Jump to content
IGNORED

Avionski udesi i nesreće


dare...

Recommended Posts

To kazem da nije zajebano, a ne leti pocetnik na prekookeanskim letovima, tako da se ja brinem da nije do letelice. Videcemo rezultate, kao i paralele sa BA sedmicom kojoj se nesto slicno desilo pre par godina.

Link to comment

ILS nije bio ukljucen juce, tako da je ovo bilo ili RNAV ili VFR sletanje. Pogotovo u ovom drugom, ljudski faktor igra vrlo bitnu ulogu.Sto se tice kako avion izgleda posle vatre, setite se AF358 u Torontu.

Link to comment
Evo kako izgleda sletanje na SFO. Izvinjavam se na kvalitetu, upload je sa ajfona direktno (ako neko zna kako da popravim, recite).http://youtu.be/_NbT1EFd2fQ
Super video - zavidim malo, jer sam ja pre par godina, u nedelju dana, 3 puta sleteo i 3 puta poleteo i nijednom nisu imali ove parallel runways in operation :(Mozda zato sto je bila zima :unsure: Edited by jms_uk
Link to comment

Ne znam, ovo je od kraja oktobra, ali nebitno, nisam ovo jos video. Snimao krisom, sto se moglo jedino bezbedno uraditi iz mog sedista koje je dosta zaklonjeno 7K.

Link to comment
...Witnesses said as the 777 came in to land its tail appeared to hit the approach area of the runway, which juts out into San Francisco Bay.The tail came off and the aircraft appeared to bounce violently, scattering debris, before coming to rest on the tarmac.Asiana said it did not appear that the crash had been caused by mechanical failure although it declined to blame the pilot or an error by the control tower.The two dead were Chinese teenagers who had been seated at the rear of the aircraft, according to government officials in Seoul and Asiana."For now, we acknowledge that there were no problems caused by the 777-200 plane or [its] engines," Yoon Young-doo, the head of the airline, told a press conference on Sunday....
izgleda verovatno da je imao veliki AOA pri sletanju, i udario prvo repom koji se odvalio i rezultovao požarom.samo mislim da 772 ima elektronsku "blokadu" u tom smislu (prekoračenje AOA, da se izrazim laički)...
Link to comment
Ne verujem. Zaista ne mogu u to poverovati. Pre bih rekao da je lost power u pitanju.glup mi prevod, ne znam bolji termin na srpskom.Edit: ovo mi zvuci skoro identicno http://groups.yahoo.com/group/yuspotters/message/15572
Mada Asiana nema RR motore. Meni vise deluje da je zeznuo approach (posto je leteo VFR), pokusao da ispravi, ali previse kasno (otud i visok AOA, pre nego sto su motori presli u go around mode).@dragance: eno i mene u kvotu te poruke na yahoo grupi :D
Link to comment
sve je tačno rekao..misim, leti se najlon kesi...realno..ali nekako uspeva :P
:thumbsup:
Znam, šalio sam se. :)Osim platna, tu je i ljudski faktor.Mislim, nema mesta za grešku, lošu procenu i sl.Visina, brzina, mikro vremenski uslovi...
Sama aerodinamika, najpre. Podloznost faktorima, itd. Nacin na koji se sprava krece kroz vazduh. Bla bla. Mnogo volim avione & trecu dimenziju, ali nikad, bas nikad, ne bih seo na paraglajder. Jednostavno, nisam spreman za taj stepen izlozenosti.
Link to comment

a cekajte kakav sad pa ljucki faktor kod ovog kreša. zar se i ne sleće na žicu, šta pa ima tu čovek da radi kad mu spravu navode svi mogući senzori? kurčenje?

Link to comment
a cekajte kakav sad pa ljucki faktor kod ovog kreša. zar se i ne sleće na žicu, šta pa ima tu čovek da radi kad mu spravu navode svi mogući senzori? kurčenje?
Ne uvek i ne uvek iz prvog approach-a.Послато са HTC ChaCha A810e користећи Тапаток 2
Link to comment
a cekajte kakav sad pa ljucki faktor kod ovog kreša. zar se i ne sleće na žicu, šta pa ima tu čovek da radi kad mu spravu navode svi mogući senzori? kurčenje?
ILS nije radio, pa onda mora malo i rucno da se leti.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...