Jump to content
IGNORED

"The Hobbit" by Peter Jackson


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 690
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    59

  • Аврам Гојић

    58

  • Weenie Pooh

    47

  • ToniAdams

    44

Pa kako nije, samozadovoljiš se činjenicom da samo retki izabrani vide tu ideologiju, a common sheeple ne vide, i osećaš se superiorno.
jebeno SVUDA.najzanimljiviji mi je bio onaj krik 1 klasicara vs (kao) nordicizacije terena mitologije u pop kulturi. Jedino sam tu video nekakav nerobotski poriv. Ostalo...booooring. Edited by MancMellow
Link to comment
Jbt. Tužno je da postoje ljudi koji u svemu vide ideologiju. Nije lako živeti u takvom mozgu.
Ja nju razumem. Hobit joj se svideo kao decija knjiga, a Djekson je napravio film za odrasle po uzoru na Gospodara prstenova, i u tom pogledu nije verno preneo duh knjige. Primer: Weenie se zalio na izgled patuljaka. Tacno je da on odudara od Tolkinovog opisa: u Hobitu su patuljci sarenokoliko obuceni, kao da su da prostite bastenski primerci (nose ljubicaste, zute, plave, zelene, sive i bele kapuljacice), dok ih je Djekson prikazao u ozbiljnijem svetlu, kao namrgodjene ratnike iz Gospodara prstenova. Autorka tog teksta nije zelela da vidi ratnike i nasilje, htela je da vidi bajku koje se seca iz detinjstva (gde se bitkama, iako ih ima, pridaje manje vaznosti nego u Gospodaru) i sa razlogom je razocarana. Sa druge strane, mi ostali koji vise cenimo Lotr ili Silmarilion, mozemo da budemo zadovoljni sto je Djekson odlucio da donekle uozbilji pricu (ima jos primera, nemam vremena da ih sve opisujem, a i da ne kvarim ugodjaj onima koji jos nisu videli film).
Link to comment

izvinjavam se sto zagadjujem topic o hobitu vukom jeremicem ali kad se vec pominje (dobro, ne ideologija, ali) ucitavanje.naguracu sve u spojler posto ja jos nisam gledala film a vuk aktivno radi na tome da ga upropasti za sve.retard.

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG

Link to comment
Nisam sasvim objektivan procenjivač režiserske i komercijalne umešnosti Pitera Džeksona, priznajem, jer nijedan njegov film iz prstenove sage nisam uspela da odgledam do kraja a da ne zaspim.
Након овога, даље нисам ни читао.
Link to comment

Zabavno vecinu vremena, na momente oslabi i postaje dosadnjikavo. Recimo kad se igraju pogadjalice (mada se mnogima verovatno bas taj deo jako dopao). Nego, ono na samom kraju kad vide ponovo Erebor, jel imao jos neko asocijaciju na Prvu proletersku i poslednju scenu filma Igmanski mars? :P

Link to comment
Golum ubio. Ne pamtim da sam se vise uneo u neki lik u filmu. Prosto neverovatno.Bilbo isto odlican.Pesma odlican tekst, lepo sve islo, mada su je mogli malo dublje otpevati.E, da, Radagast isto odlicno prikazan.Jedva cekam 2. rundu.
Slažem se sa ovim... Užasno dinamično odrađeno, baš kako i treba. Optimistično, sa puno humora i to upravo odslikava knjigu (za razliku od mračnijeg LOTR serijala). Lektira za buduće, bivše i sadašnje nerdove. Peter Jackson je bog filma, još od Bad Tastea, Dead Alive i Heavenly Creatures.A sad odmor od sinepleksa u narednih godinu dana do izlaska drugog dela. Samo kinoteka. Čuvam živce od adolescentnih kokicojedača, kokakolaša i androajpeda sa željom da im par preppera upadne na projekciju i ubije ih dok pričaju za vreme filma. Takođe, želim smrtnu kaznu za one koji kasne na početak filma. Takvi ljudi ne treba da postoje. Dakle, smrt sinepleksima!
Link to comment
Zabavno vecinu vremena, na momente oslabi i postaje dosadnjikavo. Recimo kad se igraju pogadjalice (mada se mnogima verovatno bas taj deo jako dopao). Nego, ono na samom kraju kad vide ponovo Erebor, jel imao jos neko asocijaciju na Prvu proletersku i poslednju scenu filma Igmanski mars? :P
Meni najbolji deo sa Bilbom i fenomenalnim Golumom. Scena koja će za koju godinu da se vodi kao kultna. Žao mi je što ti se nije svidelo. Što se tiče asocijacije na Prvu proletersku, tu može samo upadne onaj deo iz Independence Daya, kada matori viče: "neka se zove kao predsednik", dok uleće u death star brod. Tako u Prvoj proleterskoj ima deo kada lik uleće u most i viče u radio: "Neka se zove Zvezdan!"
Link to comment
Slažem se sa ovim... Užasno dinamično odrađeno, baš kako i treba. Optimistično, sa puno humora i to upravo odslikava knjigu (za razliku od mračnijeg LOTR serijala). Lektira za buduće, bivše i sadašnje nerdove. Peter Jackson je bog filma, još od Bad Tastea, Dead Alive i Heavenly Creatures.A sad odmor od sinepleksa u narednih godinu dana do izlaska drugog dela. Samo kinoteka. Čuvam živce od adolescentnih kokicojedača, kokakolaša i androajpeda sa željom da im par preppera upadne na projekciju i ubije ih dok pričaju za vreme filma. Takođe, želim smrtnu kaznu za one koji kasne na početak filma. Takvi ljudi ne treba da postoje. Dakle, smrt sinepleksima!
pedercino
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...