Jump to content
IGNORED

breaking bad


hattori

Recommended Posts

Do tell. Nisam primjetio da je brizan otac i muz, naprotiv. A prema JEsseju je od pocetka govno.

Link to comment
Ne znam, ja ne primjetim neku ogromnu transformaciju kod Waltera. Od pocetka je sebichni asshole, skoro sociopata, koji ne pokazuje bash neku ogromnu kolicinu brige za porodicu ili za Jesseja.
:unsure: Vidiš, eto one dijametralne razlike u stavovima i ukusima. Po meni je on redefinisao pojam "briga za porodicu".
Link to comment
:unsure: Vidiš, eto one dijametralne razlike u stavovima i ukusima. Po meni je on redefinisao pojam "briga za porodicu".
pa jeste, nisam ga video da se nesto gurao da nosi cegere s pijace, kosi travu, menja sijalice.umesto toga postao je narko diler, sto, priznaces, i nije neki role model...
Link to comment

Ok, kapiram, ne smije se nista reci negativno, odmah se krece sa serijom duhovitih postova. Izvinjavam se.

Link to comment
pa jeste, nisam ga video da se nesto gurao da nosi cegere s pijace, kosi travu, menja sijalice.umesto toga postao je narko diler, sto, priznaces, i nije neki role model...
I pošto umire od raka, umesto da provodi vreme sa porodicom, njemu je posao i dalje važniji i te proklete pare.Alo bre gervasiuse, odgledaj sve ispočetka, imam osećaj kao da si gledao polovično, dok npr čitaš forum ili radiš bilo šta drugo usput!
Link to comment
Ok, kapiram, ne smije se nista reci negativno, odmah se krece sa serijom duhovitih postova. Izvinjavam se.
now we're talking...^_^
Link to comment
Ok, kapiram, ne smije se nista reci negativno, odmah se krece sa serijom duhovitih postova. Izvinjavam se.
Nije negativno, to nije problem, nego šta WW radi ako ne brine o porodici? Zar to nije postavka serije, zbog čega je uopšte i ušao u priču sa drogom?
Link to comment

a dajte ne zajebavajte, anderaciver sa sinom invalidom, bez zdravstvenog osiguranja i vazda voljan da za nedace okrivi druge i tako rastereti sopstvenu savjest. sinu dao ime po sebi i jedva pristao da ga zove po nadimku. mogao da razvije ozbiljan biznis ali otisao od ortaka i cure. ili mogao da bude univerzitetski profesor. ali drustvo je krivo, nije on! mislim, mi gledamo njegovu transformaciju tj ostvarivanje te njegove implicitne bedastoce koju ima u sebi oduvijek. pogledajte kontrast njega i dzesija, ili njega i oca one male dzesijeve cure sto je umrla jer je skot nije obrnuo na bok dok je povracala, jer je jebiga mogla da progovori koju. od pocetka hladan i proracunat, eventualno isprva smotan, pa nam se cini da je u spirali zla a ne da je bedes kao takav.cak ni nacin na koji racionalizuje sopstvena nedjela nije narocito dobro uradjen, zalazi u autizam, a okosnica je serije.to sto je volter nas ne znaci da je dobar. on je nama simpatican negativac. u takvim nam je okvirima prikazan.brejking bed je kronenbergova istorija nasilja prilagodjena ukusu sirokih narodnih masa i formatu tv serije.

+1Šefe, ne vredi na silu, učini uslugu i sebi i drugima.
isuse. kolko si jadan.- Edited by morgana
Link to comment
Imaj na umu da ja josh nisam stigao ni do pola druge sezone.
Savet, odgledaj sve 4 sezone, pa ces itekako primetiti i transformacju i brigu, pre svega, za Dzesija. Serija je fenomenalna i treba je odgledati svakako. P.S. batali citanje forumskih komentara o seriji, dobices unapred utisak koji sam treba da stvoris :) Ili jos gore, preveliko ocekivanje koje ti se mozda nece ispuniti.
Link to comment

Ja o serijama koje nisam gledao i ne čitam detaljno, recimo Lrd mi je preporučio P&R, pročitao sam par postova i uključio sam se tek kada sam odgledao sve (i navukao se naravno).

Edited by copkillah
Link to comment
Savet, odgledaj sve 4 sezone, pa ces itekako primetiti i transformacju i brigu, pre svega, za Dzesija.
to pocinje u 3. sezoni mora tata da ima sina koji ce da makar unekoliko da lici na njega. nije slucajno pravi sin dobio ime po tati, kao sto ni inace nijedan detalj o volterovom starom zivotu nije slucajan.volter se transformise u djelima, a ne u liku tj psihologiji. makar do polovine trece sezone. pa sad, ako ima radikalnih promjena u 4. sezoni, onda nista. ova serija je dosta biologisticka (sto samo po sebi nije ni dobro ni lose)edit: i onaj momak tuko je dosta brinuo o ostarjelom ujaku, ucitelju, sta li je, invalidu. ali je frejming drugaciji.edit2: ja sam o seriji prije gledanja slusala i jako pozitivne komentare ali i ne bas narocito pozitivnedodatno, ono sto mi je zanimljivo je sto voltera svi gledaju kao pozrtvovanog za porodicu dok je njegovo produzeno zivljenje stavljeno u drugi plan ili posmatrano iskljucivo u funkciji produzenja radnog vijeka (tj opet opskrbe porodice) Edited by morgana
Link to comment

Meni je Voltovo žrtvovanje za porodicu bilo samo inicijalna kapisla da krene u taj biznis. Vidi se transformacija u nekoliko navrata, i to prilično drastično (da ne spojlujem sad). A i jasno je kada mu lekar kaže da je rak u remisiji da se smorio. :DI ne znam čemu neke oštre reči, meni je ova diskusija skroz u prijateljskom tonu. :)

Link to comment
dodatno, ono sto mi je zanimljivo je sto voltera svi gledaju kao pozrtvovanog za porodicu dok je njegovo produzeno zivljenje stavljeno u drugi plan ili posmatrano iskljucivo u funkciji produzenja radnog vijeka (tj opet opskrbe porodice)
Ma taj "požrtvovan porodični čovek" je tek nagovešten na samom početku serije, a dalje se vidi iz stava ostalih likova prema njemu. To je osnovna postavka u seriji - ŠBBKBB da vaš dosadni profesor hemije iz srednje odluči da unovči svoju nauku na nelegalan način... zato što je (kao) priteran u tesnac. (A realno nije, mogao je da pozajmi pare za lečenje ali je bio sujetni skot, mogao je da batali kad je završio lečenje ali mu se svidelo...)Stoji to što kažeš da je čovek dokazani negativac, ne pokušava niko to da ospori, poenta je u tome da gledamo njegov razvojni put. Nemamo ga kao formiranog negativca od prve epizode, mada bi gervasius verovatno više voleo da se Walter u startu zove Stringer Bell Heisenberg i da vlada iz senke opasnim budžacima Novog Meksika :DAko ta osnovna postavka - običan čovek gurnut u podzemlje - ne privlači gledaoca, ništa drugo i neće, serija je onda gubljenje vremena. Edited by Weenie Pooh
Link to comment
isuse. kolko si jadan.
:blink: Molim moderaciju da ovo pripiše afektu i da Morgana ne snosi zbog ove degutantne reakcije nikakve sankcije. Zahvaljujem na razumevanju.
Link to comment
Ma taj "požrtvovan porodični čovek" je tek nagovešten na samom početku serije, a dalje se vidi iz stava ostalih likova prema njemu. To je osnovna postavka u seriji - ŠBBKBB da vaš dosadni profesor hemije iz srednje odluči da unovči svoju nauku na nelegalan način... zato što je (kao) priteran u tesnac. (A realno nije, mogao je da pozajmi pare za lečenje ali je bio sujetni skot, mogao je da batali kad je završio lečenje ali mu se svidelo...)Stoji to što kažeš da je čovek dokazani negativac, ne pokušava niko to da ospori, poenta je u tome da gledamo njegov razvojni put. Nemamo ga kao formiranog negativca od prve epizode, mada bi gervasius verovatno više voleo da se Walter u startu zove Stringer Bell Heisenberg i da vlada iz senke opasnim budžacima Novog Meksika :DAko ta osnovna postavka - običan čovek gurnut u podzemlje - ne privlači gledaoca, ništa drugo i neće, serija je onda gubljenje vremena.
sta znam, meni je serija u mnogim elementima slabunjava (mada ne kazem da je bas losa i nastavicu da je gledam). razvojni put je odredjen gotovo iskljucivo situaciono, eventualne moralne i karakterne dileme lika gotovo da su izostale i vidimo maltene autistu koji sve zajebanije situacije u koje upada rjesava kao u video igrici, s vrlo malo dvoumljenja i, doduse, s obiljem racionalizacija, a i to je odradjeno neubjedljivo i puki je izgovor za akcijanje i sokiranje publike.zato se ne slazem da nemamo formiranog negativca od prve epizode - imamo ga, samo je tek kasnije, tj vremenom, realizovan.volter je mogao da dila marihuanu da malo doprinese kvalitetu zivota voltera mladjeg, buduci da je ovaj invalid. to bi bas bilo srazmjerno problemu. no, briga za porodicu do izvjesnog momenta nije zahtijevala radikalne mjere, dok nije ukljucivala brigu za sopstveni zivot. ona je u velikoj mjeri racionalizacija, ili makar do sredine 3. sezone nemamo dokaza da nije.ono sto priznajem seriji je frejming i glumacki kvalitet. Edited by morgana
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...