Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

O istoriji filma je OK
Daj ne seri laugh.gifMalo o autoru, iz pera Aleksandra Hemona.Bokan je netom dosao iz Amerike, gdje se susretao sa "srpskom imigracijom" i iz Amerike je donio odjevni predmet koji je meni izgledao kao bavarski kaputic - od cohe, zelen, sa okruglom kragnom i prosivenim rubovima. Bokan je onda bulaznio o tome kako su Srbi arijevska rasa i kako svijet polako preuzimaju Jevreji i masoni - narocito masoni - i ja sam shvatio da je bavarski kaputic bio povezan sa njegovom teznjom da izgleda arijevski. I, zaista, izgledao je kao Sicer iz Salasa u malom ritu, sa naocarima tankih oboda i tankim usnama i odsjecnim govorom, karikatura palanackog policajca. Bokan je ocigledno bio specijalni slucaj strebera, neko ko nikad nije mogao igrati lopte s ostalom djecom. Bio je tu i tip pod imenom Bogdan Zlatic, potomak "stare srpske porodice", toliko stare da su vec cetrdeset i kusur godina zdusno prezirali komuniste, te nisu dozvoljavali Bogdanu da radi za njih. Otud je Bogdan zavrsavao svoj treci fakultet - scenaristiku - sa diplomama iz prava i stomatologije. Bogdan je bio bucmast, sa bradom "intelektualca" - specijalni slucaj strebera - i pricao je sa neobaveznim entuzijazmom studentarije, osim sto je bio u ranim cetrdesetim godinama. Bokan i Bogdan su, podsjecajuci na Loleka i Boleka, citavu noc pricali o tome ko je mason u Srbiji i Jugoslaviji, a ko nije. Bilo ih je vrlo malo koji nisu bili masoni. Ja sam uglavnom gledao televiziju te veceri - na programu je bila izvrsna engleska serija The Singing Detective - i kad se zavrsila epizoda, Bokan i Bogdan su se, pjani, grlili i govorili jedan drugome: "Ja znam da si mason, al' dobar si covek!"
Link to comment
laugh.gif to bilo tamo?nego uh kako bih voleo da znam na koga se ovo odnosi:" Isidora mi je pricala o skupstini Udruzenja filmskih kriticara Srbije na kojoj je doslo do omanjeg skandala jer je jedan od imbecilnih kriticara zahtijevao amandman koji bi zabranio clanu Udruzenja da istovremeno bude i clan masonske loze".
Link to comment
Hemon = mason <_<
Ukrajinski civutin zaostao sa delegacijom nekog soc saveza kad je roknulo u Bosni. Evoluciono prilagodjavanje u svom najboljem izdanju. Mos ti nekog isterati iz Bosne, al Bosnu iz nekog nema trika.
Link to comment

sto ne volim kad ljudi potonu u sliku koju su sami stvorili. bokan je bio poznat u srednjoj skoli kao "fudbaler" - trenerka, fudbal pod miskom. ehhh, pisci, pisci...

Malo o autoru, iz pera Aleksandra Hemona.Bokan je ocigledno bio specijalni slucaj strebera, neko ko nikad nije mogao igrati lopte s ostalom djecom.
Link to comment
Ukrajinski civutin zaostao sa delegacijom nekog soc saveza kad je roknulo u Bosni. Evoluciono prilagodjavanje u svom najboljem izdanju. Mos ti nekog isterati iz Bosne, al Bosnu iz nekog nema trika.
Stidim se što dijelim forumski prostor s ovim. Eh, pppatologijo. Edited by king louie
Link to comment
sto ne volim kad ljudi potonu u sliku koju su sami stvorili. bokan je bio poznat u srednjoj skoli kao "fudbaler" - trenerka, fudbal pod miskom. ehhh, pisci, pisci...
To što je napisao je, ako nije faktografska, u svakom slučaju moralna istina. Bokan je mimo sveta na najgori mogući, kompleksaški način. Možda je takav zato što je odbacivan, a možda je, kao onaj slon Dumbarajko u Simpsonovima, jednostavno kreten. Edited by vasudeva418
Link to comment
To što je napisao je, ako nije faktografska, u svakom slučaju moralna istina. Bokan je mimo sveta na najgori mogući, kompleksaški način. Možda je takav zato što je odbacivan, a možda je, kao onaj slon Dumbarajko u Simpsonovima, jednostavno kreten.
Sto obrisa slobodno se iskazi.
Link to comment
Mogu da se kladim da nisi nista citao literarno od Hemona vec samo angazovane tekstove.
nisam. ali o tome sigurno neću polemisati sa nekim ko piše stvari kao što je "ukrajinski civutin". ti bato ideš na ignore, a drugima prepuštam da čitaju tvoja neduhovita i zlobna gnojenja. mrš.
Link to comment
To je Herrov "smisao za humor".
e pa ja bih za takav humor, da mogu, slao u Padinsku Skelu. pošto ne mogu, ignore i "mrš" će morati da posluži.
Link to comment
e pa ja bih za takav humor, da mogu, slao u Padinsku Skelu. pošto ne mogu, ignore i "mrš" će morati da posluži.
Znam ja mnoge koji bi i vise za manje. Umanisti.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...