Jump to content
IGNORED

Generacija Y


Muwan

GenY pooll(tm)  

76 members have voted

  1. 1. Kakvo je vaše mišljenje o generaciji Y?

    • To je 1 divna, perspektivna generacija za čije probleme je isključivo krivo društvo
      1
    • To je obesna i bahata generacija koja će se sakriti iza svega radije nego da prihvati neku odgovornost
      11
    • Oni će uskoro voditi svet i to nam je što nam je
      14
    • Oni su samostalna generacija sa jasno formiranim ciljevima i očekivanjima
      0
    • Generacija X je ljubomorna na njih jer su bolji i perspektivniji
      2
    • Džabe se ljutimo na njih, formiralo ih je potrošačko/statusno društvo i biće samo još gore
      20
    • Odlika je svake generacije da gunđa na račun mlađih bez realnog uporišta
      28


Recommended Posts

  • Replies 125
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MancMellow

    19

  • Muwan

    10

  • Indy

    8

  • rajka

    8

Top Posters In This Topic

Postoji policy o tome šta je dozvoljeno, a šta ne, naravno. Nastavnica se na njega (bezuspešno) pozivala x puta. Poenta je u tome da je (kao što piše u tekstu iznad) sve sa današnjim đacima predmet pogađanja. Ono što sam ja (kao nenastavnik) primetio je da, generalno, nemaju apsolutno nikakvih inhibicija sa starijima. I to ne mislim u dobrom smislu. :D
Znaci sve sto ona ima od ovlascenja je da mu nezno saopsti kako to sto radi nije lepo?Pa ono, good luck..Inhibicija sa starijima naravno nema kad ovi to i ne zahtevaju, svi smo odjednom drugari 7-77, a nekima i to verovatno ide na ruku :D
Link to comment
Te infografike i Bovan Consulting tako prepisuje po internetu, baš su super ovako vizuelno.Šteta što su totalno neupotrebljivi.
sta je bovan consulting? za sta bi to voleo da upotrebljavas infografiku?
Link to comment
za sta bi to voleo da upotrebljavas infografiku?
Kao skup informacija relevantnih za hendlovanje genY. Ovo gore je prosto kondenzovani skup manifestacija efekata dosadašnjih načina rada sa istima, i to u veoma maloj i dobrostojećoj grupi, globalno gledano. Lokalno gledano, ta analiza bi u Srbiji bila brutalno različita i zato se pomalo sprdam pominjanjem konsultantskih kuća, koje neretko ulepšavaju ovakve stvari na konto korišćenja situacije koja je globalni trend i treba je kao očekivati i ovde uskoro, kao da se radi o novoj generaciji mobilnih or smtg.Tu sam sa mobilnog sad, kucaću valjda neki komentar na do sada napisano sutra, kad sednem kod kuće da izblejim pred kompom.
Link to comment

eh sad, mnogo trazis od humble infografike...ta je samo jedan pogled, pa reko da okacim, kad sam videla na vrhu da pise genY. ali i meni bi bilo zanimljivo da vidim kako bi odgovori na ista pitanja izgledala u srbiji. realno, ima taj jedan procenat mladih ljudi u srbiji, koji se ne razlikuju mnogo od svojih vrsnjaka u, recimo americi, koji imaju neki globalni pogled. a volela bih da znam gde je prosek i koji je tacno postotak ovih prvih...

Link to comment
  • 1 year later...

Hm... ovo deluje kao da je pisao neki babyboomer zavaljen u fotelju u kancelariji svog dobro osiguranog posla koji nikad izgubiti nece i posle kog ga ceka dobra penzija, gde je usput ziveo zivot kupujuci kola u 20tim, gradeci kucu u 30tim, skolujuci decu u 40tim, lececi se bez brige u 50tim itd...Malo je sve ovo 365lepasto. Nije generacija Y sacinjena od japija cak ni na trulom zapadu. Naprotiv, vecina generacije Y su nezaposleni ili ljudi na nesigurnim i/ili part-time jobovima. U mediteranskim zemljama pola Y-aca ne radi nit ima sansu da se zaposli dok je istovremeno nezaposlenost medju njihovim roditeljima 5 puta manja. Kad se urusila ekonomija pre par godina 90% izgubljenih poslova su bili mladi, njihovi BB roditelji su jedva okrznuti. I ovo im se potura kao resenje za njih? Manje gledaj fejzbuk i job opportunity te odma ceka iza ugla? How yes no...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...