Jump to content
IGNORED

Avionski udesi i nesreće


dare...

Recommended Posts

2 mrtvih i oko 60 povređenih.ovo je valjda prva nesreća b777 sa smrtnim ishodom, ako ne grešim.
ne gresis. moji su u maju odleteli za ameriku na 777. gledao sam kako da ohrabrim zenu pre leta, posto ona cupa sedista pri poletanju, turbulenciji i sletanju.
Link to comment
2 mrtvih i oko 60 povređenih.ovo je valjda prva nesreća b777 sa smrtnim ishodom, ako ne grešim.
Na zalost, da :(Prema prvim vestima, dve kineske tinejdzerke. Ja se samo nadam da je u pitanju splet tragicnih okolnosti umesto lekcije zasto treba ostati vezan dok kapetan ne ugasi znak za vezivanje pojasa...
Link to comment

Trebalo bi da jeste, British Airways je u udesu na HRW prošao sa oko 50 povređenih.Nego, odakle oni tragovi na gornjem delu trupa? Deluje kao da je od ove trave pored piste, ali kako je dospela tamo?Na ovoj slici gore izgleda kao da su neki putnici opušteno stigli da ponesu svoj ručni prtljag prilikom napuštanja aviona.Pročitah i da su obe žrtve (kineske državljanke) pronađene izvan olupine. Može biti da su se zadesile skroz u repnoj sekciji prilikom udara :(

Link to comment
A za paraglajding nadrljao si od ivy.
sve je tačno rekao..misim, leti se najlon kesi...realno..ali nekako uspeva :P Edited by ivy
Link to comment
sve je tačno rekao..misim, leti se najlon kesi...realno..ali nekako uspeva :P
Znam, šalio sam se. :)Osim platna, tu je i ljudski faktor.Mislim, nema mesta za grešku, lošu procenu i sl.Visina, brzina, mikro vremenski uslovi...
Link to comment
Moguće.Meni više liči da je gorivo iz rezervoara... Naravno nagađam obilno.
kog?tankovi su u krilima i donjem delu trupa. krila izgledaju prilično čisto kao i centralni i donji deo trupa.ako je buknula vatra od dole kroz kabinu pa progorela krov onda je pravo čudo da je samo 2 stradalo.
Link to comment
kog?tankovi su u krilima i donjem delu trupa. krila izgledaju prilično čisto kao i centralni i donji deo trupa.ako je buknula vatra od dole kroz kabinu pa progorela krov onda je pravo čudo da je samo 2 stradalo.
Tako sam i mislio.Centralni rezervoar stradao kod udara u zemlju, upalilo se ono goriva što je bilo i...Rupe se poklapaju sa položajem rezervoara.Opet kažem, nagađam.
Link to comment

Ja samo sa 777 letim, a za 3 nedelje bi bas trebao za SFO ili YVR. Nadam se da je samo greska pilota u pitanju, iako mi ne ide u glavu kako - SFO uopste nije zajeban za sletanje/poletanje.

Link to comment

Pa ja se bas ne bih kladio na ljudski faktor. Evo kako izgleda sletanje na SFO. Izvinjavam se na kvalitetu, upload je sa ajfona direktno (ako neko zna kako da popravim, recite).Ovo moje je 777-300.http://youtu.be/_NbT1EFd2fQ

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...