Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

Setih se nesto Samardziceve Ledine, Pejakovic pisao, sto se da videti..od svih Samardzicevih filmova, definitvno najveci potencijal, i najbolji scenario, nazallost, losa rezija jede taj potencijal..solidno prikazana ta primitivna strana mentaliteta(iako je mozda malo prenaglaseno, ono, one opajdare npr, jednu jeidnu pozitivnu osobinu nemaju ni jedna), zagledanje u tudje dvoriste, itd..Zijah odlican glumac,steta sto vise nije bio na filmu, Bjela pristojno odigrao gospodina umetnika..sto je najjace, pokusavam da zamislim ko bi ovo bolje rezirao, ne pada mi niko na pamet..Zarko Dragojevic mozda

Link to comment
17 minutes ago, ragasto said:

Ghoul je objavio da će Kadijević na Sofestu da dobije nagradu za životno delo za Leptiricu. 

Vise nego zasluzeno..

  • +1 1
Link to comment

Fala, čitao sam dijagonalno. Piše ovako:

Quote

Učestvujem na tribini/panelu povodom nagrade za životno delo Đorđu Kadijeviću: „Leptirica“ - 50 godina, delo Đorđa Kadijevića zauvek”. Biće više značajnih govornika, a biće tu i sam Kadija. No, pošto ne vidim javnu objavu o tome, bolje da ne otkrivam previše, za sada. Ali biće tu ljudi koji imaju šta da kažu, a neki od njih su i sarađivali s njim.

 

  • +1 2
Link to comment

Pojave se tako kod nas s vremena na vreme dobri filmovi poput Neprijatelja ili Usekovanja. Atipicno za domacu kinematografiju da zanatski budu dobro uradjeni, nepretenciozni, a opet efektni..

  • +1 2
Link to comment

Moj osnovni "problem"sa Neprijateljem je sto taj film ima odlicnu pricu,ali kao i dosta domacih pogotovu serija,jednostavno se snimi na nacin da bi npr razumela sira publika.U smislu da bi se film prodao sto dalje.Ja nijednom tokom tog filma nisam osetio da se radnja desava u Bosni,iako naravno to predstavlja i neki"pakao"ali moze biti bilo gde,ali se desava na nasim prostorima i to bi tebalo da osetim tokom gledanja.To mi nekako ubije tu imerziju.Same scene,konverzacija izmedju likova je sablonska da se tako izrazim..pomalo teatralni odgovori.ne pricaju tako obicni ljudi na ratistu i u ratu.To je da pustis nekom strancu i da odgleda i sve ce da razume..i reci ce "good movie"zato sto je sablonski.Ono da im udaris"mute"mogao bih da kazes da je film turski lupam.Malo mi je teze da objasnim,sta pokusavam da"kazem"

Link to comment

Da, može se reći da je Neprijatelj u mnogim delovima šablonski i to mi se i sviđa. Stranci ako gledaju sa titlovima mogu da razumeju film bez problema, radnja može da se događa i u Bosni i u Vijetnamu. Jedan od dobrih primera kako nepretencioznost može da bude jako dobra stvar. Napravi čist žanrovski film, nemoj ubacivati suvišne delove tamo gde im nije mesto samo da bi zadovoljio...smisao za humor sa FDUa ili tako neki glupi kriterijum.  

  • +1 1
Link to comment

..dok je Ctverti covek istog autora..pa, glupav, ali, mozes d aopustis mozak, ako ga ne shvatas ozbiljno..prdukciono dobro napravljen, vidi se budzet, istina..

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...