Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Ja svaki put kad menjam zimske i letnje pitam majstora-vulkanizera jel treba da uzimam druge a on mi kaze "samo teraj, dobre su". A nije da nije bilo situacija kad sam mu jasno stavio do znanja da u datom trenutku imam para za bar dve nove, pri tom lik radi sa novim i polovnim gumama i u interesu mi je da mi kaze da menjam... ali jok, kaze samo teraj. Sad svakako nemam para, zaboravio sam da je ujakovom klincu 18. rodjendan za par dana pa se mora zamastiti nesto, red je.

 

Inace, proverio sam bas danas. Miselinke, koje su mi sad nazad, su cak 2002. godiste, a ove Kontinental sto su napred su 2005. Imao sam i dve Pireli koje su novije i od jednih i od drugih ali je na jednoj iskocila dzomba sa strane tj. neki balon pa sam morao da ih menjam. 

Link to comment

Ja svaki put kad menjam zimske i letnje pitam majstora-vulkanizera jel treba da uzimam druge a on mi kaze "samo teraj, dobre su". A nije da nije bilo situacija kad sam mu jasno stavio do znanja da u datom trenutku imam para za bar dve nove, pri tom lik radi sa novim i polovnim gumama i u interesu mi je da mi kaze da menjam... ali jok, kaze samo teraj. Sad svakako nemam para, zaboravio sam da je ujakovom klincu 18. rodjendan za par dana pa se mora zamastiti nesto, red je.

 

Inace, proverio sam bas danas. Miselinke, koje su mi sad nazad, su cak 2002. godiste, a ove Kontinental sto su napred su 2005. Imao sam i dve Pireli koje su novije i od jednih i od drugih ali je na jednoj iskocila dzomba sa strane tj. neki balon pa sam morao da ih menjam. 

Pa one mogu da izgledaju dobro, mogu čak i da imaju propisanu dubinu šare, ali stvar je u tome da materijal propada ubrzano posle 3-4 godine. Čak je Michelin napravio brošuru u kojoj kaže da gume koje su stare 10 godina, makako izgledale više nisu za upotrebu. To iskakanje džombi i kad počnu da ti izlaze žice iz guma je znak totalnog degradiranja.

 

Inače, na tehničkom bi trebali da gledaju i datume proizvodnje guma, ne samo dubinu šare.

Link to comment

kolko teras ti tu tvoju astru, ako ne teras preko 120 mozes i na felnama da vozis, nis se ne sekiraj  :lala:

 

Prosek 130 na autoputu, isao najvise 190 kad sam testirao koliko moze a mislim da je mogla i 200 ali mi naisla kolona autobusa i kamiona ispred pa sam morao da prikocim. Normalno vozim, nije to auto s kojim moze da se divlja, sve i da hocu.

 

 

 

To iskakanje džombi i kad počnu da ti izlaze žice iz guma je znak totalnog degradiranja.

 

 

Ma fazon je sto su te Pireli bile 2007. godiste a to mi se desilo 2011. valjda, posle nepune 4 godine. Ove sad su starije pa opet nekako guraju, mada je cinjenica da su Miselinke pocele da pucaju sa strane i njih cu ekspresno morati da menjam, iako je sara dobra.

 

Posto sam hteo dve nove Miselinke a ipak nije realno da dam skoro 10 hiljada po gumi, koju drugu marku da trazim? Ima Goodyear, Goodrich, svasta nesto.

Link to comment

Ne znam da li prodaju u Srbiji Lassa gume. Pravi ih ona fabrika u vlasništvu Bridgestone-a u Turskoj. Gume su više nego pristojne, a imaju nisku cenu, valjda se probijaju na tržište šta li.

Link to comment

Michelin, Goodyear, Pirelli, Conti-Premium... imaju tendenciju da budu poskupi.

 

Onda ide "srednja cenovna grupa", gde su još uvek dobri modeli, ali za nešto malo manju cenu, u koju spadaju Dunlop, Uniroyal, Bridgestone, recimo.

Njima za vratom dišu Semperit, Vredestein, Fulda, Nokian, Barum...

 

Ispod toga su cenovno razni Kinezi. 

 

Propustio sam da pomenem recimo Toyo ili Hankook, ali njih nikad nisam gledao ni kupovao (ili nisu u stalnoj ponudi ili nema u meni potrebnim dimenzijama itd).

I zna se desiti, naravno, da poneki model šibne na gore ili na dole cenom, recimo neki Dunlop može da ispadne skup.

Link to comment

Dajte neki predlog, oko 15 soma i za moja dva metra. (ovde nema servisa za Mazdu, Suzuki, BMW, Mitsubishi)  

Pa, pocnimo od toga, zasta ima servisa. Kako je sto se tice Kie?  :Jova:

 

Inace, na tvom mestu tj lokaciji, prvo bih zaista razmotrio brod. :D

Link to comment

Ima Kie, ima sve ostalo za smrtnike. Da, i Mercedes se zatvorio.

 

Za brod, kako se kod mene sve lako pokvari, vec se vidim kako plutam uz morske struje put Foklanda.

 

@Renne

si radio one stvari pre braka?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...