Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Recimo da je ovo pravi topik:

 

Jel ima neko iskustva sa nošenjem dečjih bicikala na nosačima (krovnim ili na peta vrata, preferiram krovne)? Imam 2 junior bicikle, 18" i 20" (Polar Junior, ništa ekstravagantno), nema teorije da obe stanu u gepek u Opel Merivu. Pitao u par radnji telefonom, nisu mi previše pomogli. A ne ide mi se baš s biciklom da isprobavam.

Link to comment
55 minutes ago, jezovuk said:

Recimo da je ovo pravi topik:

 

Jel ima neko iskustva sa nošenjem dečjih bicikala na nosačima (krovnim ili na peta vrata, preferiram krovne)? Imam 2 junior bicikle, 18" i 20" (Polar Junior, ništa ekstravagantno), nema teorije da obe stanu u gepek u Opel Merivu. Pitao u par radnji telefonom, nisu mi previše pomogli. A ne ide mi se baš s biciklom da isprobavam.

Jedan drugar mi pričao da su krovni bolja opcija.Ono što se kači na gepek je nezgodno za nameštanje i treba puno živaca

A opet nisu velike bicikla ,probaj da ih nekako rasklopiš .Skineš pedale,prednji točak ,nakriviš guvernal....

Link to comment
9 hours ago, ToniAdams said:

Za dobrog limara se isplati ići i u drugi grad

 

A čuj, za majstora idem u Obrenovac, nije mi problem, nego ovo je sitna kozmetička ispravka nekih ogrebotina, pa bih nešto bliže, al može i Žarkovo ako mora :D

 

Link to comment
14 hours ago, jezovuk said:

Recimo da je ovo pravi topik:

 

Jel ima neko iskustva sa nošenjem dečjih bicikala na nosačima (krovnim ili na peta vrata, preferiram krovne)? Imam 2 junior bicikle, 18" i 20" (Polar Junior, ništa ekstravagantno), nema teorije da obe stanu u gepek u Opel Merivu. Pitao u par radnji telefonom, nisu mi previše pomogli. A ne ide mi se baš s biciklom da isprobavam.

Ja nosim bicikle na mojoj Insigniji na krovu. Mislim da je najbolje rešenje nosač na koji se montira na kuku, znam da Thule ima takav ali je to i najskuplje rešenje. Posto je Insignia sedan, ta opcija mi otpala pa sam uzeo krovne nosače.

 

U principu nije ništa strašno. Bicikli se prilično čvrsto zakače na nosače, ne mogu mrdati nigde. Ono što je mana, moraš smanjiti brzinu kojom voziš, ja recimo ne prelazim 110 kmh, što zbog potrošnje, što zbog bezbednosti. I naravno moraš voditi računa o visini automobila, npr ako ulaziš u garažu ili kod priliska kućicama za naplatu putarina.

 

I možda meni najveća mana, bude pun pobijenih insekata koji stradaju tokom vožnje, pa posle vožnje na krovu obično perem bicikle.

  • Hvala 1
Link to comment

@jezovuk Uf, izvini, promaklo mi da su dečji bicikli u pitanju, pošto smo samo gospođa i ja u pitanju. Doduše, gospođin bajs je M veličine, sa 27'' točkovima, i skoro da može da ga vozi moj bratanac koji ima 10 god.

 

A nosači su ovi i lako se montiraju, naročito jer već imaš kofer na krovu:

 

https://www.totalbike.rs/pribor/nosaci-i-drzaci-za-bicikl-auto-nosaci-za-bicikl/nosac-bicikla-na-krov-huggy?sku=185035

 

Lepo se sve pričvrsti za ram bicikla, ušrafi i pritegne, ima i ključ da se zaključa, i bajs ne mrda dok je na krovu.

 

 

Edited by Behemoth
tag
  • Hvala 1
Link to comment
On 30. 3. 2023. at 23:16, copkillah said:

 

A čuj, za majstora idem u Obrenovac, nije mi problem, nego ovo je sitna kozmetička ispravka nekih ogrebotina, pa bih nešto bliže, al može i Žarkovo ako mora :D

 

Nemoj da se vodis time sta ti je blize. Ja sam na ovom topiku isto trazio limara koji mi je blizu, iako znam sjajnog, ali u Jajincima. Rezultat-usro mi se u zivot najblizi limar. Iz drugog puta je uradio da se ne vidi ako sam blize od 20 metara ili ne idem brze od 60. Nisam hteo da mu vracam auto treci put, jer sam skontao da bi uradio dobro i prvi put, da je znao. 

  • +1 1
Link to comment

Crklo mi ono spuštalo gepeka.

Kad zatvaram gepek, samo tresne dole.

Jel taj usporivač može da se pazari bilogde i zameni kod bilo kog majstora na ćošku ili moram da tražim specijalizovani servis?

Link to comment

To su gasni amortizeri gepeka, ima u svakoj prodavnici autodelova valjda i kostaju tipa 10e par, makar ovi za obicna kola, ne znam kako je kod tajkunskih. 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...