Jump to content
IGNORED

Avionski udesi i nesreće


dare...

Recommended Posts

Bio je jedan slican udes davno davno u SAD. Sve bilo u redu u prilazu, i pred sam tacdaun "rep" je otisao naglo dole, zaorao pistu, i katastrofa se desila. Mislim da je rec bila o L1011. Posle se ispostavilo da je nagli nalet vetra, windsheer, smaknuo vertikalac na dole... Nagadjam, ali, mozda je i ovde rec o tome. Naglo smicanje vetra je najopasnije upravo u fazi sletanja...

Link to comment

Evo sad na CNN-u vrte amaterski snimak udesa. I kazu da je voice cockpit recording otkrio da su imali stall warning 7 sekundi pre impakta, pokusali da "dodaju gas" i abortiraju sekund i po pre, ali bese kasno.

Link to comment
:thumbsup:Sama aerodinamika, najpre. Podloznost faktorima, itd. Nacin na koji se sprava krece kroz vazduh. Bla bla. Mnogo volim avione & trecu dimenziju, ali nikad, bas nikad, ne bih seo na paraglajder. Jednostavno, nisam spreman za taj stepen izlozenosti.
e za ovo nemaš pojma :P... pa ti onda ne voliš vazduh ..a jel vidiš na kojoj smo temi,pobobu..
Link to comment

Uvek se setim, lik (instruktor) uletio u dalekovod, ali sve prošlo dobro, nedelju dana u bolnici i vratio se...Sad on priča, objašnjava a njegov će instruktor (otišao u penziju kao pilot poljoprivredne avijacije):"E moj sine kad sam ja prvi put uletio u dalekovod..."

Link to comment
Both girls were pronounced dead at the airport, but US investigators said one of them might have died after being run over by an emergency vehicle.
:ph34r:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...