Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Uzeo sam xbox zato sto je mogao da se pazari sa 50 piratizovanih igara u startu (inace sam mrzitelj MS-a), pa sam probao bas sve i svasta. Eto bas GTA nisam nikako mogao dovesti do nekog nivoa da mi se igra i dalje. Znaci setam ulicom, mrdam se vamo tamo i taman kad pomislim da sam ok i krenem u neku akciju shvatim da nisam ok i da cim treba neka brzina pogled mi izgleda kao epilepticni napad. Skyrim i Max Payne takodje, a zao mi je jer sam te igre bas voleo ranije. Kod Maxa ne mogu da se sredim sa nisanjenjem bas nikako, ni kad ukljucim automatsko ni kad ga iskljucim to ne valja kurcu ni nakon par sati cimanja. Najtuznija mi je bila neka snajper igra, tu nisam ni prvog nacistu uspeo da pogodim, usta ga jebem svapska, onda popizdim i samo ugasim govno...

Ortaci koji su masovno na PSu mi se na ovo uglavnom smeju i kazu da mi nesto nije u redu s rukama, pa sam mislio da mozda ima neki trik koji samo ja ne kontam. Izgleda da nije to jbg nego da mi palcevi nisu skroz evoluirali ko simpanzi.

Link to comment

Jesi ti 1 od onih sto su proveli detinjstvo uz mis & tastatura kombo, bezeci od djojstika ko djavo od krsta? :D 

 

Zajebane su pucacine na konzoli ako se oslanjas iskljucivo na slobodno nisanjenje, neka vrsta aim assista je gotovo uvek dobrodosla. Ja bih to stalno drzao ukljuceno i prelazio igru na taj nacin, bolje se navici na 1 stil nego stalno isprobavati razlicite opcije. 

Link to comment

Taj sam i nije da sam bezao od dzojstika nego se nije imalo :(

Fala puno na savetima svakako!

 

To objasnjava dosta toga :D Ja sam imao nekog dodira s tom cudnom stvarcicom kao mali, sto mi je prilicno pomoglo u kasnijem privikavanju. Ne odustaj sad kad si vec kupio XBox, stvarno je samo pitanje vremena kad ces se i definitivno navici!

 

Dzojstik za simulatore leta i za voznje, ostalo mis i tastatura.

 

E, ovo moze da tvrdi iskljucivo neko ko nije probao Arkham City na djojstiku -_-

Link to comment

Ma da, sve te igre iz treceg lica se ponasaju daleko prirodnije na dzojstiku. Ja sam eto presao Arkham Asylum na tastaturi i Arkham City na dzojstiku u razmaku od nekih pola godine, razlika je stvarno nebo i zemlja. Mis & tastatura za pucacine iz prvog lica, P&C avanture i bilo kakav tip strategija, za sve ostalo je dzojstik keva.

Edited by Calavera
Link to comment

A jel može tastatura i mišonja da se povežu na konzolu pa da se igraju pucačine kako Bog zapoveda?

 

Mislim da je postojao mis jos za fazono sony 2 a kamoli sad. doduse ne znam nikoga ko ga je imao ali bilo da se prodaje u pokojnom Beosoftu.

 

Sto se kontrola tice, jbg sve je stvar navike i toga kakve prste imas. Ako su ti debeli prsti a moras brzo da regaujes nece ti tastatura pomoci. Sa druge strane ako si sad uzeo konzolu nakon odrastanja na misu i tastaturi ni to nece na dobro da izadje. Ja sam odrastao na Super Nintendu i Game Boy-u sa tek po nekim izletima na tastaturu (GTA, Morovind) pa mi je dzojstik skroz prirodan. Dok na primer devojka kad uzme da igra nesto nema sanse da se orjentise sa time da joj jedan stick kontrolise kameru a drugi nisan.

 

I kod god kaze da su tabacine i sportske igre bolje na bilo cemu sto nije dzojstik, laze kao pas.

Link to comment

E da.. kako je puko Beosoft? To mi baš neshvativo da se nisu prešaltali na nešto kao što je Games® danas... ja sam tamo kupio prve kasete za c64, krajem osamdesetih - stvarno su počeli u garaži...

Link to comment

Mislim da je postojao mis jos za fazono sony 2 a kamoli sad. doduse ne znam nikoga ko ga je imao ali bilo da se prodaje u pokojnom Beosoftu.

 

Sto se kontrola tice, jbg sve je stvar navike i toga kakve prste imas. Ako su ti debeli prsti a moras brzo da regaujes nece ti tastatura pomoci. Sa druge strane ako si sad uzeo konzolu nakon odrastanja na misu i tastaturi ni to nece na dobro da izadje. Ja sam odrastao na Super Nintendu i Game Boy-u sa tek po nekim izletima na tastaturu (GTA, Morovind) pa mi je dzojstik skroz prirodan. Dok na primer devojka kad uzme da igra nesto nema sanse da se orjentise sa time da joj jedan stick kontrolise kameru a drugi nisan.

 

I kod god kaze da su tabacine i sportske igre bolje na bilo cemu sto nije dzojstik, laze kao pas.

mislim da je boldovano univerzalno i vanvremenski

 

 

E da.. kako je puko Beosoft? To mi baš neshvativo da se nisu prešaltali na nešto kao što je Games® danas... ja sam tamo kupio prve kasete za c64, krajem osamdesetih - stvarno su počeli u garaži...

jea, narucis postom pa cekas da stignu :wub:

akcioni komplet 1, 2, 3, borilacke, arkade, sve bilo.

Edited by ToniAdams
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...