Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Da je fauve, pa da tvrdim da je akumulator, ovako... Proveri ti ipak bateriju, novi automobili hoće na razne načine da polude kad je slaba i na izdisaju.

Link to comment
On 22. 7. 2023. at 10:29, napadaj said:

Kupio sam tag u pošti i hoću da ga konfigurišem.

 

Forma na sajtu openbalkan kaže sledeće:

 

Reg. oznaka i tu stoji neki broj iz ugovora, a u uputstvu piše "Upisati svoju registarsku oznaku". Da li ovde upisujem broj svojih tablica ili ne?

 

Buni me to što dalje stoji "verifikacioni kod", a tu je već upisan isti broj koji je automatski bio upisan i kod "reg. oznake" kad sam otvorio adresu na koju me je doveo QR kod, a u uputstvu u polju "registarski broj vozila" već stoji neki broj.

ne registarski broj. imas valjda medju papirima da pise verifikacion kod. imao kolega istu situaciju kojoj sam bio svedok, otud znam

Link to comment

Piše, ali ispada da treba taj isti kod da upišem dvaput. Na kraju sam upisao broj svojih tablica u prvom polju, a kod iz papira tamo gde stoji "verifikacioni kod", pa ću da vidim da li radi ili ne.

 

Šta je tvoj kolega tačno uradio i kakvu situaciju je imao?

Edited by napadaj
Link to comment
20 hours ago, zorglub said:

Da je fauve, pa da tvrdim da je akumulator, ovako... Proveri ti ipak bateriju, novi automobili hoće na razne načine da polude kad je slaba i na izdisaju.

 

Ocu upravo juche totalno otishao akumulator...

Link to comment

jel ima neko iskustvo sa update-ovanjem mapa u integrisanoj navigaciji. dal da se akam sa ovim stručnjacima sa oglasa ili da ipak prepustim ovlašćenom servisu

 

ceo “sustav” mlatimudije za sada radi ko leptir, ne bih ga baš potencijalno ujebavao za 50ak€

Link to comment

Registrovao sam auto pre neki dan. Saobraćajna mi ističe u aprilu 2024 (imam auto sa slovom Č u registraciji pa nemam trajnu).

 

Ovi sa tehničkog mi tvrde da je najbolje da odem u MUP, izvadim saobraćajnu i zamenim tablice u aprilu 2024, i da će mi MUP, navodno, izdati potvrdu koja će biti dovoljna do registracije u julu 2024 (ako ne idem u inostranstvo). Meni to deluje čudno, zar ne postoji opcija da u aprilu, uz nove tablice i saobraćajnu, uradim i registraciju i budem miran? Da mi registracija više ne bude u julu nego u aprilu?

Link to comment

Trebalo je pri registraciji da zamenis i tablice.

Imao sam slicnu situaciju koju sam resio uzimanjem novih tablica 4-5 meseci ranije. Ovako duplo placas, a to za potvrdu se raspitaj u MUP ili nekoj agenciji za registraciju.

Edited by Milosh76
  • +1 1
Link to comment

Mene zanima da li mogu da odradim registraciju u aprilu, uz tablice i saobracajnu? Da ne idem opet na registraciju u julu, vec da idem svakog aprila

Link to comment
On 29. 7. 2023. at 20:26, napadaj said:

Apdejt: danas prvi put vozio sa tagom uzetim u pošti, sve okej. Sjajna stvar, kud ne uzeh ranije.

 

Treba da uzmem tag i odma ću da ga prekonfigurišem, koja je najbolja varijanta (ptt, amss, putevi...), u smislu da ne moram da kupujem inicijalno i kredit koji je koliko sam video kod većine distributera obavezan jer svakako ga prebacujem na postpaid?

 

Btw jel radio neko prekonfiguraciju preko ovog ENPay sajta, navodno su ovlašćeni i daju neku promo cifru uz registraciju Mastercarda od 1400 RSD za putarine u zemlji, tehnički bi onda tag ispao skoro dž... Al nije mi jasno jer oni imaju svoju app, a Putevi Srbije neku drugu (openbalkan-etc)... :unsure:

 

Link za tu promociju (ne znam da l je dozvoljeno): https://enpay.rs/mastercard/ 

Link to comment

@ducca

 

Ovaj iz Pošte možda 2.200 dinara i povezuje se sa računom u banci, tamo da se ne uplaćuje nikakav kredit.

 

Juče sam vozio na relaciji rampa Mali Požarevac - rampa Niš centar i sa računa je skinuto 958 dinara (to je sa popustom od 6%, puna cena bi bila 1.020).

  • +1 1
Link to comment
On 1. 8. 2023. at 20:13, pantelia said:

Mene zanima da li mogu da odradim registraciju u aprilu, uz tablice i saobracajnu? Da ne idem opet na registraciju u julu, vec da idem svakog aprila

 

Ne možeš. Po pravilniku o registraciji vozila, vozilo je moguće registrovati najviše 30 dana pre isteka registracije

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...