Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

jebote, jel nisu ovo sladzovo u stvari umontirani isecci iz rezident ivla i ostalih sranja?:D
naravno da jesu al taj tip je ozbiljan. nakon sto je uradio ovo za green lanterna holivudske glavonje su se toliko napalile na taj fazon da je poceo da dobija ponude da pravi fan trejlere (koji doduse tako vise nisu fan al eto) i cak da bude angazovan u nekom kreativnom kapacitetu na filmu.drugim recima sladzova vest nije patka i ne treba da cudi to sto je scenario nacelno najgori deo edit & ja. ukoliko dodje do neke holivudske ekranizacije mi tu necemo nista prepoznati.
Link to comment

jel ima neko predstavu koliko para otprilike nasi glumci uzimaju za snimanje filma? jesu to dnevnice ili se odredjuje fiksna cifra? tu pre svega mislim na one najpoznatije glumce.

Link to comment
jel ima neko predstavu koliko para otprilike nasi glumci uzimaju za snimanje filma? jesu to dnevnice ili se odredjuje fiksna cifra? tu pre svega mislim na one najpoznatije glumce.
velike pare. manojlovic (i ta klasa) na primer uzima vise hiljada evra po danu snimanja zavisno od projekta.sto?
Link to comment
velike pare. manojlovic (i ta klasa) na primer uzima vise hiljada evra po danu snimanja zavisno od projekta.sto?
citam ovaj razgovor paskaljevica i gorice mojovic gde paskaljevic kaze da mu glumci iz narodnog pozorista traze po 1000E dnevno. ti sad kazes da ovi najpoznatiji dobijaju i vise. kad slusam sta oni pricaju imam utisak da jedva sastavljaju kraj sa krajem.btw, skinuo sam 10ak epizoda sok koridora i vidim da je radivojevic "odusevljen" paskaljevicevim filmovima. :D Edited by kojot
Link to comment
citam ovaj razgovor paskaljevica i gorice mojovic gde paskaljevic kaze da mu glumci iz narodnog pozorista traze po 1000E dnevno. ti sad kazes da ovi najpoznatiji dobijaju i vise. kad slusam sta oni pricaju imam utisak da jedva sastavljaju kraj sa krajem.
da ne pricam napamet. mislim da pojedini glumci-producenti poput ristovskog uzimaju i jos vise.edit: inace paskaljoni je poslednja osoba koja treba da se zali na budzete svojih filmova. Edited by kim_philby
Link to comment

balada o svirepomslucajno sam saznao kako se zove film. ljuba tadic u glavnoj ulozi. mnogo mi se dopao film. jel gledao neko? jel moze negde da se nadje na netu?

Link to comment

onaj sto ima splav 'marina' ...nije bilo kredita na ripu sto sam dobila, posle poslednje scene ... o njegovoj glumi, decko je stvarno dobar.

Link to comment
onaj sto ima splav 'marina' ...nije bilo kredita na ripu sto sam dobila, posle poslednje scene ... o njegovoj glumi, decko je stvarno dobar.
Kod nas svaki kafedzija moze da snimi film cool.gif
Link to comment
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
U Tužilaštvu za ratne zločine uskoro kreće snimanje filma u kome Vukčevića igra Dragan Nikolić, dok će Bruna Vekarića zameniti Gordan KičićBEOGRAD - Možda je Mladić umakao Vukčeviću, ali Prletu nema šanse!Umesto Vladimira Vukčevića i Bruna Vekarića, ratne zločince će juriti Dragan Nikolić i Gordan Kičić. Kako Kurir saznaje, poznati glumci će u filmu o ratnim zločincima glumiti tužioca za ratne zločine i njegovog zamenika.Veći deo filma će biti sniman u prostorijama Tužilaštva, i to je prvi put da ova institucija otvara vrata za tako nešto.S obzirom na to da je Nikolić u svojim filmovima Švabama došao glave, ne sumnjamo da će i haške begunce za tili čas isterati iz višegodišnjih štekova.- Već duže vreme se pregovara o snimanju filma o ratnim zločincima, u kojem bi ulogu glavnog tužioca nosio Dragan Nikolić, dok bi njegovog zamenika glumio Gordan Kičić. Film ne prati nijedan već postojeći slučaj Tužilaštva, već izmišljen predmet o zločinima na ratištu na području SFRJ - kaže izvor Kurira.Prema rečima Gordana Kičića, snimanje će početi u martu ili aprilu sledeće godine, a režiser je Goran Gajić.- Film će biti rađen po priči Đorđa Milosavljevića i Filipa Švarma. Novac smo dobili putem konkursa od Ministarstva kulture i Sekretarijata za kulturu grada Beograda. Čekamo još strane koproducente pa da zatvorimo finansijsku konstrukciju - navodi Kičić.On još dodaje da su im u Tužilaštvu maksimalno izašli u susret.- Snimaćemo film u kancelarijama i sudnicama Tužilaštva za ratne zločine. Vladimir Vukčević i Bruno Vekarić su ostavili fantastičan utisak na mene. Obojica su fenomenalni ljudi, razumeli su naše potrebe i ukazali nam veliko poverenje.S druge strane, Dragan Nikolić kaže da prvi put čuje da treba da glumi u filmu o ratnim zločincima.- Niko nije kontaktirao sa mnom. Sad prvi put čujem tu vest - poručio je legendarni glumac.
http://www.kurir-info.rs/vesti/politika/prle-juri-mladica-47018.php
Gordan Kičić će tumačiti glavni lik, tužioca, a film se radi upravo po ideji Kičića, u koprodukciji njegove kuće „Filmkombajn”.- Film prati priču o tužiocu koji dobija slučaj i involvira se u njega. Reditelj filma je Goran Gajić, scenarista je Đorđe Milosavljević, a koscenaristi smo Filip Švarm i ja. Ceo taj film je zapravo moja ideja, to je neka moja priča. Film se ne snima po istinitom događaju, već po uzoru na mnoge događaje - priča Kičić za „Blic” i navodi da je ovaj film spremao dve i po godine.- Ova priča se bavi problematikom jednog tužioca, pokazuje nam kako izgleda biti u njegovoj koži, šta znači raditi taj njegov težak posao. To je jedna zanimljiva tema koje se niko da sada nije latio. Meni ovaj film mnogo znači - kaže Gordan Kičić.Koscenarista filma Filip Švarm potvrđuje da im je tužilaštvo omogućilo kvalitetni uvid u pravosudnu praksu. - Tema je veoma osetljiva i na tome smo jako dugo radili i za sada se pokazuje da smo uspeli u tome što nam je bila namera. Mi smo hteli da pokažemo da nema kolektivne krivice, već da oni koji su počinili krivična dela imaju ime i prezime - kaže Švarm, koji je inače urednik u nedeljniku „Vreme”.
http://www.blic.rs/Zabava/Vesti/172273/Zivotna-prica-jednog-tuziocaKoga, zaboga, interesuje ovakav film? Zar je moguće da još uvek istrajavaju u ideji da "osetljive teme" objašnjavaju preko igranih filmova i povrh svega ih finansiraju iz budžeta? Edited by halloween
Link to comment
http://www.kurir-info.rs/vesti/politika/prle-juri-mladica-47018.phphttp://www.kurir-info.rs/vesti/politika/prle-juri-mladica-47018.phpKoga, zaboga, interesuje ovakav film? Zar je moguće da još uvek istrajavaju u ideji da "osetljive teme" objašnjavaju preko igranih filmova i povrh svega ih finansiraju iz budžeta?
Ma, pusti to, meni je ovo :pera: :
Gordan Kičić će tumačiti glavni lik, tužioca, a film se radi upravo po ideji Kičića, u koprodukciji njegove kuće „Filmkombajn”.- Film prati priču o tužiocu koji dobija slučaj i involvira se u njega.
Edited by notenoughreasonsforclaire
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...