Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
popboks Vesti | 14:28 | 07.09.2010.Izbor domaćeg kandidata za OskaraNa poziv Akademije filmske umetnosti i nauke Srbije (AFUN) za prijavu filmova za izbor domaćeg kandidata za 83. dodelu Oskara, prijavljeno je 7 domaćih naslova.U pitanju su ostvarenja: Besa Srđana Karanovića (u produkciji Baš čelika), Đavolja Varoš Vladimira Paskaljevića (MT Images), Žena sa slomljenim nosem Srđana Koljevića (Baš čelik), Montevideo, Bog te video, Dragana Bjelogrlića (Intermedia Network), Motel Nana Predraga Velinovića (Sirius Production) i Flešbek Aleksandra Jankovića (FK Gnezdo), saopšteno je iz Filmskog centra Srbije.U periodu od 20. do 25. septembra, stručni odbor AFUN-a će proveriti da li filmovi zadovoljavaju sve uslove i nakon toga će utvrditi koje će filmove ocenjivati.Na posebnim projekcijama, odbor će pogledati filmove i doneti odluku o domaćem kandidatu za predstojeću dodelu Oskara.Svoju odluku odbor će saopštiti do 28. oktobra.Stručni odbor AFUN-a čine: Petar Volk, Jelena Đokić, Dušica Žegarac, Radoslav Zelenović, Božidar Zečević, Milan Jelić, Petar Lalović, Vladislav Lašić, Dragan Nikolić, Muharem Pervić, Ljubomir Radičević, Ružica Sokić, Dinko Tucaković, Severin M. Franić i Vesna Čipćić.
Bjela je tu naravno. Ekipa radi, sam puca!
Link to comment

Srpski Romper Stomper? :lol: Scenario i režiju je radio infantilni montažer koji nam je već srca razgalio i mozgove propasirao svojom verzijom "Scooby Doo-a", Šejtanovim ratnikom. Samo mi nije jasno ko daje pare retardima da snimaju te gluposti...

Link to comment

Meni je "Šejtanov ratnik" bio vrlo simpatičan. Film je zabavan i nepretenciozan, sa jednim nerdovskim kvalitetom. Ne bavi se našom sumornom svakodnevicom, nije reklama upakovana u film, nije titranje ega glumaca-producenata. Ima hiljadu i jednu manu u izvedbi, ali nedovoljno da kažem da je film glupost pošto ima suviše iskupljujućih osobina. Jedini srpski film za koji bih platio bioskopsku ulaznicu u poslednjih 10 godina je "Šejtanov ratnik".edit: a "Šišanje" mi ne pada na pamet da gledam. Razgovarao sam sa Stevanom Filipovićem i zaključio da čovek nema tri čiste o skinsima, ne vidim zašto bih sebe mučio tim filmom. O ludačkim deluzijama Dimitrija Vojnova neću ni trošiti reči - pitam se samo šta je od njegove prvobitne ideje našlo put do platna, nadam se ništa.

Edited by vasudeva418
Link to comment

Meni je Šejtan bio zanimljiv i simpatičan sa žanrovske strane jer je ubijao pojam "domaćeg filma" koji je po meni jedan od najvećih problema kinematografije u Srbiji. Znajući Stevana iz srednjoškolskih dana bilčo mi je zanimljivo ispratiti kako se neke tadašnje zajebancije prenose na film kroz scenario. Ali generalno film je lošeg kvaliteta a ne očekujem da Šišanje bude mnogo bolji. Nazvati ga srpskim Romper Stomperom već sada je za ban. Sorry lezileboviću. :D

Link to comment

Izvinjavam se, posipam se pepelom i ostalim adekvatnim polivima... video sam samo trailer, a ne znam coveka :( . Mislio sam na pokusaj da se napravi takav film, a ne na kvalitet istog.

Link to comment
Srpski Romper Stomper? :lol: Scenario i režiju je radio infantilni montažer koji nam je već srca razgalio i mozgove propasirao svojom verzijom "Scooby Doo-a", Šejtanovim ratnikom. Samo mi nije jasno ko daje pare retardima da snimaju te gluposti...
sejtan je bio sramotno pranje novca, po svemu sudeci. kontam i ova nebuloza.
Ali generalno film je lošeg kvaliteta a ne očekujem da Šišanje bude mnogo bolji. Nazvati ga srpskim Romper Stomperom već sada je za ban.
Узмите рупчиће прије него хорски заридате у својој немоћи над овим ремек-делом које је већ потчинило и очарало неке од могула светског филма.
Link to comment

hesuse, malac je dobrano prsao. ponovo laze ko pseto, kao prosli put kad je rekao da ga je piter dzekson pozvao u obilazak studija u NZ, a u stvari je tamo otisao turisticki, kao sto bih mogao i ja, kad bi mi burzujcina hella platio avionski tiket.kakogod, jedva cekam filma!

Edited by ToniAdams
Link to comment

moram jedan mali troll - Jeli iko odgledao taj nas famozni "Montevideo, Bog te video". Ili da zna šta se s tim filmom uopšte dešava? Nit ga ima u bioskopima, nit na netu, nit na TVu /makar serija/?Naveliko se pisalo o njemu, spominjana i neka serija za vreme Mondijala, izašla knjiga,.....a onda odjednom ništa........da nisu rešili da ga gurnu u bunker do nekog većeg uspeha na Mondijalu? :D

Link to comment
moram jedan mali troll - Jeli iko odgledao taj nas famozni "Montevideo, Bog te video". Ili da zna šta se s tim filmom uopšte dešava? Nit ga ima u bioskopima, nit na netu, nit na TVu /makar serija/?Naveliko se pisalo o njemu, spominjana i neka serija za vreme Mondijala, izašla knjiga,.....a onda odjednom ništa........da nisu rešili da ga gurnu u bunker do nekog većeg uspeha na Mondijalu? :D
Meni je sama ta patetično retardirana igra reči u nazivu ubila svaku želju da ga pogledam.
Link to comment
moram jedan mali troll - Jeli iko odgledao taj nas famozni "Montevideo, Bog te video". Ili da zna šta se s tim filmom uopšte dešava? Nit ga ima u bioskopima, nit na netu, nit na TVu /makar serija/?Naveliko se pisalo o njemu, spominjana i neka serija za vreme Mondijala, izašla knjiga,.....a onda odjednom ništa........da nisu rešili da ga gurnu u bunker do nekog većeg uspeha na Mondijalu? :D
Ostalo se bez para. Skrpili su za neki trejler, a cene da će do nove godine da namaknu za ostatak filma.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...