Jump to content
IGNORED

Ђускање са змајовима


porucnik vasic

  

45 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Hedge Knight oni najavljuju već godinama, nemoj se previše uzbuđivati. 

 

Znači, "lutajući vitez" je izabrano? Valjda je OK, tu nema idealnog rešenja. Biće problema kasnije u tekstu, pošto Martin na jedno milion mesta pominje spavanje pod živicama...

On kaze da je vec u stampi (sta god to u njihovom zargonu znacilo) ... Prvu i drugu pricu su valjda izdali pod "Legendama"  , dodace jos trecu i jos po nesto (sta god i to znacilo : ) ) ...

 

p.s.Sveokupna enciklopedija Vesterosa super zvuci , samo mi nekako ne ide da se objavljuje pre zavrsetka celog serijala ... Naravno kupicu je (nema sanse da odolim i cekam  V prosireno izdanje) ...

Edited by Geograf
Link to comment

Samo ti ohrabruj Martina da cedi suvu drenovinu još malo, još jedno 10-15 godina, umesto da privodi stvari kraju. Jako je neodgovorno uzimati te sideshow attractions, pogotovo legalno -_-

Link to comment

Da upitam ovdje - skinula mi se skoro u nekakvom ebooks paketu nekakva Wild Cards serija. Sta je to, valja li cemu, kapiram da nema veze sa ovim svijetom?

Link to comment

Samo ti ohrabruj Martina da cedi suvu drenovinu još malo, još jedno 10-15 godina, umesto da privodi stvari kraju. Jako je neodgovorno uzimati te sideshow attractions, pogotovo legalno -_-

Ohrabrujem "Lagunu" za Martina smo mi statisticka greska ...

 

p.s. Volim da listam atlase i enciklopedije i ako sve to imam  u digitalnom formatu ... romantik  ^_^

Link to comment

Wild Cards su neko trashy-SF-superhero sranje na koje GRRM traći vreme već sto godina, kažu da je već 12 knjiga izdao iako ih niko živi ne čita.

Link to comment

Procitah i ja sada, imam 10 djelova, + nesto sto se zove Armageddon Rock. U opisu pise nesto tipa: Rock band 70- ih pod imenom Nazgul...

 

Armageddon Rag.

 

Meni njegov drugi najdraži u rangiranju posle ASOIF. Samo, da znaš, na kraju se ne dobiju sva objašnjenja i neke stvari ostaju nerazjašnjene. Ja ga baš volim, ali neki ljudi kojima verujem kažu da je besmisleno jer nema kraj.

 

Sve ostalo je uglavnom sjajno, vrlo atmosferično.

 

edit: Opšti je konsenzus inače da je Fevre Dream (nije slovna greška) njegov najbolji roman posle ASOIF. A dugo je bio najbolji. Fantastičan roman.

 

Ali, Martin je pre svetske slave bio najcenjeniji i najbolji po kratkim pričama i novelama. Skini negde, recimo, Sandkings ili Guardian i oduševi se. Mada su obe čist SF.

Edited by Lrd
Link to comment

Armageddon Rag.

 

Meni njegov drugi najdraži u rangiranju posle ASOIF. Samo, da znaš, na kraju se ne dobiju sva objašnjenja i neke stvari ostaju nerazjašnjene. Ja ga baš volim, ali neki ljudi kojima verujem kažu da je besmisleno jer nema kraj.

 

Sve ostalo je uglavnom sjajno, vrlo atmosferično.

 

edit: Opšti je konsenzus inače da je Fevre Dream (nije slovna greška) njegov najbolji roman posle ASOIF. A dugo je bio najbolji. Fantastičan roman.

 

Ali, Martin je pre svetske slave bio najcenjeniji i najbolji po kratkim pričama i novelama. Skini negde, recimo, Sandkings ili Guardian i oduševi se. Mada su obe čist SF.

 

Imam Njemacko izdanje, oni preveli Rock...vidim da imam i Sandkings - hvala na preporuci, stavicu na na listu.

Link to comment

Fevre Dream je pristojna vampirska pulpa, ne bih išao tako daleko da ga nazovem fantastičnim, ali ajde. YMMV.

 

Pulpu u životu nije videlo, a ni prošlo pored. Prihvatam svašta drugo, ali pulpičnost ne.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Поново читам Ђускање и баш се види да је Дебели у кризи. Као да не зна како сад то све да заврши. Иначе онај покушај да се баци димна завеса  како је Нед Старк имао везу на Сестрама из које је рођен Џон је на нивоу основне школе.

Link to comment

Ne verujem da je to stvarno bacanje dimne zavese, prosto nabacuje primer da se glasine na tu temu pričaju na sve strane, to jest da ogromna većina njih nema veze s mozgom. Inače ne bi bilo razloga da Davos prima te informacije koje se njega apsolutno ne tiču.

 

Nego, ješčito Rogue Prince? Utisci?

Link to comment

Ne verujem da je to stvarno bacanje dimne zavese, prosto nabacuje primer da se glasine na tu temu pričaju na sve strane, to jest da ogromna većina njih nema veze s mozgom. Inače ne bi bilo razloga da Davos prima te informacije koje se njega apsolutno ne tiču.

 

Nego, ješčito Rogue Prince? Utisci?

Ма није то лоше у смислу да то није ни замишљено да буде роман већ као неки летопис. Очигледан да та форма не иде баш од руке дебелом, али није трагично. Као оно Толкиново око апендикса. 

Link to comment

Поново читам Ђускање и баш се види да је Дебели у кризи. Као да не зна како сад то све да заврши. Иначе онај покушај да се баци димна завеса  како је Нед Старк имао везу на Сестрама из које је рођен Џон је на нивоу основне школе.

To je vise nego ocigledno , poseban problem je sto je debeli uvideo da su sva njegova iznenadjenja fanovi odavno razradili kao logican sled dogadjaja (cenim da ga to mnogo nervira) ... Sve vise verujem da ni ne planira da za zivota zavrsi serijal (ne kazem da nece izaci 6,7 ... mozda i 8 knjiga) jer je svestan da bez kvalitetnog kraja serijal postaje pita od govana , dok nezavrseno delo prelazi u neku legendu o kome ce se jos dugo pricati (spekulisati  ) ...

Edited by Geograf
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...