Jump to content
IGNORED

breaking bad


hattori

Recommended Posts

Ja isto mislim da priznanje ne bi bilo skroz odrzivo i da kad bi usli u sav taj proces sudjenja itd. da ne bi proslo. Ali je snimak sam po sebi odradio posao zbunjivanja i usporavanja Henka, a i sad sa ovim saznanjem oko racuna mislim da i on postaje svestan da mu sledi pad, samo je pitanje koliko epohalan.Poslednja scena sugerise

mada se sa ovom serijom nikada ne zna.I pokusavam da povezem tajmlajn - Walt u priznanju kaze da je pre oko godinu dana sve pocelo (tad je bio 50ti rodjendan kad je obznanio da ima rak), sto znaci da od trenutnog vremena u seriji do one scene u dajneru (njegov 52. rodj) ima okvir od oko godinu dana.Meni licno deluje kao da ce Jesse vrlo brzo nastradati i da ce Walt nakon toga kontaktirati onog lika sa usisivacem i nestati na neko vreme. Zasto se vraca onda i na obracun sa kim ne bih znao.
Link to comment

Zar nije? Meni se ucinilo da su zidovi oprljeni, mozda gresim.Nego, sad vrtim film, zar nije onaj klinac Brok otrovan onom biljkom iz Waltovog dvorista, a ne ricinom?

Link to comment

Ma jeste, ali poenta te biljke je da simptomi liče na trovanje ricinom (ali nisu smrtonosni), zato je Walt hteo da ovi ukradu cigaretu da bi Jesse mislio da se dete upravo time otrovalo. Kao.Još tada sam pisao, meni je taj ricinski improvizovan zaplet, toliko hiperefikasan da nisu mogli ni da nam ga pokažu na ekranu, ubedljivo najslabija tačka u seriji.

Link to comment
Još tada sam pisao, meni je taj ricinski improvizovan zaplet, toliko hiperefikasan da nisu mogli ni da nam ga pokažu na ekranu, ubedljivo najslabija tačka u seriji.
+1al kad je serija toliko dobra, kao sto breking bad jeste, potrudim se da izignorisem neke nelogicnosti i natezanja.:)
Link to comment
Zar nije? Meni se ucinilo da su zidovi oprljeni, mozda gresim.
Proverio sam opet, osim nereda i ogromnog "Heisenberg" grafita sve deluje po propisima. Da je Jesse uspeo da zapali ono sto je prosuo, goreo bi ceo komsiluk, ne samo WW-ova rezidencija™. Edited by Calavera
Link to comment

Očigledno, sprečio ga je Walter "Flynn" Junior koji se vratio ranije iz škole. Biće opasna akciona scena u sledećoj epizodi:070313_SM1082~Cripple-Fight-Posters.jpgNego, ko Vajtovima čuva bebu dok su na poslu? :unsure:

Link to comment
I pokusavam da povezem tajmlajn - Walt u priznanju kaze da je pre oko godinu dana sve pocelo (tad je bio 50ti rodjendan kad je obznanio da ima rak), sto znaci da od trenutnog vremena u seriji do one scene u dajneru (njegov 52. rodj) ima okvir od oko godinu dana.
има мање, на његов 51. рођ је скајлер послала децу хенку и мари на три месеца, и чини ми се да се на то још треба додати бар два, три месеца, али то већ нисам сигуран... мој утисак је да је мање од 6 месеци до тог финалног дела
Link to comment
ако се узме у обзир да им је и гас фринг био 20 година испред носа (беше онај њихов шеф рекао да му је долазио и кући, на роштиљ), морали би мало да имају разумевања и за хенка :) ...
Naprotiv, mislim da bi im u tom slučaju pre bilo lakše da Henk u neku ruku bude žrtveni jarac, jer bi bilo previše da dva bitnija čoveka policije ispadnu tolike ovce, dva puta kod dvojice različitih ljudi.
Link to comment

Ma da, inside job bi oni jedva dočekali kao objašnjenje. Jeste sramota da ih je jedan od njihovih vukao za nos godinama ali bar zamislivo, i manja je sramota nego da su to radili potpuni amateri, srednjoškolski profesor hemije i njegov bivši đak stoner.Naravno, u krajnjem slučaju bi bilo "your word against mine", a Hank na prvi pogled mnogo više deluje kao nasilni psihopata nego Walt. Ne bi mogao da bude osuđen samo na osnovu Waltovog svedočenja (i činjenice da je uzeo neoprane pare za lečenje), ali i sama sumnja je više nego dovoljna da spreči potencijalnu optužbu.

Link to comment

Jest, moja greska za kucu. I slazem se za taj ricin/Brock zaplet, sad kako citam i podsecam se deluje isuvise nategnuto.

има мање, на његов 51. рођ је скајлер послала децу хенку и мари на три месеца, и чини ми се да се на то још треба додати бар два, три месеца, али то већ нисам сигуран... мој утисак је да је мање од 6 месеци до тог финалног дела
Ok, onda verovatno nije bio bas precizan u ovom snimku. Ali i dalje mi se cini da postoji neka rupa, kako se godinu i po dana desavanja razvuklo na 5 i po sezona, a sad trecina od toga na svega par epizoda.
Link to comment
btw cini mi se da ce onaj sarac iz gepeka s pocetka sezone biti upotrebljen u obracunu sa todom i njegovim veselom arijevskom rodbinom.
To sasvim sigurno, mada mi nije jasno cemu to tj gde bi on njima ili oni njemu bili pretnja.CD nisam nikako ocekivao i bukvalno sam zinuo a uzevsi u obzir da bi CD izasao kada je WW vec mrtav, sigurno bi se dovoljno verovalo da dodje do istrage i do toga da Henk moze da radi samo kao pandur u trznom centru.Znao sam da ce Dzesi kad tad morati da sazna ali sam se do zadnjeg trenutka nadao da ce mali retard ipak uci u kola. Ovako rekao bih da ce do kraja sezone definitivno da zglajzne. Mozda cak i od strane arijevaca pa ce Walter da resi da ga osveti i do the right thing pre nego sto umre od raka. I za kraj lepa poruka zlocin se ne isplati i svi na kraju umru.
Link to comment
To sasvim sigurno, mada mi nije jasno cemu to tj gde bi on njima ili oni njemu bili pretnja.
u uvodu epizode ide deo gde tod zove walta i objasnjava mu kako doslo do odredjenog "razlaza" sa declanom i promene u menadzmentu, pa ga posle uncle jack pita dal je u stanju da sam krene sa kuvanjem, i nakon potvrdnog odgovora, kaze: "let's make some money then" i odlaze sa kanisterom metilena, i vise se ne pojavljuju celu epizodu.dakle, ocito pokrecu sopstveni meth-biznis, i ocito je da se njihova uloga u seriji nece zavrsiti na tome, a obzirom na njihovu surovost, idealni su kandidati za resetanje.samo je pitanje kad i kako ce se pokaciti sa waltom i sta ce mu uraditi pa ce se on dohvatiti teske artiljerije.znajuci sta mu je glavni okidac, pretpostavljam da ce mu udariti na familiju.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...