Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

hehe, svakom svoje, bilo vazda i bice uvek.nekad zikine dinastije i srecni ljudi, sad filipovicevo djubre.tebi obavezna lektira, nekome predmet sprdnje.samo ti meni uzivaj :)

Edited by ToniAdams
Link to comment

Masivni oftopik: velike teme vecine srpskih filmova su po pravilu demonstracija rediteljske impotencije.U umetnosti nema velikih tema, ima samo jakih artikulacija. "Sezan naslika gomilu jabuka i napravi remek-delo: neko pak naslika raspece hristovo i to ostane tricarija." (Sabato?)Evo jos oftopika: jedna obicna prica bez navijaca, udbasa, sviranja i pucanja:http://www.youtube.com/watch?v=Oh7sQ4hPnyk... dakle mikro budzet, svakodnevni zivot, ideologije nigde, politike nigde, sirovih emocija na prvu loptu nigde - samo jedna mala prica o coveku.Jebes reditelja koji pet godina ide na fakultet i ipak ne uspe da uklaviri kako se pravi Film.

Link to comment

Odgledah Sisanje. Utisak je da je film jako trapavo uradjen i da je gomila stvari u njemu prilicno nelogicna,ali da je manje vise poruka koju je hteo da prenese poslata i da uzevsi u obzir kraj filma nema neke velike sanse da ovde bude novih Pinkija i Shvabe.Najzanimljiviji deo filma je da ga gledate u drustvu i pokusavate da predvidite sledeci klishe sto uopste nije tesko.

Link to comment
hehe, svakom svoje, bilo vazda i bice uvek.nekad zikine dinastije i srecni ljudi, sad filipovicevo djubre.tebi obavezna lektira, nekome predmet sprdnje.samo ti meni uzivaj :)
komentar upucen tebi odnosio se na saopstenje,i tvoj stav povodom toga, ne na film. opet nisi razumeo. a film jeste obavezna lektira, zbog poruke i aktuelnosti teme, sa svim svojim manama, kao sto rekoh.medjutim, i o tome tesko da mozemo da raspravljamo, posto je tvoj post samo jedno jeftino etiketiranje, koje ne ostavlja prostor bilo kakvoj diskusiji. na sta da ti odgovorim, na stav? argumenti?
Odgledah Sisanje. Utisak je da je film jako trapavo uradjen i da je gomila stvari u njemu prilicno nelogicna,ali da je manje vise poruka koju je hteo da prenese poslata i da uzevsi u obzir kraj filma nema neke velike sanse da ovde bude novih Pinkija i Shvabe.
upravo tako.
Link to comment
hehe, svakom svoje, bilo vazda i bice uvek.nekad zikine dinastije i srecni ljudi, sad filipovicevo djubre.tebi obavezna lektira, nekome predmet sprdnje.samo ti meni uzivaj :)
Nego druže moj bivši, jesi ti odgledao ovaj film ili glumiš Melankolika malo?
Link to comment
Nego druže moj bivši, jesi ti odgledao ovaj film ili glumiš Melankolika malo?
jel stvarno mislis da pricam napamet?
komentar upucen tebi odnosio se na saopstenje,i tvoj stav povodom toga, ne na film. opet nisi razumeo. a film jeste obavezna lektira, zbog poruke i aktuelnosti teme, sa svim svojim manama, kao sto rekoh.medjutim, i o tome tesko da mozemo da raspravljamo, posto je tvoj post samo jedno jeftino etiketiranje, koje ne ostavlja prostor bilo kakvoj diskusiji. na sta da ti odgovorim, na stav? argumenti?
:)ko sto rekoh, svakom svoje.od saopstenja, do filmova.naravno da moj stav nije nikakvo etiketiranje, mozemo pricati o bilo kom aspektu filma, veoma sam raspolozen.edit: spojio sa odgovorom bivsem prijatelju Edited by ToniAdams
Link to comment

od filma očekujem tragičnu izvedbu sviju aktera i poruku koju je bilo ko zainteresovan mogao da rezonuje još u tinejdž danima. dakle, lektira za drugi srednje. no, videćemo ovih dana kad pogledam.

Link to comment
Ako je ovaj sadržaj sa IMDB-a tačan, pa ovo je najava još većeg smeća od svojevremene najave Šejtanovog ratnika :isuse:
ne razumem. sta je smece: najava sejatnovog ratnika ili sejtanov ratnik sam?
Naravno, najava... Pa, novi srpski filmovi mahom žive samo kroz najavu... Jedino je bitno da se natuca našto ljudi da ih pogleda, ostalo nadilazi njihove mogućnosti...
otprilike tako. i ovih dana smo dobili novog šampiona.
Link to comment

Jesi li ti pročitao ove replike o Šišanju napisane na ovom topicu pre ŠEST meseci?EDIT: Obrati pažnju na poslednje dve:

Naravno, najava... Pa, novi srpski filmovi mahom žive samo kroz najavu... Jedino je bitno da se natuca našto ljudi da ih pogleda, ostalo nadilazi njihove mogućnosti...
otprilike tako. i ovih dana smo dobili novog šampiona.
Edited by Ajant23
Link to comment
gledao si film?mogao bi i toni nesto da napise
piso vec, a ne pada mi na pamet da prepricavam.ako se neko ne slaze, eve me, da branim stav.sve jako lose, poruka filma je da treba ukinuti srpsku kinematografiju. Edited by ToniAdams
Link to comment

video sam edit i slazem se sa zakljuckom. posle milion godina sam odlucio da pogledam neki domaci film u bioskopu i zestoko sam se zajebo.

Edited by kojot
Link to comment
manje vise poruka koju je hteo da prenese poslata
Naravno, kada je salje kroz ceo film, na racun svega ostalog. 98 minuta price o jednom klincu o kome na kraju ne znamo skoro nista. Ono sto znamo smo saznali iz ponavljanih dijaloga i voice-overa. Neverovatno je koliko malo poverenja ljudi koji su pravili ovaj film imaju u prosecnog gledaoca [i/ili sopstvene sposobnosti].
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...