi koja mi se pruža. Mnoge sam šanse iskoristio, na moju radost i na radost publike, čini mi se.Šta vam je danas pokretač?- Motiv u poslu mi je to što je svaka nova uloga svet za sebe. Neistražen i mističan. Ta tajnovitost me tera da radim, više nego ikada. I taj strah od nepoznatih prostora svake nove uloge je izazovan, što bi klinci rekli - do bola. Svaki zastoj boli zbog saznanja o prolaznosti. Zato treba raditi. Mlađi glumci danas malo rade na sebi. Brzo postaju popularni i onda tu popularnost mešaju sa kvalitetom. Ja se novim ulogama bavim temeljno. I teško. Gluma je težak fizički i duhovni rad zajedno.Imate li još neku neostvarenu želju osim one da zaigrate sa Robertom de Nirom?- Da, ponekad kažem u šali da bih voleo da igram sa njim zajedno u nekom filmu. Sportisti imaju tu privilegiju da se ogledaju sa najboljima na olimpijadama i svetskim prvenstvima, a mi ne, ili vrlo retko. Ne mislim da je gluma takmičenje, ali neko ogledanje jeste. Imam želju da se bavim samo svojim poslom na dostojanstven način. Samo to, i ništa više. Da se obezbede pare za kinematografiju da možemo komotno da napravimo još poneki film u fer uslovima. Da glumci u pozorištima, gde mene nema već 15 godina, imaju dostojanstvenije plate i dostojanstvenije ponašanje države prema njima.Šta vam je privatno neostvarena želja?- Da dobijem na lotou velike pare i da od tih para snimim film. Skromno. Ima li poziva iz inostranstva i odbijate li i dalje da kao „veliki glumac sa istoka igrate male uloge na zapadu“?- Igrao sam malu ulogu u filmu o Džejmsu Bondu „Kazino Rojal“, tako da je i ta nevinost te moje izjave pukla. Zovu me, ali sve ređe. Velika je borba i tamo, kao i ovde. Umesto da se prostori šire, oni se nekako sužavaju. Ne žalim se. Da sam hteo, već bih bio u Holivudu. Ja sam hteo da ostanem ovde da glumim na svom jeziku.Vaša Danica govori da ste vi njen vitez. Koje njene osobine najviše volite?- Ona je moja dama. Umetnička porodicaVaš sin Petar Ristovski u svom filmu „Brižni otac“, u kom vi igrate oca, bavio se sukobom oca i sina. Ima li u vašoj porodici kreativnih razmirica budući da se svi bavite filmom?- Mi postajemo uistinu jedna mala laboratorija za pozorište i filmove. Sin Petar završava filmsku režiju, a supruga Danica i ja čekamo da počnemo preko veze da dobijamo uloge na filmu. Petar i, naravno, Danica čitaju sva scenarija koja dobijem ili koja sam spremam. Petrova vizura života i umetnosti je drugačija od naše, tako da su razgovori s njim uvek kreativni i polemični. Šta da se radi... ne možemo svi biti bankari i biznismeni. Mora neko da se bavi i umetnošću. Svet postaje toliko obesmišljen da će naši zanati ponovo biti na ceni. Nadam se. Jedrenje s prijateljimaKuda ćete i s kim jedriti ovoga leta?- Ovog leta ću se spremati za svoj film „Bajaco bluz“, ali moraću da odem na nekoliko regata mojom jedrilicom „Aurora“. Odjedriću malo i do Hrvatske, koja ima najlepše more za jedrenje. A prijatelja ima i oni znaju da su uvek dobrodošli na moj brod. Tako će biti i ovoga leta.
Edited by kim_philby
Link to comment

jel ima neka dobra dusa na forumu koja bi se zrtvovala i odgledala ovaj novi film u kome glume gordan picic i dragan bjelogrlic?! imam osecaj da je to najgori film u istoriji kinematografije.

Link to comment
  • 3 weeks later...
Prvi dekolte dnevnog lista Alo! zvezda u filmu Lazara RistovskogMonika Kiš: Svet treba da vidi moje grudi!Monika Kiš, devojka koja svojim bujnim poprsjem muškarcima produžava život, ali samo u filmu „Beli lavovi“ Lazara Ristovskog, odlučila je napokon da otkrije svoje dojke u javnosti!Prvi dekolte dnevnog lista „Alo!“ kaže da joj je saradnja sa poznatim glumcem i rediteljem u pomenutom ostvarenju promenila život i opisuje kako se osećala kada je trebalo da snimi scene u kojima se vidi njeno poprsje jer je planirala da isto otkrije u svetu, gde bi, kako kaže, to bilo daleko plaćenije.- Iskreno, nikada nisam ni pomislila da svoje grudi pokažem u Srbiji, htela sam to najpre da uradim negde u svetu jer bih tamo bila i bolje plaćena, a i ovde me ipak ljudi poznaju. Međutim, Lazara Ristovskog nisam mogla da odbijem - kaže Monika, koja ističe da je imala veliku tremu tokom snimanja scene u kojoj je Ristovski pipa po dojci.- Imala sam tremu jer je ovo prvi put da svoje grudi pokazujem u javnosti, ali Lazar Ristovski je veliki profesionalac i pomogao mi je da suzbijem tremu, a probali smo i iza scene. Mnogo smo i razgovarali o tim scenama gde mi se vide grudi, a kojih ima nekoliko i Laza mi je rekao da moram da izgledam što smirenije - priča devojka sa najlepšim prirodnim dekolteom u Srbiji i dodaje da su se njeni roditelji ipak plašili šta će rodbina i prijatelji reći. - U početku su bili skeptični, razmišljali su o tome šta će reći rodbina i prijatelji. Međutim, moj otac je pozorišni radnik, tako da je razumeo da je ovo deo umetnosti. Na kraju su prihvatili i podržali me, a sada dobijam samo pozitivne komentare - priča Kišova. Posle skidanja, još popularnija!Samo dan nakon što se trejler za film u kojem se vide njene dojke pojavio na internetu, popularnost Monike Kiš je skočila toliko da dnevno dobija i po hiljadu zahteva za prijateljstvo na društvenoj mreži „fejsbuk“, ali i interesantne poruke.– Od pojavljivanja trejlera za film „Beli lavovi“, stiže mi mnogo zahteva za prijateljstvo na „fejsbuku“. Imam i fan klub koji sada broji 8.000 obožavalaca, a dobijam i mnogo poruka. Najzanimljivija mi je poruka jednog mladića, koji je napisao da sam mu produžila život za 20 godina kada je pogledao trejler za film. Posebno mi imponuje i poruka u kojoj drugi mladić kaže da dok me nije video u trejleru, ali i u jednoj emisiji, nije verovao da princeze postoje - izjavila je Monika Kiš za „Alo!“.D. Petrović
Obožavam "ovo je umetnost/ovo je zbog umetnosti" izgovor. A vidim da ga i svaka šuša voli.
Link to comment

Teran mazohističkim porivima, pogledah na "Srećnoj" "Ona voli Zvezdu". Mislim da niko od ekipe filma nema nijednog prijatelja. U suprotnom, trake bi bile daleko&duboko zakopane i niko ne bi znao za...ovo. A voleo bih da sam imao prilike da ovo gledam u bioskopu samo zbog posmatranja reakcija gledalaca.

Link to comment
jel ima neka dobra dusa na forumu koja bi se zrtvovala i odgledala ovaj novi film u kome glume gordan picic i dragan bjelogrlic?! imam osecaj da je to najgori film u istoriji kinematografije.
siguran sam da ne moze biti strasniji od paskaljevicevih optimista.
Link to comment
siguran sam da ne moze biti strasniji od paskaljevicevih optimista.
Nisam gled'o, ali na neviđeno mi se čini da može. Ovde bukvalno sekund filma ni u kom smislu ne valja. Nego, vidim da mu je (sada govorimo o Paskaljeviću, je l'te) sin opet snim'o. Si gledao...možda? Meni se čini da mu je i ona palanka/varoš bila puna kapa (ni zbog Lene mu nije oproštena!), ali vidim da je ovo možda čak i "bolje"...Edit: odgovorio na pogrešan film. Mada ni ovaj film koji ja pogledah, a u kom glumi Gordan ne može tek tako da se izuzme iz konkurencije za najgoreg među najgorima. Edited by notenoughreasonsforclaire
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...