Jump to content
IGNORED

"The Hobbit" by Peter Jackson


Аврам Гојић

Recommended Posts

Kako nije tačno? U Hobitu se pojave jednom da ih spasu sa drveća kad su ih orci opkolili, i jednom na kraju taman pre nego što Bilbo popije kamen u glavu.U LOTR se jednom pojave da spasu Gandalfa sa Ortanka, i jednom na kraju u Mordoru (računam im to kao jedno pojavljivanje, iako su prvo doleteli da pomognu Aragorn-Gandalf ekipi kod kapije, a onda opet do Planine Usuda da spasu Froda i Sema).Možda sam se negde zabrojao, ali meni to deluje kao bar četiri "eagles coming" scene.
Pa jbg pisite Tolkinu da popravi
Link to comment
  • Replies 690
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    59

  • Аврам Гојић

    58

  • Weenie Pooh

    47

  • ToniAdams

    44

Значи, почупали су се око лове, а колико схватам Кристофер ниј ни гледао филмове. Да су живи да ли би се Хомер и Џојс судили?

Link to comment
Значи, почупали су се око лове, а колико схватам Кристофер ниј ни гледао филмове. Да су живи да ли би се Хомер и Џојс судили?
naravno da ne bi. Veceras sam treci put gledao film i u pojedinim scenama je zastrasujuce koliki je bizgov dzekson. No posto necu da se izlozim histeriji necu da komentarisam :D
Link to comment
naravno da ne bi. Veceras sam treci put gledao film i u pojedinim scenama je zastrasujuce koliki je bizgov dzekson. No posto necu da se izlozim histeriji necu da komentarisam :D
не било ти заповеђено напиш коју о томе трећем утиску. Видиш да тема више није хипстерска.
Link to comment
не било ти заповеђено напиш коју о томе трећем утиску. Видиш да тема више није хипстерска.
pa ovaj put sam zaprepascen koliko je rivendal zapravo pompezano nemastovi. scena gde se ukocena kejt okrece kao noj iz diznijeve fantazije dok kic mesec sija iza nje ili elrond kada cita mapu na onom propu koji kao da je maznut iz donerovog supermena. vilovnjaci u hobitu su zapravo ovakvi:l_d8be3320-5726-11e1-a6c9-ff8287400002.jpgthat summer feeling.dzekson je geak geek. i to je i dobro, posto niko ne bi imao snage da toliko dugo i prtedano radi na ovom projektu, ali je i lose posto mu je bilo kakva suptilnost ili sofisticiranost strana. to je nesto sto moze da se vidi i u lovely bones i kongu i manje-vise svim njegovim filmovima - osim mozda heavenly creatures.
Link to comment

Pa šta bi sad ti, hoćeš još da vilenjaci nemaju šiljate uši? <_<LOTR je uspostavio taj setni epski mood kad je Rivendel u pitanju, a pošto Hobit sticajem okolnosti ide posle, praktično je nemoguće da sad postanu veseli, bezbrižni, i raspevani.

Link to comment

Pa vilenjaci jesu sve samo nisu bezbrizni. Sve vilovnjacke price od Iluvatara pa naovamo obelezeni su manje ili vise tragicnim sudbinama vilovnjackih heroja. Od samog pocetka oni su oznaceni kao rasa koja je najbliza bogovima kako po liku tako i po stremljenju ka delima dostojnim samih bogova. Sve price su tragicne, uzvisene, gotovo bozanske po Tolkinovom opisu. Feanorovi Silmarili, skrivena vilovnjacka kraljevstva, odricanje od besmrtnog zivota zbog ljubavi prema ljudima, veciti sukob sa Melkorom, vecita teznja za povratkom u Valinor, sve ide u prilog da vilenjaci budu "ukoceni" kako vi to nazivate. Ja svakako posle svega nisam ocekivao raspevanu zvoncicu iz Petra Pana, tako da ako je u necem pogodio to je Rivendejl i vilenjaci uopste.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...