Jump to content
IGNORED

Privatni vs. državni fakulteti


Zoe

Recommended Posts

Nije poenta svakako, ali ja imajući te neke slike u glavi ne bih odabrala ovo kao ilustraciju besmisla u tekstu (lično bih pre citirala ono da ih profesoi zaboga znaju po imenu, big deal). Kroz odnos prema renoviranju studentskih toaleta možeš da posmatraš i odnos fakulteta prema studentima (i nije tačno da para nije bilo, kad sam malo odmakla u studijama i videla koje cifre provrte profesori kroz plate, dnevnice, refundaciju putnih troškova i slično, a fakultet kao nema pare da svakih 10 godina malo zakrpi toalete nego nas izlažu onome...) Pitanje toaleta samo je naizgled još jedna stavka u spisku citiranog besmisla, ali to je ustvari prilično dobra slika koliko je čak i najjednostavniji i najpriuštiviji komfor ali i najelementarnija potreba studenta visoko na listi prioriteta univerziteta koji je tu kao zbog nas. Ne samo to, nego je i izlaganje studenta takvom toaletu dobro sredstvo psihološke presije nad studentom koji se na taj način uvodi u sistem negiranja njegovog ličnog dostojanstva, što onda olakšava profesorima da tu već okrnjenu osobu tretiraju bez imalo poštovanja, da se izlivi besa smenjuju sa tiradama demagogije umesto predavanja, i već kako god požele.Par generacija za nama bile su tu već generacije koje su se mnogo uspešnije izborile za neki pristojniji odnos, tada mi je to bilo neshvatljivo, ali kad sad razmislim, nije li prevelika slučajnost da to koincidira sa renoviranjem toaleta na prvom spratu?
Normalno da je dete u pravu i pogodilo je sustinu. BU je bio toliko zasran da je to cudo jedno i za razliku od osnovnih i srednjih skola gde su cesto nastavnici imali svoj odvojen od ucenika ovde toga nije bilo osim mozda na nekim visim spratovima pojedinih fakulteta. Gomila primitivizma koja se slegala u studentske domove je bila neverovatna. I posle vrlo skupih renoviranja nuznici su unistavani i prljani na nacin da je to za psihijatriju nikako sociologiju. Papir i sredstva za higijenu su na mnogim fakultetima jedino su vidjeni nedavno kad je bila epidemija gripa. Novac koji se po studentu izdvaja od strane budzeta je porediv sa skolarinama koje se placaju. Kad bi se ta sredstava stavila direktno na rasplaganju studentu pretpostavljam kako bi izabrali. Psiholoski profil profesora koji si dala zabrinjavajuci je u oba slucaja.
Link to comment
  • Replies 809
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    59

  • fonTelefon

    47

  • hazard

    42

  • gagorder

    42

Top Posters In This Topic

Posted Images

pa, ni ovaj junosa se nije bas proslavio. redom:prvo, pita je zasto joj se vise svidja plan njenog fakulteta od FPN. legitimno, iako zvuci optuzivacki (da ne kazem da koristi loaded question fallacy)dalje, pise kako je ona napisala da se odrekla putovanja zbog fakulteta, pa onda kaze kako je na blogu pisala kako je bila na zimovanju u francuskoj i belgiji, iz cega zakljucuje da laze da je tu bilo odricanja, sto logicki ne sledi. mozda bi putovala jos vise da nije potrosila 6300 evra na skolovanje, mozda bi cak putovala za 6300 evra vise...onda, sledecih nekoliko paragrafa podseca sta je ona napisala da ima na svom fakultetu i onda nabraja sta ima na njegovom ETF-u. posto je devojka birala izmedju njenog i FPN-a, sta ima na ETF-u je irelevantno.sledi sto se reči “peder”, “šiptar” i “ciganin”, i oni sebe zovu tako argument.dalje, on nju ne razume, pa mora covek da pita, sta znaci to da je ona za profesore osoba sa imenom i prezimenom, sta znaci diskusija o identitetu (kom identitetu, matematickom?), da li odradjivati ispite znaci pruzati seksulane usluge? pitao je i prijatelje, niko ne razume sta to znaci :( onda kvotuje dva snipeta sa njenog sajta, i izvlaci jedan zakljucak o kojem se moze legitimno diskutovati, i drugi gde postavlja pitanje na dat odgovor (devojka kaze da zna da ima znanje, po tome sto lako nalazi posao, ili posao nalazi nju, a on je pita kako zna da ima znanje...)onda dalje ide mesavina njegove licne price i napada na devojku, u smislu, ko se vise tu odricao. opet, irelevantno.moze to i bolje, nadam se....tj razumem sta hoces da kazes o tim forma/sustina koji ponavljas u nekoliko postova. i tu moze da se napise 1 kvalitetan tekst, ali ovaj to nije. mozda napisem ja kasnije sta mislim o toj formi i sustini.

Edited by rajka
Link to comment
:PSve mora da bude besprekorno. I obrazovni sadrzaj i korektni odnosi izmedju profesora i studenata i infrastruktura i mora da postoji kantina sa zdravim obrocima. Sve manje od toga nije zadovoljavajuce i treba da bude unapredjeno. Uopste ne karikiram.
He he ovo poslednje jedino ako planiras da nastavis na Wharton School.
Link to comment

ne, greatest shit je to sto student mora da bira da li ce ukenjan wc* uz (kao)** znanje ili dobru infrastrukturu i podrsku uz (kao)** neznanje. i posledicna potreba da se jedan od tih izbora racionalizuje kao stavljanje sustine ispred forme.svaki gradjanin ce dobiti od drzave najvise onoliko koliko od nje trazi (a cesto i manje, skoro nikad vise). isto tako, svaki student ce od fakulteta/univerziteta dobiti onoliko koliko od njega ocekuje i trazi. ako misli da od njega ne treba da ocekuje i formu, posto je, jel, dobio (kao)** sustinu, onda ... dobro. tacno ce toliko i dobiti.* jasno je da pod ukenjanim wc-om ne mislim samo na nehigijenske sklopocije po studentskim spratovima, vec na sve ono kroz sta treba proci pre, tokom i nakon polaganja ispita i slusanja predavanja.**zagradu sam stavila jer posle ova dva teksta nisam uopste ubedjena da se na privatnom dobija iskljucivo forma, a na drzavnom pod obavezno obrazovanje, ovo-ono. ako mu je ono jedan od svetlijih izdanaka koji se navijacki tapse po ramenu 'brao, mali', onda...bolje da cuti.

Link to comment

vecei su bitni veoma velikom broju studenata, ovo-ono znanje sasvim malom, ta dva skupa se tanko preklapaju. u tom smislu, glasam za vecee. dati raji sta ishte. a ovo blogaranje je vise identitetsko pitanje, mi-oni, nego bitka za znanje. ili vecee. ili bilo sta.

Link to comment

ali upravo se radi o tome da ne treba da budemo stavljeni pred izbor i da glasamo za wc ili za znanje. ovo prvo treba da se uzima kao podrazumevajuca stvar o kojoj se ne diskutuje (bar ne u nacelu, mozda u detaljima, nijansama). pa valjda smo kao drustvo i kao akademska zajednica dovoljno odmakli, da precka bar za toliko bude podignuta. i da u glavama napravimo taj prelom, da ako trazis da to cenjeno znanje usvajas uz pomoc institucije, a ne uprkos njoj, da to ne znaci da si raja i blentava svetina zalutala u prosvetiteljski hram koji ima preca posla nego da se bavi tim nebitnostima. za blogovanje se slazem, nego sam se vise osvrnula na to kako su tretirani ovde: jedna je u najboljem slucaju ne-bas-britka-devojcica-al ne zamerite joj. takoreci, mica mala. drugi je uzdanica drzavnog skolstva sa logikom, argumentacijom i stilom koji bi ga i na ovom forumu doveli do podsmeha, samo da je nesto slicno napisao na nekom topiku. o tome ko je od njih dvoje nesvestan stvarnosti oko sebe, lepo ilustruje onaj deo oko siptara, ustasa i cetnika. njena nesvesnost se bar svodi na to da je odricanje ono kad budzet za putovanja skreses za 2k evra godisnje.

Link to comment
Gde si ovog pacijenta našao da kačiš, taj tek živi u nekom svom egotripu... :isuse:
Ma rekoh da je zasrao, a sa Šiptari-Cigani se i ugrobario i bio sam na korak da ga ne prenesem ovde. Samo na tu jednu malu stvar sam hteo da reagujem, jer bi mene mrzelo da tako detaljno pišem, a to je ovaj njegov popis stvari koje imaju i oni. A btw imamo i "mi".WC papir i topla voda #checkKonpjutor i projektor u svakoj mučionici #checkoslovljavanje studenata po prezimenu i rodno ravnopravno #checkitd itd.Dakle, prdeži ove curice su prdeži u prazno, uz posledično otkrivanje tople vode. Edited by Buck Naked
Link to comment
ali upravo se radi o tome da ne treba da budemo stavljeni pred izbor i da glasamo za wc™ ili za znanje™. ovo prvo treba da se uzima kao podrazumevajuca stvar o kojoj se ne diskutuje (bar ne u nacelu, mozda u detaljima, nijansama). pa valjda smo kao drustvo i kao akademska zajednica dovoljno odmakli, da precka bar za toliko bude podignuta. i da u glavama napravimo taj prelom, da ako trazis da to cenjeno znanje usvajas uz pomoc institucije, a ne uprkos njoj, da to ne znaci da si raja i blentava svetina zalutala u prosvetiteljski hram koji ima preca posla nego da se bavi tim nebitnostima.
isis, precka je podignuta. veruj mi. bila, videla, pipnula. pozivati se na to da za 2100 dobijas toplu vodu, wc i pripadajuci papir i pristup internetu je bespredmetno. makar ono sto ja gledam - drzavni fakultet a vecei renovirani sa sve spustenim plafonom, zagasitim svetlom, granit-tamno drvo pretenzijama, prozori promenjeni, interneti raji podeljeni, ispiti se prijavljuju elektronski i ostala chudesa. stvar stavljena ad acta. [prosto mi je mucno da se na ovu temu vracam nakon onolike rasprave s onom kejs stadi curom s pocetka (pritom, svi znaju ko je to sa 92-ke, osim mene. da sam znala sto sad znam, ne bih se zamarala da s njom diskutujem.)]
Link to comment

Moram da priznam da pojma nemam o cemu se ovde pise. Da li moze neka dobra dusa da sumira sustinu u par recenica, bez opskurnih referenci nepotkrepljenih linkovima?Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
isis, precka je podignuta. veruj mi. bila, videla, pipnula. pozivati se na to da za 2100 dobijas toplu vodu, wc i pripadajuci papir i pristup internetu je bespredmetno. makar ono sto ja gledam - drzavni fakultet a vecei renovirani sa sve spustenim plafonom, zagasitim svetlom, granit-tamno drvo pretenzijama, prozori promenjeni, interneti raji podeljeni, ispiti se prijavljuju elektronski i ostala chudesa. stvar stavljena ad acta. [prosto mi je mucno da se na ovu temu vracam nakon onolike rasprave s onom kejs stadi curom s pocetka (pritom, svi znaju ko je to sa 92-ke, osim mene. da sam znala sto sad znam, ne bih se zamarala da s njom diskutujem.)]
Jel govoris o Pravnom fakultetu univerziteta u Beograduohmy.gifIspiti se prijavljuju elektronski, renovirani wc? Osecam se mator kao biblija.
Link to comment
Jel govoris o Pravnom fakultetu univerziteta u Beograduohmy.gifIspiti se prijavljuju elektronski, renovirani wc? Osecam se mator kao biblija.
ne znam da l je gagorder na pravnom "videla i pipnula" ali na tvoje pitanje: da i da.da ne poverujes.edit: pojela slovo. Edited by Patty Lee
Link to comment

Pravni je unutra sad k'o Deep Space 9, možda i najbogatiji državni faks u Beogradu, kolju se sa Ekonomskim i FON-om. Plazma ekrani u holovima, klime i tako to. Najzapuštenije državme zgrade su sad valjda ex-PMF kompleks i RGF, ali i to je miljama ispred totalne nebrige, prosto nemaju za totalno renoviranje, pa samo krpe gde treba, učila, kompjuktori i projektori svakako ne fale, nego se štedi na stolariji, fasadi, krečenju i sl.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...