Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

Poređenje je na mestu, ali to je bilo očigledno od početka, zar ne?S tim što i to poređenje hramlje po mnogo osnova, a pogotovo po pitanju političke eksploatacije ovih trenutaka za koje je, takav kakav je, upravo i sniman.
u stvari sisanje je reefer madness ali straga. dok je rm nastao kao film moralne panike koji je intervencijom producenta postao exploitation ponocni film, sisanje je svoj zivot otpocelo kao would be exploitation a onda ga je sam autor pretvorio u film moralne panike trapavom montazom.
Link to comment
popboks Vesti | 12:43 | 29.10.2010. Prvi trejler za Zečevićevog NeprijateljaPojavio se trejler za novi film reditelja Dejana Zečevića (Dečak iz Junkovca, Kupi mi Eliota, TT sindrom, Mala noćna muzika, Četvrti čovek), Neprijatelj, objavilo je Doba nevinosti.Snimanje filma prema scenariju Đorđa Milosavljevića, u produkciji filmskih kuća Biberče iz Beograda i Balkan film iz Kozarske Dubice, je završeno krajem prošle godine.Radnja filma se dešava 1995. godine i prati inženjerski vod koji je Dejtonski mir dočekao u planinama, kod ruševina fabrike gde u prisustvu posmatrača mirovnih snaga treba da obezbeđuje novu liniju razgraničenja, kao i da očisti teren od mina.“Film Neprijatelj će funkcionisati kao globalna metafora, koja treba da pruži neobičan, a ubedljiv pogled na stvarnost bivše Jugoslavije devedesetih. Kao što su na prostorima nekadašnje zajedničke države zaratile dojučerašnje komšije, tako su se u Neprijatelju jedan protiv drugog okrenuli dojučerašnji saborci”, izjavio je po završteku snimanja Zečević za Politiku.Glavne uloge u filmu igraju Vuk Kostić, Slavko Štimac, Dragan Marinković, Aleksandar Stojković, Ljubomir Bandović, Tihomir Stanić i Marija Pikić.Film je sniman osam nedelja na lokacijama na Kozari, u Prijedoru, Banjaluci, Mrkonjić Gradu i u Beogradu.Premijera je najavljena za februar 2011. godine.
http://www.youtube.com/watch?v=PsU_7iHoqLI
Link to comment

Film Neprijatelj će funkcionisati kao globalna metafora, koja treba da pruži neobičan, a ubedljiv pogled na stvarnost bivše Jugoslavije devedesetihono, nisam ni sumljaoaj da ne serem unapred :)

Link to comment
Film Neprijatelj će funkcionisati kao globalna metafora, koja treba da pruži neobičan, a ubedljiv pogled na stvarnost bivše Jugoslavije devedesetihono, nisam ni sumljaoaj da ne serem unapred :)
o ne, jos jedan! jel ima bar seksa sa dikobrazima?
Link to comment
Hejteri supercool urbanoidni, saftajte džamutku Zečeviću.Jedini njegov film koji mi se nije svideo je Kupi mi Eliota, koji je tuga. Ostalo je :Hail:
Ja bih ipak izdvojio meni omiljenu seriju Kosarkasi...
Link to comment

toni, ovaj gospodin se ne slaze sa tobom.http://www.pressonline.rs/sr/vesti/tvPressing/story/139065/%C5%A0i%C5%A1anje.html

Link to comment
Jer ovde se ne isplati biti ni šejtan, a još manje frizer!
Šteta što nije forumaš da ga metnemo na Minijature. Edited by McCabe
Link to comment
u stvari sisanje je reefer madness ali straga. dok je rm nastao kao film moralne panike koji je intervencijom producenta postao exploitation ponocni film, sisanje je svoj zivot otpocelo kao would be exploitation a onda ga je sam autor pretvorio u film moralne panike trapavom montazom.
Koliko treba covek da bude jadan pa da ide okolo i prica kako je to dobar film?
Link to comment

Naletoh u nekom losem rimejku serije Nikita na Nika Slotera. Jel bilo nesto s tim filmom ili su samo digli kesh u stilu Monce 2 i proizveli hiljade slika za facebook?

Link to comment
10. novembar 2010. | Izvor: BetaZa filmove 35,7 miliona iz budžetaNa ovogodišnjem konkursu Sekretarijata za kulturu Beograda za stimulaciju kinematografije odabrana su 22 filmska projekta, za čiju će realizaciju iz gradskog budžeta biti izdvojeno 35.750.000 dinara.Po 5,5 miliona dobiće autori dugometražnih igranih filmova: Nebojša Pajkić za film "Prijatelj iz Srbije", Darko Lungulov za "Spomenik Majklu Džeksonu", Maja Uzelac za film "Plava krv" i Kosta Đorđević za film "Skidanje", rekao je na konferenciji za novinare predsednik gradske komisije Borislav Anđelić.Reč je o prvim ili drugim filmovima reditelja, a istu sumu dobiće i Goran Radovanović za realizaciju dečjeg dugometražnog igranog filma "Enklava".Po milion dinara dobiće Petar Lalović i Momčilo Martinović za dokumentarne filmove "Beogradska oaza" i "Sve je isto samo njega nema".Podršku od pola miliona dinara dobiće autori dokumentaraca Sonja Blagojević za film "Novi (v)etar", Vladimir Perović za film "Život, slika", Vanja Kovačević za film "me@home.com", Mladen Kovačević za film "Bolji si od mene, nego ja" i Andrej Aćin za film "Jednostavno Valter".Na konkursu su odabrani i kratki igrani filmovi "Mali Buda" Danila Bećkovića (750.000 dinara), "Put" Nebojše Miljkovića (400.000 dinara) i "Unutra" Mirka Abrlića (500.000 dinara).Gradski sekretarijat za kulturu podržaće i realizaciju animiranih filmova "Legenda o vilinskom grobu" Marije Milanović Lazarevski (500.000 dinara), "Eka i Bi" Mirjane Mićanović Tičerić (400.000 dinara) i "Plemeniti ratnik" Nina Maljevića (500.000 dinara).Konkurs je obuhvatio i dva eksperimentalna filma: "Porodica Jovanov" Saše Radojevića i "Stolica" Slobodana Lemana, kojima je dodeljeno po 350.000 dinara.Gradska sekretarka za kulturu Ivana Avžner rekla je da će uplata novca za realizaciju odabranih projekata autorima početi naredne godine.Komisija za dodelu gradskih sredstava za stimulaciju kinematografije, koji obuhvata samo projekte čiji su autori s teritorije Beograda, radila je u sastavu: Borislav Anđelić (predsednik), Velimir Živojinović, Ratomir Anđelković, Balša Đogo i Dinko Tucaković.Na konkursu su razmotrena čak 43 dugometražna igrana debitantska filmska ostvarenja, a komisija je, pored odabranih projekata, gradonačelniku preporučila još pet, za koje bi sredstva mogla da budu obezbeđena, eventualno, nakon rebalansa gradskog budžeta.Reč je o projektima: "Bajaco bluz" Lazara Ristovskog, "Neposlušni" Mine Đukić, "Tramvaj Liga" Dragana Pešikana, "Varvari" Ivana Ikića i "Film mog života" Slobodana Ivetića.Borislav Anđelić je napomenuo da bi do kraja godine trebalo da bude raspisan i konkurs Filmskog centra Srbije za podršku kinematografiji, koji se realizuje na republičkom nivou.
Link to comment
Na konkursu su razmotrena čak 43 dugometražna igrana debitantska filmska ostvarenja, a komisija je, pored odabranih projekata, gradonačelniku preporučila još pet, za koje bi sredstva mogla da budu obezbeđena, eventualno, nakon rebalansa gradskog budžeta.Reč je o projektima: "Bajaco bluz" Lazara Ristovskog...
Jel' to neki drugi Lazar Ristovski ili je onaj Lazar Ristovski resio da debituje ponovo? Edited by Sludge Factory
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...