Jump to content
IGNORED

Avionski udesi i nesreće


dare...

Recommended Posts

Beowle, bio je negde citat nekog od eksperata da je na bilo kom međunarodnom aerodromu pokušaj korišćenja kradenog pasoša automatski red flag. (Ne znam sad gde je link... ček malo, evo ga)

EDIT. Nije ekspert, već Interpolov websajt. (EDIT 3)

EDIT 2. Kuala Lumpur je mejdžor međunarodni aerodrom kuda mi Oziji regularno prolazimo... nema šanse da su prošli bez da su imali svog čoveka na pasoškoj kontroli, imho.

 

Slažem se skroz. Samo ne znam (a bilo bi dobro da neko potvrdi) koliko su povezane policije u tom regionu tj. da li Tajland daje Maleziji brojeve pasoša ukradenih na svojoj teritoriji.

 

Zanimljivo je i ono sa kineskim vizama jer ovde kažu da glavni hubovi u Mainland China imaju 72-časovni bezvizni režim za povezane letove a onaj zvaničnik je rekao da su svi putnici imali validne kineske vize.

Link to comment

Slažem se skroz. Samo ne znam (a bilo bi dobro da neko potvrdi) koliko su povezane policije u tom regionu tj. da li Tajland daje Maleziji brojeve pasoša ukradenih na svojoj teritoriji.

Baš ovog momenta čitam o tome na Time.com i kaže

 

Were the passports involved in MH370 entered in the Interpol registry by their respective governments? (CNN, quoting an Interpol source, said the Italian’s passport had indeed been registered.) If they were, how did Malaysian immigration authorities not discover the deception? “Aviation is the most sensitive security domain of all, and there’s clearly been a glaring flaw in the security system because no one should be able to board a flight on someone else’s passport...

 

(EDIT. Na drugom mestu sad pročitah izjavu nekog maležanskog faktora, koji se prilično očito "vadi" iz implicitne optužbe da je njihova bezbednost zakazala izjavom u fazonu "nemojmo da prebrzo zaključujemo, itd"

Edited by Indy
Link to comment

^^ nisu svi kokejžni™

 

08:54 GMT - AFP IS CLOSING THIS LIVE REPORT on the ongoing search for the missing Malaysia Airlines jet.

In key events over the day, Malaysia launches a terror probe into the disappearance, investigating 4 suspect passengers, two who boarded with stolen passports.

Chinese state media reports a Chinese person whose passport number is among those listed for passengers did not in fact board the plane.

 

edit: plus imamo i mali "turn of events":

 

 

23a9adb74e84c01d7be11f783569e2e0_bigger.ST Foreign Desk@STForeignDesk

#MalaysiaAirlines #MH370: Plane's turn back was seen on military radar; one reason for the turn back was to return to KLIA: Air force chief

 

 

mada, ako se dobro sećam i KAL007 je pravio zaokret malo pre nego što je razvaljenog krila udario u vodu, a zaokret je bio izazvan aerodinamičkim silama a ne uplivom pilotskih komandi.

Link to comment

Pada mi na pamet da su ovi sa ukradenim pasošima najverovatnije (bili) Caucasian, što može da znači nešto, ili ništa.

 

Ako su imali svog čoveka na pasoškoj kontroli onda su komotno mogli da budu i Afrikanci...

 

Ako se ispostavi da su oba pasoša bila u Interpolovom registru a prošli su kroz malezijske kontrole i to u centralnom avio čvorištu, onda ne da im je bezbednost zakazala nego ima da se šutaju u dupe od sreće ako im US i EU ne zalepe zabranu za letove.

 

 

Za to vreme pitanja se samo gomilaju:

 

 

So according to Vietnamese officials the plane was suppose to enter HCM airspace and make contact with HCM airspace at 1:22 time, from 1:22 to 1:30 they made repeated request to the plane, and all was ignored. At 1:30 they were able to ask another plane to attempt contact, at 1:30 this pilot was able to make brief contact, but only heard mumbling.

 

 

Mislim, plitke vode, ne baš tako veliko more, crne kutije koje emituju sopstveni signal koji se može uhvatiti... I opet nema ni traga olupini.

Link to comment

Mala izmena/dopuna ovog što sam napisao iznad

 

The news agency quotes an unnamed Malaysian official as saying:

We have deployed our investigators to look through all the security camera footage. Also, they are interviewing immigration officials who let the imposters through. Early indications show some sort of a security lapse, but I cannot say any further right now.

Link to comment

^^ nisu svi kokejžni™

 

mada, ako se dobro sećam i KAL007 je pravio zaokret malo pre nego što je razvaljenog krila udario u vodu, a zaokret je bio izazvan aerodinamičkim silama a ne uplivom pilotskih komandi.

 

Taj kineski putnik je možebiti ona putnica koja je pobrkala vremena pa zakasnila na let, već je dala intervju za medije. Pominje se još jedan Kinez koji je trebalo da se nađe sa devojkom na aerodromu i da se zajedno ukrcaju na let, on iz nekog razloga nije uspeo da stigne a ona jeste i ukrcala se...

 

 

Zar KAL007 nisu oborili Sovjeti?

Link to comment

ma jesu, zato i kažem da taj "turn back" ne mora biti voljna radnja pilota nego posledica katastrofe.

 

to pod uslovom da se dobro sećam da je kal007 napravio taj kratki zaokret koji je bio vidljiv na radaru.

 

 

 

 

edit: gde je jms, fali nam...?

Link to comment

ma jesu, zato i kažem da taj "turn back" ne mora biti voljna radnja pilota nego posledica katastrofe.

 

to pod uslovom da se dobro sećam da je kal007 napravio taj kratki zaokret koji je bio vidljiv na radaru.

 

 

 

 

edit: gde je jms, fali nam...?

Nije li i onaj nesretni AF okrenuo za 180?
Link to comment

 

edit: gde je jms, fali nam...?

 

u avionu ili na aerodromu, gde bi jos jms mogao biti

source: fb, instagram

Edited by banecare1
Link to comment

ma jesu, zato i kažem da taj "turn back" ne mora biti voljna radnja pilota nego posledica katastrofe.

 

to pod uslovom da se dobro sećam da je kal007 napravio taj kratki zaokret koji je bio vidljiv na radaru.

 

To bi značilo da su ostali u jednom komadu nakon što se dogodilo šta god da se dogodilo, pa bi bilo za očekivati da su oglasili mayday. Doduše mislim da ni piloti KAL007 nisu pokušavali bilo kakvu radio komunikaciju jer im je sav fokus bio na pokušaju da nekako povrate avion (koji se prvo popeo, pa spustio, pa je na kraju upao u spiralni kovit ili tako nešto).

Link to comment

Ja sam autentično impresionirana Bafalovim i Beowlovim znanjem o aviotehnici.

 

Thanks so much!

Edited by MayDay
Link to comment

Nije li i onaj nesretni AF okrenuo za 180?

 

Nije. Oni su upali u stoling nakon što su izgubili uzgon na velikoj visini i pali su u okean bez ikakvih pokušaja zaokreta.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...