Jump to content
IGNORED

Ђускање са змајовима


porucnik vasic

  

45 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

jer je svestan da bez kvalitetnog kraja serijal postaje pita od govana

 

Pa ja se ne slažem sa ovim uopšte. Čuli smo mnogo lepih priča i do sada su nas knjige provele kroz jednu hipermega avanturu, sa mnogo zanimljivih stvari. Kraj samo može da stavi jagodu na šlag ili da prstom prevuče preko krema.

Link to comment

To je vise nego ocigledno , poseban problem je sto je debeli uvideo da su sva njegova iznenadjenja fanovi odavno razradili kao logican sled dogadjaja (cenim da ga to mnogo nervira) ... Sve vise verujem da ni ne planira da za zivota zavrsi serijal (ne kazem da nece izaci 6,7 ... mozda i 8 knjiga) jer je svestan da bez kvalitetnog kraja serijal postaje pita od govana , dok nezavrseno delo prelazi u neku legendu o kome ce se jos dugo pricati (spekulisati  ) ...

 

Ja sam isto ubedjen u boldovano i to me jako brine.

Link to comment

Ozbiljni autori tako ne razmišljaju, ne priča on vic pa da ga iznervira kad shvati da su slušaoci shvatili koji je punchline u pola rečenice. Ako ima makar minimum poštovanja za literarnu formu koju je izabrao (a siguran sam da ima), odradiće plot do kraja kako je i nameravao. Alternativa je da nešto skarabudži i improvizuje u poslednjem trenutku isključivo zbog shock value, da bi imao ha-ha, gotcha trenutak. Znam da veliki broj čitalaca tako nešto očekuje, ali mislim da nam je to stečeni refleks za koji možemo samo da krivimo lošu televiziju. Kao, priča je sranje ako te ne udari u poslednjem trenutku iz potpuno neočekivanog pravca. Gluposti.

 

Stvarni problem sa Martinom je isti onaj zbog kog pisci generalno ne uspevaju da održe kvalitet u serijama koje se razvuku deceniju-dve. Praktično je nemoguće održati isti nivo interesovanja za likove i posvećenosti radnji o kojoj pišeš - autor je živ čovek, deo društva, priliv informacija je konstatno prisutan i polako menja njegove senzibilitete, postepeno počne da razmišlja drugačije, zainteresuju ga neke nove priče i neki novi zapleti. E onda ima izbor, ili da ostavi on hold to što je počeo i vrati se par godina kasnije kad ponovo bude raspoložen da radi na tome, ili da krene da budži te nove ideje i podzaplete u postojeći narativ ma koliko to sve neprikladno štrčalo i trapavo delovalo u odnosu na prethodno odrađen materijal.

 

Izdavački pritisci praktično čine neizvodljivom prvu opciju, tako da nam druga ne gine.

Link to comment

Pa ja se ne slažem sa ovim uopšte. Čuli smo mnogo lepih priča i do sada su nas knjige provele kroz jednu hipermega avanturu, sa mnogo zanimljivih stvari. Kraj samo može da stavi jagodu na šlag ili da prstom prevuče preko krema.

Ово као да је писао Келавера на топићу за серију. :s_c:

 

Ozbiljni autori tako ne razmišljaju, ne priča on vic pa da ga iznervira kad shvati da su slušaoci shvatili koji je punchline u pola rečenice. Ako ima makar minimum poštovanja za literarnu formu koju je izabrao (a siguran sam da ima), odradiće plot do kraja kako je i nameravao. Alternativa je da nešto skarabudži i improvizuje u poslednjem trenutku isključivo zbog shock value, da bi imao ha-ha, gotcha trenutak. Znam da veliki broj čitalaca tako nešto očekuje, ali mislim da nam je to stečeni refleks za koji možemo samo da krivimo lošu televiziju. Kao, priča je sranje ako te ne udari u poslednjem trenutku iz potpuno neočekivanog pravca. Gluposti.

 

Stvarni problem sa Martinom je isti onaj zbog kog pisci generalno ne uspevaju da održe kvalitet u serijama koje se razvuku deceniju-dve. Praktično je nemoguće održati isti nivo interesovanja za likove i posvećenosti radnji o kojoj pišeš - autor je živ čovek, deo društva, priliv informacija je konstatno prisutan i polako menja njegove senzibilitete, postepeno počne da razmišlja drugačije, zainteresuju ga neke nove priče i neki novi zapleti. E onda ima izbor, ili da ostavi on hold to što je počeo i vrati se par godina kasnije kad ponovo bude raspoložen da radi na tome, ili da krene da budži te nove ideje i podzaplete u postojeći narativ ma koliko to sve neprikladno štrčalo i trapavo delovalo u odnosu na prethodno odrađen materijal.

 

Izdavački pritisci praktično čine neizvodljivom prvu opciju, tako da nam druga ne gine.

Ја се плашим да Дебели уопште није свестан шта је започео и шта оставља нараштајима,сваштари растрзан је, понаша се као мали привредник отворио човек арт-биоскоп усред пустиње. Изгледа као каква америчка хипи рок звезда заглављена тамо негде у прву половину седамдесетих, иако је од тога прошло скоро пола века. На сву срећу је дебео и потпуни гик тако да од оргија са обожаватељкама и ушмркавањем нема ништа те није постао тотална карикатура. Јако је мало стваралаца у разним доменима културе који су у САДуспели да се одупру тим сиренама комерцијализације и гостовањима у глупим емисијама око поноћи. Због свега тога ми је страпња много јача од наде.

Link to comment

Ozbiljni autori tako ne razmišljaju, ne priča on vic pa da ga iznervira kad shvati da su slušaoci shvatili koji je punchline u pola rečenice. Ako ima makar minimum poštovanja za literarnu formu koju je izabrao (a siguran sam da ima), odradiće plot do kraja kako je i nameravao. Alternativa je da nešto skarabudži i improvizuje u poslednjem trenutku isključivo zbog shock value, da bi imao ha-ha, gotcha trenutak. Znam da veliki broj čitalaca tako nešto očekuje, ali mislim da nam je to stečeni refleks za koji možemo samo da krivimo lošu televiziju. Kao, priča je sranje ako te ne udari u poslednjem trenutku iz potpuno neočekivanog pravca. Gluposti.

 

Meni Dance with Dragons uzasno smrdi na ovo sto si rekao.

 

Slazem se da bi morao da istraje u svojim prvobitnim namerama, nece imati shock value mozda, ali ako ga dobro slozi imace kvalitetan rasplet. Ali ne znam koji djavo mu se desava, da ne pominjem to da cemo vrlo verovatno kroz seriju saznati konacan rasplet pre izlaska poslednje knjige.

Link to comment

Pa ja se ne slažem sa ovim uopšte. Čuli smo mnogo lepih priča i do sada su nas knjige provele kroz jednu hipermega avanturu, sa mnogo zanimljivih stvari. Kraj samo može da stavi jagodu na šlag ili da prstom prevuče preko krema.

Slazem se , neprikladan opis ... Stvarno je stvorio odlican svet iz maste sa autenticnim likovima i pricama , tj divnu tortu i jos lepsi fil ali zadnji sloj ce zaokruziti ukus deserta kod pasioniranih sladokusaca ... Iskreno se plasim da ne zavrsi urnebes salatom umesto slaga i kiselim krastvcem umesto jagode (njegov je strah jos veci)! Ko sto rece porucnik u "Plesu sa Zmajevima" se jasno uocava nedostatak konkretnih (efektnih) epiloga , sto pokusava nekako da zamaskira otvaranjemnovih nekih novih neocekivanih (po meni nepotrebnih)  prica tipa "Aegon Targ." .... Sve u svemu plasim se da ce i dalje razvlaciti i prosirivati pricu umesto da polako efektno zatvara (daj boze da docekamo tu pravu zimu)

@Vini

Ja sam ubedjen da je Martinu i te kako stalo po svaku cenu da iznenadi(sokira) citaoce i da mnoga poglavlja jednostavno menja u hodu da ne bude predvidljiv ... Predpostavljam da je to i jedan od jacih argumenata zasto dela kasne...

Edited by Geograf
Link to comment

Ako će on da izmišlja neke nakaradne zaplete i rasplete samo zato što ga je par stotina sektašaTM na nekom fan forumu posle 186. čitanja provalilo...onda nije normalan čovek. Oni su mu 1 promil ukupne publike.

Link to comment

Ako će on da izmišlja neke nakaradne zaplete i rasplete samo zato što ga je par stotina sektašaTM na nekom fan forumu posle 186. čitanja provalilo...onda nije normalan čovek. Oni su mu 1 promil ukupne publike.

Мислим да од тог нема ништа. Једноставно није посвећен серијалу. 

Link to comment

Ako će on da izmišlja neke nakaradne zaplete i rasplete samo zato što ga je par stotina sektašaTM na nekom fan forumu posle 186. čitanja provalilo...onda nije normalan čovek. Oni su mu 1 promil ukupne publike.

Mnogo ih je vise ! Nisu vise samo forumi , vec celi sajtovi , vikipedije, blogovi ... Svake nedelje gostuje kod nekih novih fanova i cenim da ga svaki put bombarduju sa tim razradjenim teorijama , tipa Dzonovog porekla ili sta ti ja znam...

Link to comment

Kažem ti, previše značaja posvećuješ toj javnoj percepciji. Boli njega dupe da li su ga provalili ili nisu, da je hteo da mu sve zavisi od misterije ne bi pisao EF nego nekakve krimiće. Problem je ovo:

Једноставно није посвећен серијалу. 

 

Nije Martin prvi kome se to dešava, koji god se pisac danas zajebe pa krene u objavljivanje nekakvih septologija, ili mu izdavači negde na pola objasne da nema od toga ništa jer se ne prodaje dobro, ili mu narede da isporuči kako zna i ume sve do kraja što pre pošto se prodaje mnogo dobro. A čoveku misli lutaju, prinuđen je na silu da cedi suvu drenovinu iz zapleta koji su mu dobro zvučali pre deset godina. To objašnjava i večita kašnjenja i očigledan pad kvaliteta.

Link to comment

U njegovoj antologiji kratkih prica u biografskom delu ,cesto je spominjao taj pad interesovanja(kad krene da radi serijal nekih prica ili junaka) ali sve je to proizlazilo zbog novih za njega interesantnijih projekata (ili celih zanrova) ... Koliko sam upucen on od izlaska serije (buma PLIV-a) ne pise nista novo , vec maksimalno komercijalizuje PLIV i kiti oko njega (novelama).... Njemu je ovo zivotno delo i svestan je toga , zato sam vise verovanja da nije u pitanju zasicenje vec zelja za jos vecim spektaklom ali se plasim da nije bas zadovoljan kako sve to napreduje a i sto su neke pikanterije provaljene...

Link to comment

U njegovoj antologiji kratkih prica u biografskom delu ,cesto je spominjao taj pad interesovanja(kad krene da radi serijal nekih prica ili junaka) ali sve je to proizlazilo zbog novih za njega interesantnijih projekata (ili celih zanrova) ... Koliko sam upucen on od izlaska serije (buma PLIV-a) ne pise nista novo , vec maksimalno komercijalizuje PLIV i kiti oko njega (novelama).... Njemu je ovo zivotno delo i svestan je toga , zato sam vise verovanja da nije u pitanju zasicenje vec zelja za jos vecim spektaklom ali se plasim da nije bas zadovoljan kako sve to napreduje a i sto su neke pikanterije provaljene...

Он има гомилу ти других прјеката који нису кићење самог серијала. Вајд Кардс и слично, да не говоримо о продавању фигурица и тупавом биоскопу.

Link to comment

Čovek je multidimenzionalni polifoni hipervalentni umetnik. Hejteru.

Да само знаш. :naughty:

Ја бих њега закључао на неки ранч у пустињи, ништа нет, агрегат за осам сати струје дневно, ића и пића колико хоће, књиге и редовно тамбурање једном месечно да се не опусти.

Link to comment

Да само знаш. :naughty:

Ја бих њега закључао на неки ранч у пустињи, ништа нет, агрегат за осам сати струје дневно, ића и пића колико хоће, књиге и редовно тамбурање једном месечно да се не опусти.

+1

Ovo bi redukovao malo . imam neki utisak da mu je bolja inspiracija na prazan stomak ... (sit covek ne moze onako da opisuje jela)

Edited by Geograf
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...