Jump to content
IGNORED

Avionski udesi i nesreće


dare...

Recommended Posts

pa evo i ja nisam bio potpuno ozbiljan u editu. ideja o Ujguru slikaru teroristi mi je momentalno prizvala Kaubojcove vratolomije sa PDF-a umetnost, jbg.

 

 

Vratolomije? 

 

Meni je vratolomno sesti na stolicu i reci "umetnik je prisutan" jbg, ali sve je stvar percepcije, sto je za nekoga govno za drugoga je pita. Ne zelim da se zezam sa nesrecom u kojoj su pored ljudi stradale i dve bebe, samo bih da primetim da ne bi bilo nista neobicno da se umetnik (umetnik iz tvog koordinatnog sistema) izrazi i na ovaj nacin, jer granice se stalno pomeraju.

Edited by CowBoy
Link to comment

Tim pre bi trebalo da je lakše naći ostatke, ako su se rasuli široko. Ali još niko ništa nije pronašao osim tragova kerozina.

 

Čak i da je u komadu udario u vodu, opet bi se raspao na milion delova. Izgleda da ga traže na pogrešnom mestu (ako uopšte znaju gde da traže jer izgleda da još uvek niko ne zna gde je tačno bio u trenutku pada).

 

Kada je pre par godina Air India imala udes u Mangaloreu (poginuli svi putnici i posada, uključujući srpskog pilota), ispostavilo se da je deset putnika imalo lažne pasoše (što krivotvorene, što kradene). Ima ovde tekst o tome:

http://www.riskandforecast.com/post/dubai/at-least-10-passengers-of-crashed-air-india-plane-had-fake-passports_512.html

 

Pre par godina je na Tajlandu uhapšen vodja neke ozbiljne ekipe koja se bavi kradjom i falsifikovanjem pasoša a inače saradjuju sa Al Kaidom i pomagali su im u napadima na vozove u Madridu.

 

Sad, ova dvojica što su putovali sa ukradenim pasošima su možda bili samo neki krimosi ili špijuni koji su išli nekim "regularnim" poslom pa slučajno zaginuli u avionskoj nesreći. Zanimljivo je da im odredište na karti nije bio Peking već Amsterdam (imali su presedanje u Pekingu), što znači da su planirali da udju u EU sa ukradenim pasošima njenih državljana? :blink:

Link to comment

Možda i tako.

Nekako mi se učinilo logično uočiti veće ostatke tražeći u zoni gde ga je radar poslednji put imao, nego puno malih na ogromnoj površini...

Ma to ja samo nagađam.

Nekako mi je neverovatno da sada već 36h nema ničega, a nije pao negde u Pacifik ili Atlantik.

Link to comment

i ja samo nagadjam: da je u pitanju terorizam zar ne bi bilo logicno ocekivati nekakvu objavu do sada (tipa "mi smo!" ili neku poruku iz aviona pre pada itd)? 

Link to comment

Ne nužno.

"Akt pojedinca", preuzimanje odgovornosti nakon otkrivanja olupine, osvetnička akcija koja je sama po sebi cilj...

Edited by wall
Link to comment

Apropo ovog što piše beowl, ne znam da li je to sa pasošima tako naivno - ne samo da su ova 2 imali ukradene pasoše, nego se postavlja pitanje kako su prošli pasošku kontrolu (i da li su imali neku pomoć u toj fazi).

Link to comment

Možda Malezija i Tajland ne razmenjuju podatke i koriste neke raspale sisteme (nemam pojma, możda je sasvim suprotno) ali stvarno ne znam kako su zamišljali da prodju pasošku kontrolu na Schipholu. Vrlo čudno.

Link to comment

SEPANG: A BOEING 777 pilot, who was flying 30 minutes ahead of the missing Malaysia Airlines aircraft, said he established contact with MH370 minutes after he was asked to do so by Vietnamese air traffic control.

 

The captain, who asked to not be named, said his plane, which was bound for Narita, Japan, was far into Vietnamese airspace when he was asked to relay, using his plane's emergency frequency, to MH370 for the latter to establish its position, as the authorities could not contact the aircraft.

 

"We managed to establish contact with MH370 just after 1.30am and asked them if they have transferred into Vietnamese airspace.

 

"The voice on the other side could have been either Captain Zaharie (Ahmad Shah, 53,) or Fariq (Abdul Hamid, 27), but I was sure it was the co-pilot.

"There were a lot of interference... static... but I heard mumbling from the other end.

 

"That was the last time we heard from them, as we lost the connection," he told the New Sunday Times.

 

He said those on the same frequency at the time would have heard the exchange.

 

This, he said, would include vessels on the waters below.

 

He said he thought nothing of it, as the occurrence (of losing contact) was normal, until it was established that MH370 never landed.

 

"If the plane was in trouble, we would have heard the pilot making the Mayday distress call. But I am sure that, like me, no one else up there heard it.

 

evo ga yt live feed za mh370 - potraga, vesti...

Link to comment

Mislim da više nema sumnje da je u pitanju foul play... odnosno, posle ovoga, verovatnoća za to je zaista vrlo mala.

 

Malaysia Airlines: passengers with stolen passports booked tickets together

 

 
Link to comment

I dalje je moguće da su likovi bili članovi nekog međunarodnog kriminalnog kartela tipa Pink Panter i da su slučajno zaginuli u nečemu sa čime nisu imali veze. Bilo bi dobro da neko od zvaničnika odgovori na pitanje da li brojevi ukradenih pasoša državljana EU idu u neku bazu nakon što se krađa prijavi i da li je sa takvim pasošima moguće proći kontrolu na ulazu u EU.

 

Ovo na Tajlandu je izgleda neka uhodana šema krađe pasoša. Onaj pravi Italijan i Austrijanac, obojica su ostali bez soški u Phuketu i to u manje-više istoj zoni. Lokalni portal tamo ima never viđenu priču:

 


Mr Maraldi said he arrived on Phuket on March 1 and was planning to leave on March 15. On a holiday last year, he said, he lost his passport in a deal that went wrong at a Patong motorcycle rent shop.

The woman who ran the shop told Mr Maraldi that she had given his passport to an Italian man who ‘'said Mr Maraldi was his husband.’

 

 

Edit: a tu je i pitanje kineske (tranzitne) vize

 

 


“As far as we are aware, every one of these people on board that aircraft had a visa to go to China,” Hugh Dunleavy, director of commercial operations at Malaysia Airlines, told reporters in Beijing.

“Which means those passports were in possession of the Chinese embassy before those visas were issued.”

 

Kažu da imaju CCTV snimke te dvojice sa pasoške kontrole i da će pokrenuti istragu protiv policajaca koji su pregledali njihove pasoše.

Edited by beowl
Link to comment

Beowle, bio je negde citat nekog od eksperata da je na bilo kom međunarodnom aerodromu pokušaj korišćenja kradenog pasoša automatski red flag. (Ne znam sad gde je link... ček malo, evo ga)

EDIT. Nije ekspert, već Interpolov websajt. (EDIT 3)

EDIT 2. Kuala Lumpur je mejdžor međunarodni aerodrom kuda mi Oziji regularno prolazimo... nema šanse da su prošli bez da su imali svog čoveka na pasoškoj kontroli, imho.

 

 

John Goglia, a former board member of the National Transportation Safety Board, the U.S. agency that investigates plane crashes, said the lack of a distress call suggested that the plane either experienced an explosive decompression or was destroyed by an explosive device.

“It had to be quick because there was no communication,” Goglia said. He said the false identities of the two passengers was “a big red flag”.

If there were passengers on board with stolen passports, it was not clear how they passed through security checks.

International police body Interpol maintains a database of more than 39 million travel documents reported lost or stolen by 166 countries, and says on its website that this enables police, immigration or border control officers to check the validity of a suspect document within seconds. 

Edited by Indy
Link to comment

pa to, nedostatak acars signala je jedan od najcrnjih indikatora da je brza katastrofa u pitanju.

 

elem, trasa puta™, još su karte kupljene preko china southern-a koji je na code share-u sa Malaysian-om. Spominju se još 2 pasoša, navodno se i Rus javio živ i zdrav negde.

 

Stolen passport holders' journey

 

Italian:

Mar 8, CZ748, 00:35-6:30 KUL-PEK

 

Mar 8, CZ767, 11:55-15:15 PEK-AMS

 

Mar 8, CZ7737, 20:55-22:20 AMS-CPH

 

Ticket No. 784-*******099

 

Austrian:

Mar 8, CZ748, 00:35-6:30 KUL-PEK

 

Mar 8, CZ767, 11:55-15:15 PEK-AMS

 

Mar 8, CZ7689, 21:05-22:25 AMS-FRA

 

Ticket No. 784-*******100

Link to comment

evo i slika karata od ovog italijana i austrijanca, izdate su jedna za drugom, pa mi se čini da je koincidencija prevelika:

 

842775444.png

 

842775482.png

 

 

ili je neka nepovezana krimi-ekipica ušla u "pogrešan" avion ili je ovo trag terorističke zavere.

 

 

edit: navodne slike karata...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...