Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

Ja nesto nisam ubedjen da je to jedan te isti klinac. Posto mi je malo cudno da za mesec dana lik od ultra shtrebera postane zli vodja huligana koji obara ljude iz jednog udarca :)

Link to comment

u sisanju mi najvise smeta sto se bezorazno insistira na strukturama, odnosima i spregama sila, uvezivanjima, genealogijama i sistemima, a onda glavni lik sve dramaticno sto uradi, uradi u skokovima, potpuno van strukture. sve bitne tacke su odradjene u skokovima, flesahedima i flesbekovima. misim, ja generalno ne trazim motivacije i psihologije i realne ljudei sve te gradjanske stvari u filmovima, al ovaj film tolko insistira na tome da debili ne rastu od sebe u sumama, da su mi ti skokovi ne samo jeftino resenje u bilo kom kontextu sto se, jeli, artikulacije tice, nego su ovde idejno neodrzivi.i naravno, nista od te artikulacije al to nisam ni ocekivo.

Link to comment
Ja nesto nisam ubedjen da je to jedan te isti klinac. Posto mi je malo cudno da za mesec dana lik od ultra shtrebera postane zli vodja huligana koji obara ljude iz jednog udarca :)
pa to je zato sto je po stevinim recima on to izabrao da bude. moc pozitivne vizuelizacije.na stranu sve +1 za fensijev komentar a steva je sustinski srdjan dragojevic kakvog nasa kinematografija u prvoj deceniji 21. veka zasluzuje.inace sisanje je za 12 dana videlo oko 30 hiljada ljudi. s obzirom da film ima 6 kopija to je prilicno dobar rezultat.
Link to comment
Obzirom kad je film pušten u bioskope i sa kakvim kontekstom, tužno je da je toliko ljudi saterano u tor bioskope...
meni je ta brojka donekle iznenadjenje. moguce je da filipovic komunicira sa svojom generacijom na neki nacin koji meni izmice.npr. feromonima ili telepatski posto zasigurno to ne cini nekim koherentnim filmskim jezikom. Edited by kim_philby
Link to comment

Ma, praviš od komarca magarca...EDIT: Kimu, se obraćama, a ovaj McCabe je i zaboravio šta znači numerisana ulaznica u bioskopu, pa me tera na edit <_<

Edited by Ajant23
Link to comment
referenca na star wars u svakom filmu tj. najavi?
i moja generacija je gledala zvezdane ratove. neki cak citali i novelizaciju alan dean fostera.
Ma, praviš od komarca magarca...EDIT: Kimu, se obraćama, a ovaj McCabe je i zaboravio šta znači numerisana ulaznica u bioskopu, pa me tera na edit <_<
moguce. ali sta drugo da radim u 3 sata izjutra.
Link to comment

evo jos jedne 'filmske' vesti sa B92

Srđa Popović na festivalu u ZagrebuU okviru međunarodnog Zagreb film festivala (ZFF), prikazan je američki dokumentarni film Stevea Yorka "Rušenje diktatora" iz 2002, a nakon toga i predavanje Srđe Popovića, jednog od osnivača pokreta Otpor, pod nazivom "Nenasilna revolucija kao svetski brend".Publici u dupke punoj dvorani Popović je objasnio primere nenasilnih revolucija i poteze Otpora koji su doveli do svrgavanja Slobodana Miloševića i stvaranja demokratske Srbije.Odgovarao je na brojna pitanja zainteresovane i dobro upućene publike, koju su dobrim delom činili nevladini aktivisti uključeni u dugotrajno, ali neuspelo sprečavanje gradnje ulaza u garažu u Varšavskoj ulici u centru grada, i najavio da će, ako postoji interes i poziv, doći u Zagreb i organizovati radionicu o veštinama nenasilne borbe."Lepo je kad te sačeka 200 ljudi i kad su to urbani, mladi pametni i dragi ljudi kao što je to bilo večeras", rekao je Popović, nakon predavanja, i dodao da je "posle svega što se desilo na Balkanu u poslednjih 20 godina, mnogo lepo kad se nekim Srbima aplaudira u Zagrebu iz bilo kog razloga, a još lepše kad je to već postala rutinska stvar"."Otpor je model koji se primio širom sveta i mi smo naučili da ljudi koji su hrabri i koji nešto hoće, pokušavaju nešto da promene, bilo da se bore protiv vojne hunte kao ljudi u Burmi ili pokušavaju da se izbore protiv mutnih radnji gradske građevinske mafije i političara, kao što su pokušali mladi Zagrepčani u slučaju Varšavske ulice, koja je večeras bila jedna od tema predavanja...Bilo bi dobro ako taj model može da pomogne, pa makar i 0,001 odsto da se neka borba za ljudska prava i demokratiju, a protiv korupcije istera do kraja", istakao je Popović."Naš Centar za stratešku nenasilnu borbu i strategije radio je s ljudima iz 41 zemlje. Ako smo mogli da radimo s ljudima širom sveta, bilo bi nam jako drago da radimo i u Hrvatskoj", dodao je.Na pitanje otkud on u Zagrebu, Popović je rekao da su organizatori festivala išli preko njegovog prijatelja, beogradskog reditelja Srdana Golubovića: "On već godinama sarađuje s njima i rekao mi je da su oni super".Na ovogodišnjem, osmom po redu ZFF-u, koji traje od 17. do 24. oktobra, biće prikazano 95 filmova iz 30 zemalja sveta, između ostalih i nekoliko iz Srbije.Za nagrade Zlatna kolica, po kategorijama se takmiči 11 dugih, 10 kratkih i 16 dokumentarnih filmova, u glavnom programu, i 11 kratkih hrvatskih filmova u programu Kockice, dok će ostali filmovi biti prikazani u više popratnih programa.U glavnom programu takmiće se i srpski igrani film "Tilva Roš", Nikole Ležaića, i dukumentarni film "Zvezda je rođena" Vanje Kovačević.Publika će neke od filmova moći da vidi i posle službenog zatvaranja i podele nagrada 23. oktobra.
ako nista drugo makar ce zagrebacka publika imati prilike da vidi nikolin film.
Link to comment

Ako uzmemo filmske katergorije u obzir Šišanje je loš film. Međutim, ako pogledamo poruku i obradu teme ovo je filmčina. Filipović ima specifičan način pravljenja filmova koji meni vrlo ne odgovara i koji je vizuelno nedorečen i koji loše priča priču.

Link to comment
Ako uzmemo filmske katergorije u obzir Šišanje je loš film. Međutim, ako pogledamo poruku i obradu teme ovo je filmčina. Filipović ima specifičan način pravljenja filmova koji meni vrlo ne odgovara i koji je vizuelno nedorečen i koji loše priča priču.
pa jebote, onda nemoj da gledas film nego slusaj pescanik. filipovic je veoma inteligentan lik i ja bas volim da ga slusam, ali film je mnogo los. svako moze da snimi film sa "ispravnom porukom" ali poenta je da je film neuverljiv i da klinci to nikada nece progutati.mislim da je film bas zbog toga ovoliko los. previse se trudio da posalje poruku a premalo da snimi dobar film. Edited by kojot
Link to comment
pa jebote, onda nemoj da gledas film nego slusaj pescanik. filipovic je veoma inteligentan lik i ja bas volim da ga slusam, ali film je mnogo los. svako moze da snimi film sa "ispravnom porukom" ali poenta je da je film neuverljiv i da klinci to nikada nece progutati.mislim da je film bas zbog toga ovoliko los. previse se trudio da posalje poruku a premalo da snimi dobar film.
Peščanik sluša uvek ista ekipa. To ti je kao NVO seminari na koje se godinama slivaju hiljade eura a koji služe da se ista ekipa druži i putuje. Ovaj film će videti neki ljudi koji inače ne bi imali priliku da čuju ovu poruku. I mislim da nije poenta da ovaj film promeni klince nego da društvo bude bar malo bliže suštini.Film je loš, ali sam ja bio vrlo prijatno iznenađen porukom. Mislim da je kod ovog filma ona važnija nego umetnost. Idealno bi bilo da ovaj film objedinjuje oba ali to izgleda Dika nije mogao i umeo da izvede.
Link to comment
gledao sinoc. u bioskopu.sisanje je za skinse/fudbalske huligane ono sto je reefer madness za pot kulturu.
hahahaodlicno poredjenje
Link to comment

Poređenje je na mestu, ali to je bilo očigledno od početka, zar ne?S tim što i to poređenje hramlje po mnogo osnova, a pogotovo po pitanju političke eksploatacije ovih trenutaka za koje je, takav kakav je, upravo i sniman.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...