Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

To sa Zelenovićem je sramota, ne zbog smene same, znao je i on da sledi. Bilo je tu brdo ljudi koji su bacili oko svi u vezama sa sns...

Šokantna je bila "primopredaja" i odsustvo želje nove ekipe za bilo kakvim daljim kontaktom sa R. Z....

Ne da je sramota nego tezak dziberizam, jer ipak se radi o kulturnom dobru. Ne zeleti saradnju sa covekom koji je na to mesto od '92 godine, koji je prosao svi znamo kakva vremena, i za sve te godine napravi ozbiljnu instituciju a oterati ga tako ladno i jos pritom mu poruciti da se nikako ponovo ne kandiduje smrdi na naprednjacku papazjaniju...

Bilo je nekih nagovestaja nakon primopredaje i od samog Pantelica da ce ga uzeti za savetnika ali neki drugi su odlucili da to nije bas dobra ideja. A koji su ti drugi nemam pojma, mada mislim i da Jugoslav tu nije bio najiskreniji a po meni mislim da on nema te kvalitete, ali daj boze da gresim.

Link to comment

I ja se slazem da , ako si napravio sistem da sve zavisi od jednog coveka , onda i nije neki sistem. Ali u tim medjunarodnim odnosima izmedju kinoteka ima dosta i licnih odnosa, pa je pametno ostaviti coveka da te "upozna sa ljudima"...Ali...

Link to comment

Sta, sto bi neko radio?

sto bi lj. s. unajmio nekog da mu rezira film u njegovo ime? osim ako nije podjednaka saradnja.

Link to comment

zato što ne zna/ne ume

prosto ne mogu da verujem da neko sa par stotina snimljenih filmova nije u stanju da izrežira™ jedan

 

a i ja sam čuo tu priču o ljubiši, radetu i raši

 

balašević zbog lične sujete nije dozvolio da to bilo ko režira. pa je ispalo ovako kako je ispalo.

Link to comment

sto bi lj. s. unajmio nekog da mu rezira film u njegovo ime? osim ako nije podjednaka saradnja.

Pa Andrić je već "bio tu" samo je radio preko zadatih poslova.

Ili si imao slučaj gde je pominjani Boža Nikolić bio DP i režiser na Tri karte za holivud pa kad je video da prska na dve strane onda uleteo Bule pomoćnik da krpi...

Link to comment

balašević zbog lične sujete nije dozvolio da to bilo ko režira. pa je ispalo ovako kako je ispalo.

 

Kad smo kod Balaševića jel ima negde da se pogleda taj njegov film?

Link to comment

Kad smo kod Balaševića jel ima negde da se pogleda taj njegov film?

Ne...

 

Nije hto da pravi DVD da ga ne bi razvlačili po torrentima, tako da ga je sad tehnički nemoguće pogledati ni legalno, ni nelegalno... Vrhunska glupost...

Link to comment

Balaševićev film nije prikazivan na redovnom bioskopskom repertoaru, samo po nekim poluprivatnim projekcijama. Te projekcije su organizovane u nekim mjestima po Vojvodini, i po par većih gradova u ostatku Srbije i po Hrvatskoj. Cijena ulaznica je bila par puta skuplja od standardne bioskopske karte, a ekskluzivitet je bio što su glumci iz filma prisustvovali tim projekcijama, cijepali karte i sprovodili na njihova mjesta, a članovi porodice Balašević su gledaocima dijelili neke slatkiše iz domaće radinosti. Upotreba mobilnih telefona, a posebno bilo kakvo slikanje ili snimanje bili su strogo zabranjeni. Film nije prikazan ni na jednom festivalu, čak ni na onima koji isprate kompletnu domaću produkciju. Nikada nije objavljen na dvd-u, niti prikazan na nekoj televiziji. Piraterija filma je efikasno spriječena. Dakle, imamo film u potpunosti zaštićen od gledalaca. Fenomen i u širim okvirima. Čak i bezobrazluk, ako se zna da je pokrajinska vlada uletjela sa značajnim sredstvima tokom snimanja filma.

Link to comment

Balaševićev film nije prikazivan na redovnom bioskopskom repertoaru, samo po nekim poluprivatnim projekcijama. Te projekcije su organizovane u nekim mjestima po Vojvodini, i po par većih gradova u ostatku Srbije i po Hrvatskoj. Cijena ulaznica je bila par puta skuplja od standardne bioskopske karte, a ekskluzivitet je bio što su glumci iz filma prisustvovali tim projekcijama, cijepali karte i sprovodili na njihova mjesta, a članovi porodice Balašević su gledaocima dijelili neke slatkiše iz domaće radinosti. Upotreba mobilnih telefona, a posebno bilo kakvo slikanje ili snimanje bili su strogo zabranjeni. Film nije prikazan ni na jednom festivalu, čak ni na onima koji isprate kompletnu domaću produkciju. Nikada nije objavljen na dvd-u, niti prikazan na nekoj televiziji. Piraterija filma je efikasno spriječena. Dakle, imamo film u potpunosti zaštićen od gledalaca. Fenomen i u širim okvirima. Čak i bezobrazluk, ako se zna da je pokrajinska vlada uletjela sa značajnim sredstvima tokom snimanja filma.

+1

 

sve tako kako kažeš, stim da nije samo pokrajina, nego i grad NS, da dopunim...

 

Kenjam mu se u ekskluzivitet... Inače, da li si ga gledao, zanima me mišljenje nekog ko se razume u film, a da ga je odgledao, pošto svi koje znam da su gledali su pre svega fanovi Balaševića i njihovo mišljenje nije relevantno...

Link to comment

Nisam ga gledao.
Na pomenute projekcije nisam bio u prilici da odem, a ne vjerujem da bih i išao, a mimo njih ga je bilo nemoguće pogledati.

Ne sjećam se ni da sam pričao sa nekim ko ga je pogledao.

Mada, čini mi se da su bile neke projekcije za zaposlene u NIS-u, pa bih neke od njih mogao pitati.
Jedino sam po netu čitao neke komentare. I nisu bili baš pohvalni. Naravno, ne računajući Đoletove vjerne fanove.

Edited by colonelo
Link to comment

+1

 

sve tako kako kažeš, stim da nije samo pokrajina, nego i grad NS, da dopunim...

 

Kenjam mu se u ekskluzivitet... Inače, da li si ga gledao, zanima me mišljenje nekog ko se razume u film, a da ga je odgledao, pošto svi koje znam da su gledali su pre svega fanovi Balaševića i njihovo mišljenje nije relevantno...

Ma to je bilo kompletno ludilo, što je najgore žena mu Olivera je tu vodila glavnu reč...

Pričao mi kolega koji je u to vreme bio pomoćnik montažera ili postprodukcije ne sećam se, da je radio na "prijemu" materijala, i da je to bilo kvalitetno ludilo od paranoje.

Da je Olivera B. stalno izmišljala "prepametne" načine da sačuva materijal od kopiranja, te slala crno-belo samo te u nekoj osakaćenoj rezoluciji, te votermark, te ton distorziran...Sačuvaj bože čega je tu bilo.

Ovaj mi je rekao da se naterao da pogleda ceo film i trpeo je jak fizički bol...

Link to comment

Da, "Kao rani Mraz"...

 

@Frank

 

Da i ja sam čuo slične priče, plus, znam mnogo toga oko finansijskih dilova, stomak mi se okretao... Od tad, smičili su mi se i Olivera i Đole, iako sam imao poprilično pozitivno mišljenje o oboma ranije...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...