Jump to content
IGNORED

Zeitgeist


Krampa

Recommended Posts

  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Filipenko

    9

  • Shan Jan

    7

  • melankolic

    6

  • Mil@n

    6

Zeitgeist otkriva rupu na saksiji.
ok,ali sada nam trebaju sva raspoloziva sredstva za podizanje svesti,i to rekla bih u relativno dobrom pravcui ako ce to pomoci da i jedna osoba posle gledanja filma shvati ja sam zamada ja sam vishe za sipanje esida u vodovod kao nachin za podizanje svesti ili bar skinuti sve katance i zabrane sa njega..al ajd kad vec ne moze.. Edited by ivy
Link to comment
ok,ali sada nam trebaju sva raspoloziva sredstva za podizanje svesti,i to rekla bih u relativno dobrom pravcui ako ce to pomoci da i jedna osoba posle gledanja filma shvati ja sam zamada ja sam vishe za sipanje esida u vodovod kao nachin za podizanje svesti ili bar skinuti sve katance i zabrane sa njega..al ajd kad vec ne moze..
Svesti o čemu?
Link to comment

svest kao takva..o planeti,nashem mestu na njoj i shire,o organizaciji svega na njoj i shire..skidanje skrame sa ochiju,pushtanje svetla u mozgove...itd..ponavljam da film/ove nisam gledala,ideja o svesti je vishe vezana za esid u vodovodu :D

Edited by ivy
Link to comment
svest kao takva..o planeti,nashem mestu na njoj i shire,o organizaciji svega na njoj i shire..skidanje skrame sa ochiju,pushtanje svetla u mozgove...itd..
zvuči sasvim razumno, ali pre toga moramo umotati glave u alufoliju da nam sateliti tajnih centara moći ne pročitaju misli.foilhats_400.jpgjedino nisam razumeo ovo o puštanju svetla u mozgove i bilo bi mi izuzetno milo da tu stavku elaboriraš malo opširnije. hvala. :)
Link to comment
zvuči sasvim razumno, ali pre toga moramo umotati glave u alufoliju da nam sateliti tajnih centara moći ne pročitaju misli.
ma nee..nema potrebe,kad se stvori kritichna masa misli oni ce pregoreti i ekplodirati od tolikog ochitavanja,u tome je i cilj ;) a ovo drugo,eto reko ti je empe
Link to comment

Interesantan i pomalo bajkovit :)No u svakom slučaju, svet kakav poznajemo potrajaće samo do (delimičnog) iscrpljenja fosilnih goriva, a zatim će konačno morati da se menja, silom prilika.

Link to comment
No u svakom slučaju, svet kakav poznajemo potrajaće samo do (delimičnog) iscrpljenja fosilnih goriva, a zatim će konačno morati da se menja, silom prilika.
Kao što rekoh na drugoj temi pre pad nedelja, neki Croat ugrađuje pogon na vodu u automobile za 800 kuna, tako da možda i ne moramo da čekamo da se potroši sva nafta sveta.Rekao bih da i jedno ovako banalno saznanje pada u kategoriju "povećanja svesti" o čemu je govorila Ivy.
Link to comment
  • 2 months later...

Možda je neko prije mene već rekao nešto slično, ali evo, da se i ja izjasnim:po meni, ovaj film (tj. serija filmova), ne zaslužuju ovoliku pažnju koja im je posvećena.Istina je da postavljaju mnoga pitanja i podstiču na razmišljanje, ali to je jedino pozitivno što se o tim filmovima može reći.Filmovi su generalno prepuni propagande, psihološke manipulacije, korištenja sugestivnih sredstava, vrlo labavih argumenata, i najobičnijih laži. U mnogim slučajevima radi se o čistom laganju i navođenju čistih gluposti kao činjenica. Mnoge od stvari koje su navedene u Zeitgeist-u, vrlo su jednostavno pobijene pravim argumentima, zato te filmove niko ozbiljno ne uzima, ni u naučnoj zajednici, ni u ekonomslkoj, odnosno politikološkoj.U kritici hrišćanstva iznesene su mnoge neistine. Slažem se s time da je današnji sistem kapitalizma nehuman i da bi bilo dobro kada bi se on mogao nekako modifikovati, ali onaj njihov venus project je čista naučna fantastika, a pritome i neodrživ. Zapravo, oni promovišu good old fashioned communism, samo ga ne nazivaju tim imenom. A komunizam je jednostavno ekonomski neodrživ (barem sada, na ovom stepenu razvoja civilizacije).Lično mislim da je jedini cilj ovih filmova podrivanje religije, kao i podrivanje sadašnjeg sistema, obilato začinjeno teorijama zavjere, a pritome se ne nudi nikakva alternativa koja bi zaista držala vodu.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Odgledao treći deo. Kakva greška reditelja da onako umori ljude na samom početku. Sve posle je odlično, ta priča je ok, ali prekompleksna za svakoga osim za hc ljubtelje zeit pokreta. Verovatno 20, 30% ljudi nije mrdnulo dalje od prvog sata filma što je velika šteta.

Link to comment
  • 4 months later...

Odgledah prvi zeitgeist. Prvi deo je, ko sto neko rece, otkrivanje rupe na saksiji. Ne znam odakle tolika fascinacija time. Steta je samo sto se vise zadrzalo na astroloskim pricama i prepisivanju iz religije u religiju umesto da se vise radilo na prilagodjavanju religije tome da sluzi visoj kasti za upravljanje nizom. No valjda je to posledica toga sto je film prevashodno pravljen za prave vernike sa one strane okeana a ne ateiste i kvazivernike s ove.Drugi deo je... sta znam. Treci deo je jos najbolji. U vremenu koje su imali lepo ispricana prica o manipulaciji masama i pokretanju ratova zarad profita bogatasa. Plus neke stvari koje se (nadam se jos uvek) samo u USofA mogu napraviti - privatna banka koja stampa drzavni novac :isuse: , obaveza predavanja zlata :unsure: , skolski sistem koji postaje sve gori itd... Nisam uopste optimistican glede buducnosti. Upravljamo se prema medijima a zna se ko njih kontrolise. I da, svetska vlada ako se ikada desi bice kraj civilizacije.

Link to comment
Odgledah prvi zeitgeist. Prvi deo je, ko sto neko rece, otkrivanje rupe na saksiji. Ne znam odakle tolika fascinacija time. Steta je samo sto se vise zadrzalo na astroloskim pricama i prepisivanju iz religije u religiju umesto da se vise radilo na prilagodjavanju religije tome da sluzi visoj kasti za upravljanje nizom. No valjda je to posledica toga sto je film prevashodno pravljen za prave vernike sa one strane okeana a ne ateiste i kvazivernike s ove.Drugi deo je... sta znam. Treci deo je jos najbolji. U vremenu koje su imali lepo ispricana prica o manipulaciji masama i pokretanju ratova zarad profita bogatasa. Plus neke stvari koje se (nadam se jos uvek) samo u USofA mogu napraviti - privatna banka koja stampa drzavni novac :isuse: , obaveza predavanja zlata :unsure: , skolski sistem koji postaje sve gori itd... Nisam uopste optimistican glede buducnosti. Upravljamo se prema medijima a zna se ko njih kontrolise. I da, svetska vlada ako se ikada desi bice kraj civilizacije.
Ko ih kontroliše :unsure: ? I da, zašto bi svetska vlada, ako se ikada desi, a priori bila i kraj civilizacije? Meni se baš čini da će države kao nosioci suvereniteta, svakako, u nekom trenutku biti prevaziđeni oblik društvenog organizovanja i vladanja. Zašto bi to nužno bilo loše? Naravno, ostavimo po strani paranoidno-šizofrene manije gonjenja i ine teorije zavera o rotšildima i drugarima iz senke...
Link to comment
Ko ih kontroliše :unsure: ? I da, zašto bi svetska vlada, ako se ikada desi, a priori bila i kraj civilizacije? Meni se baš čini da će države kao nosioci suvereniteta, svakako, u nekom trenutku biti prevaziđeni oblik društvenog organizovanja i vladanja. Zašto bi to nužno bilo loše? Naravno, ostavimo po strani paranoidno-šizofrene manije gonjenja i ine teorije zavera o rotšildima i drugarima iz senke...
Pa svakako ih ne kontrolisu demokratski izabrani predstavnici za boljitak svih ljudi ovog sveta :D A kraj civilizacije sa jednom globalnom vladom je previse ocigledan. Kad nemas s kim da se uporedjujes uvek mogu da te ubede da je fasizam sa redovnim streljanjima remetecih elemenata najbolje sto se svetu desilo. Jos ako imas kontrolu medija a deca ne citaju knjige, ih!
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...