Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

26 minutes ago, Milošica said:

Pošto smo se u osnovnoj vraćali kući blizu groblja, napravio sam mit o Džoniju Drekavcu, koji i dan danas postoji.

 


giphy.gif?cid=9b38fe91fcz81j2yxmk8osz7uj

 

Link to comment

U "Orlovi rano lete" deca su koristila strah odraslih od drekavca da naprave svoje skrovište na mestu gde "drekavac živi".

Link to comment
2 hours ago, Milošica said:

Ne Džoni, nego mit.

više bi verovao da je džoni

Link to comment
6 hours ago, Biramo Borbu said:

Da, ali tu više ne govorimo o "iskričavosti" bureta baruta, koje je Filozof Manijak pominjao, kad neko muči i ubija životinje, a u ovom primeru životinju koju je sam odgajao, to je najgori sadizam na nivou Hanibala Lektora, nema tu bilo kakvog opravdanja u "teškom životu."

 

Pa sto, ako je odlepio iz nekog razloga? Drugo, po meni film ne pripada realizmu, sve je u filmu blago naglaseno i preterano, pa tako i postupci tog lika.

Link to comment

Eto, i to smo razjasnili :D

 

Spoiler

Od sad moju dragu ima iz milošte da zovem karakondžulom 

 

  • +1 1
Link to comment
On 29. 5. 2024. at 11:45, ragasto said:

meni je npr. Mira Banjac kao veštica u Svetom mestu smešna, dok je jeziva u raskošnoj haljini i kada nestane sa slike.

 

Meni je ovo najstrasnija scena u kompletnom SFRJ/SRJ/SCG filmu. Usro sam se kad sam prvi put gledao. Pri tome sam imao vise od 20 godina kada sam prvi put gledao film.

 

Leptiricu sam gledao dok sam bio osnovna skola, ne pamtim neki preveliki strah. Mozda sto je, ako se dobro secam, bila prikazivana na tv posle dugo vremena, sa kampanjom na novinama i tv o necemu najjezivijem sto se kod nas snimilo, pa sam bio pripremljen na svakakav uzas. Sveto mesto sam gledao bez ikakvog predznanja, i bas mi bilo frka.

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, pantelia said:

 

Meni je ovo najstrasnija scena u kompletnom SFRJ/SRJ/SCG filmu. Usro sam se kad sam prvi put gledao. Pri tome sam imao vise od 20 godina kada sam prvi put gledao 

:D I ja sam se tu odsekao, to mi je strašnije od cele Leptirice...doduše, gledao sam je tek sa 20+ godina i do tada sam bio istreniran stranim hororima.

 

Od trauma izazvanih domaćim ostvarenjima, tu je pomenuto Crno dete iz Glave šećera...pamtim da sam se ukenjao i sredinom devedesetih kada sam gledao kao klinac iako sam mogao da primetim da su efekti malo slabiji, da slika poskoči kada dete nestane...ali mi je valjda trigerovalo seoske priče sa livadama, potocima, grobljima i baš mi je bilo heavy.

 

A jedini put kada sam kao klinac ugasio tv odstraha je bio kada sam sa (valjda) 12-13 godina gledao Petrijin venac. Mira Karanović nešto priča sa P. Vujisićem koji drži kofer...to mi je mirisalo na duha al kao ajde, i kasnije sahranjuju Misu i ovaj opušteno tako mrtav posle dolazi u odelu, uredno očešljan, i pita je zašto ga nije sahranila sa violinom:shock3:

 

Gasi tv i bež' u drugu sobu

:gospode:

Link to comment

Meni bilo najstrašnije kad seku vene staklom u "Sivom domu", ili kad ustaše u "Okupacija u 26 slika" kasape ljude u autobusu,  bezrazložno sadističko nasilje me oduvek užasava, u rangu onog kada luda žena Mizeri u istoimenom stranjskom filmu lomi noge svom omiljenom književniku da bi ga držala zarobljenog. :cry:

Link to comment

Ja sam se petrifikovao prilikom prvog gledanja Bala vampira. :ph34r:

Beat that!

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Filozof manijak said:

Ja sam se petrifikovao prilikom prvog gledanja Bala vampira. :ph34r:

Beat that!

Jeste strašna ona trka saonicama iz detinje perspektive. 

Link to comment
Just now, Biramo Borbu said:

Jeste strašna ona trka saonicama iz detinje perspektive. 

Filozof je to prvi put gledao pre dve godine.

  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...