Jump to content
IGNORED

breaking bad


hattori

Recommended Posts

Ima bar 8 godina kako sam gledao, ali ubedljivo najvise je smetala žena i njena začudjivanja u svakoj epizodi. Porodili smo se svi kad joj je rekao - I am not in danger Skyler, I am danger.

  • +1 6
Link to comment
2 hours ago, chandra said:

Odbijao me sav hajp oko serije. 

 

Bez ljutnje, u životu mi neće biti jasno kako odrastao čovek ovako razmišlja. Valjda je bitno jel nešto valja ili ne a ne da li se svi lože ili ne. 

Link to comment
18 minutes ago, jimi said:

Nadam se da deda nije sedeo ceo dan u hladnjaci sa ciljem da izazove revolveraski obracun sa gangsterima tvog uzrasta umesto da uziva u penziji.

Мајку је био план да ужива у заслуженој пензији, али када су му колеге полицајци убили сина, на њему је пало да буде ослонац снаји и унуци.

Link to comment

I meni je Majk odlican. Pa i Gus ima mnogo potencijala kad se pojavi, ali bledi vremenom. Ona scena u kojoj miri Pinkmana i onu dvojicu dilera sto ih posle zgazi Walt je totalno van njegovog lika i karaktera.

Link to comment

meni su meksositm bili br 1 odsporednih likova, onaj scena sa glavom na kornjači, pa ubistvo u domu za stare, pa prva helsinbergova šljaka

 

trebali su u svakoj sezoni da imaju po jednog sa dna kace


 

muvu sam prpvi put gledao kao heroinaki zavisnik, jedna od tri četiri epizode tog dana, pa mi je bilo wtf sa sve skipovanjem. kad se zavrišila odgledao sam ne ponovo, celu, i na miru. možda ne baš key seriala, ali svakako epizoda koju su uradili svi sebi za dušu, od prvog do poslednjeg člana ekipe. epizoda u kojoj su  pokazali gde su im stvaralački limiti u datim okolnostima

 

beketovština

 

 

Link to comment
2 hours ago, Mos said:

Ima bar 8 godina kako sam gledao, ali ubedljivo najvise je smetala žena i njena začudjivanja u svakoj epizodi. Porodili smo se svi kad joj je rekao - I am not in danger Skyler, I am danger.


+1

 

Ona i Walt Jr, jezivo smaraju. Kapiram zasto su tu, ali predosadni su za gledanje. Usko ih prati zenina sestra, za nju ne znam ni zasto je u seriji.

 

I Gus i Majk su fenomenalno razradjeni likovi, bas mi je neverovatno da nisu od pocetka planirani za duzu realizaciju. Tj. vise mi je upitno sta bismo mi to koj djavo gledali 5 sezona bez njih dvojice. Verovatno jos Flina.

  • +1 2
Link to comment
14 hours ago, goofs said:

Kapiram zasto su tu, ali predosadni su za gledanje.

Oni su u stvari normalni ljudi. Walt... nije.

EDIT. Poslednji put kad sam zbindzovao, okrenuo sam perspektivu za 180 stepeni i gledao sve iz njihovog/Henkovog ugla. Sve mi je mnogo bolje leglo nego ranije kad sam (dapace i naravno, posebno ja sa svojom istorijom) u potpunosti channelovao Walta. Pa mi je bilo zlo u drugoj polovini serije, a nisam odmah shvatao zasto... Covek je 1 narcisoidni psihopata i "tajna" serije je da on uopste nije nikakav genije za hemiju, da je sve to utripovao (kao sto bi svaki narcisista) da je utripovao da su mu bivsi partneri u firmi ukrali nekakvu ideju i zavrnuli ga... WW je tezak i zao bolesnik, a porodica i posebno Henk... zalosne zrtve. Tako sam gledao zadnji put (i nije mi pripalo zlo...)

 

Edited by Indy
  • +1 4
Link to comment
35 minutes ago, Indy said:

Oni su u stvari normalni ljudi. Walt... nije.

EDIT. Poslednji put kad sam zbindzovao, okrenuo sam perspektivu za 180 stepeni i gledao sve iz njihovog/Henkovog ugla. Sve mi je mnogo bolje leglo nego ranije kad sam (dapace i naravno, posebno ja sa svojom istorijom) u potpunosti channelovao Walta. Pa mi je bilo zlo u drugoj polovini serije, a nisam odmah shvatao zasto... Covek je 1 narcisoidni psihopata i "tajna" serije je da on uopste nije nikakav genije za hemiju, da je sve to utripovao (kao sto bi svaki narcisista) da je utripovao da su mu bivsi partneri u firmi ukrali nekakvu ideju i zavrnuli ga... WW je tezak i zao bolesnik, a porodica i posebno Henk... zalosne zrtve. Tako sam gledao zadnji put (i nije mi pripalo zlo...)

 

 

na tu temu ... kraj mi je los (ne zanatski, nego onako emotivno ). kao, ne samo sto je majstor za hemiju, nego je još i geniju za fiziku sa onim mašinganom ... baš mi bilo žao što nije skončao u onoj zimi :cry:

Link to comment
50 minutes ago, Indy said:

Oni su u stvari normalni ljudi. Walt... nije.

EDIT. Poslednji put kad sam zbindzovao, okrenuo sam perspektivu za 180 stepeni i gledao sve iz njihovog/Henkovog ugla. Sve mi je mnogo bolje leglo nego ranije kad sam (dapace i naravno, posebno ja sa svojom istorijom) u potpunosti channelovao Walta. Pa mi je bilo zlo u drugoj polovini serije, a nisam odmah shvatao zasto... Covek je 1 narcisoidni psihopata i "tajna" serije je da on uopste nije nikakav genije za hemiju, da je sve to utripovao (kao sto bi svaki narcisista) da je utripovao da su mu bivsi partneri u firmi ukrali nekakvu ideju i zavrnuli ga... WW je tezak i zao bolesnik, a porodica i posebno Henk... zalosne zrtve. Tako sam gledao zadnji put (i nije mi pripalo zlo...)

 

 

Ovo je bas lepo primeceno. Genije za hemiju medju ovim retardima. I pritom se to posebno vidi na dva mesta - u odnosu sa Galeom, s kojim bi mogao da bude fantasticna ekipa, ali ga dvaput zrtvuje zbog Pinkmana (prvi put kad ga otpusti i drugi put kad ga roknu). Gale je, sa svim svojim blesavostima, ocigledno bar jednako dobar hemicar, a moguce i mnogo bolji i WW se oseca ugrozeno. Drugi put kad Victor krece da kuva dok ovu dvojicu Mike drzi na nisanu. Kako mu ide na kurac i s koliko omalovazavanja se odnosi prema Victoru, kao, gde je ovaj krenuo da kuva, pa nije mu to hamburger, pa sad ce da zaboravi, pa ne zna ovo ili ono... Pizdi sto je i taj takav retard bez dana ikakve skole verovatno u stanju da dobaci do 99% recepture.

Link to comment

Gejla je prvo otpustio zato sto je Gejl servilni smarac i streber sto nije osoba s kojom bi bilo ko hteo da provodi vreme. Zamisli da se opusti pa da ti po ceo dan peva one italijanske arije. Dzez i klasika kako sef rece segrtu. Posle ga je roknuo da bi sebi sacuvao zivot. Gejl je duzi period radio na "projektu" i ipak nije mogao da odradi posao dovoljno kvalitetno dok je WW radio savrseno iz glave u daleko losijim uslovima i usput menjao i razvijao proces. Toliko o strucnosti. Scena kad Viktor kuva je besmislena zato sto je scenarista hteo da odrzi tenziju a nije imao nikakvu ideju pa je ovaj poceo da kuva sve po receptu i onda ga gazda zakolje iako mu je u tom trenutku najvise na svetu trebao pozudan kuvar. Ma, idi.

 

 

Link to comment

zar ne stoji volt iza ključnog otkrića preko kojeg je ekipa iz gray matter uzela nobelovu nagradu ili je scena sa ww i grečen napravljena da bude za polukrug suprotna od očigledne namere? nije gejl napravio revoluciju sa metom nego ww zbog čega je gejl u njega gledao kao u idola. niti je ww ikad pravio greške vezane za hemiju. po mom doživljaju serija se vrti oko voltovog genija, a meni se posebno sviđa kako je dočaran ne kao savant koji množi desetocifrene brojeve u sekundi nego kao lik koji kad zatreba uvek smisli najbolje rešenje.

Edited by utilitarist
  • +1 1
Link to comment

Проблем са проф Волтом је што њега јединог у серији злочин истински узбуђује. И животно, а и сексуално. Још од првих епизода приказано је како му се либидо драстично поправља исте секунде када уђе у илегалне воде. И тако је то до краја. Нема кочница. Њега изразито ложи кад се пење у криминалној хијерархији, чак кад му елементарна логика каже да се то мора лоше завршити по њега и породицу. 

Edited by Duhovnost, ljubav i med
  • +1 1
Link to comment
21 minutes ago, utilitarist said:

zar ne stoji volt iza ključnog otkrića preko kojeg je ekipa iz gray matter uzela nobelovu nagradu ili je scena sa ww i grečen napravljena da bude za polukrug suprotna od očigledne namere? nije gejl napravio revoluciju sa metom nego ww zbog čega je gejl u njega gledao kao u idola. niti je ww ikad pravio greške vezane za hemiju. po mom doživljaju serija se vrti oko voltovog genija, a meni se posebno sviđa kako je dočaran ne kao savant koji množi desetocifrene brojeve u sekundi nego kao lik koji kad zatreba uvek smisli najbolje rešenje.

 

Pa to je, ko sto je indy napisao, nesto o cemu saznajemo samo iz njegove perspektive. Schwartz ga hvali na pocetku, "ne znam sta bismo bez njega", ali iz ove indijeve perspektive, to stvarno zvuci pre ko da hvalis tehnicara na projektu, nego nekog masterminda kojem si ukrao ideju.

 

Kasnije, na veceri kod Hanka, kad Hank saopstava da je Gale u stvari Heisenberg, WW samo sto se ne izlane da je to sve njegovo delo, pocinje da pljuje ovog kako nista ne zna i nema pojma o hemiji. S druge strane, Gale jeste nesiguran lik koji ima potrebu da trazi idole, a nema muda da sam preuzme korak u nepoznato.

 

Sto vise razmisljam o tome, ta perspektiva o WW je skoro pa jedina moguca. Puna je akademija takvih likova i odnosa.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...