Jump to content
IGNORED

Avionski udesi i nesreće


dare...

Recommended Posts

V1 ili Vr? ako je pista duža i ima livadu posle završetka onda bolje da se sjebe na V1.
Ma sve je to V-speed, kako rece kolega... Buffalo, hoces li da objasnis kolegi razliku u malom broju/slovu pored velikog V, lepo bi bilo da se nauci nesto novo na forumu.Bio V koji bio, poletela bi ova 330-ica i sa ovim lomom lopatice, kako bi najpre moglo da zalici sa snimka. Uz ladan znoj kapetana i kolege na drugom sedistu, odradio bi autopilot to. Ipak, sreca da je ovako problematican momenat dosao pre W(all), ovaj, V tacke, pa je bilo lakse zaustaviti se.
Link to comment

Ah evo stručne osobe za bezbednost saobraćaja, vazduhoplovnog :lol:Elem, Objasnio sam da meni (meni, putniku koji nešto malo zna o letenju) nikako ne bi bilo prijatno da se to desilo pre Vr. (U drugom postu)Takođe sam napisao da sigurno postoji i procedura za to, ali svejedno...Na kraju, rado bih izbegao prepisku sa tobom, pa ako možeš :setaj:

Edited by wall
Link to comment

Izvini, samo da bi bilo jasnije: jel da odsetam pre V1 ili Vr, sta kazes laice putnice?Pre gorkih reci, posto si pomenuo proceduru prilikom brrrr momenta, mozes i da nam objasnis malo vise o tome, sta se desava kod tih V spidova, itd. Ili si sve to komentarisao iz perspektive putnickog sedista, do prozora, 16.red...? Ili na osnovu nekog prethodnog loseg iskustva? Imao si otkaz motora pri poletanju nekad?Ajd nema durenja, ovo je topik za prave ljubitelje avijacije, mi smo svi braca po nebu. Moze?

Link to comment

Onda kada budeš pisao pristojno može.Koliko se sećam v1 je brzina posle koje nema nazad a Vr kada nos ide gore.Slobodno me ispravi.Otkaz motora nisam imao, sve čime sam upravljao nije imalo motor. jbg.Dakle, kao što sam već napisao pa samo za tebe ponovio, evo još jednom ako nisi uspeo da razumeš.Moj komentar je dat isključivo kao putnik. do prozora 16 red.

Link to comment
Jbt da je prošao V-speed... :huh:Naravno da ima pocedura i za to ali ostati bez jednog motora u trenutuku poletanja brr...
ima u jatovim krugovima prica o nekom legendarnom poletanju JAT-ove 727-ice iz bagdada pre nekih 25 godina sa otkazivanjem jednog pa drugog motora, uz prinudno sletanje po principu nalevo krug samo sa trecim motorom. pricao dule glavonja o tome, sto znaci da nije sigurno da je tacno:)
Link to comment
ima u jatovim krugovima prica o nekom legendarnom poletanju JAT-ove 727-ice iz bagdada pre nekih 25 godina sa otkazivanjem jednog pa drugog motora, uz prinudno sletanje po principu nalevo krug samo sa trecim motorom. pricao dule glavonja o tome, sto znaci da nije sigurno da je tacno:)
Nisam znao za tu priču. Neprijatno.
Link to comment
Izvini, samo da bi bilo jasnije: jel da odsetam pre V1 ili Vr, sta kazes laice putnice?Pre gorkih reci, posto si pomenuo proceduru prilikom brrrr momenta, mozes i da nam objasnis malo vise o tome, sta se desava kod tih V spidova, itd. Ili si sve to komentarisao iz perspektive putnickog sedista, do prozora, 16.red...? Ili na osnovu nekog prethodnog loseg iskustva? Imao si otkaz motora pri poletanju nekad?Ajd nema durenja, ovo je topik za prave ljubitelje avijacije, mi smo svi braca po nebu. Moze?
brrrrr ubijte me ako pokazem znake krize srednjih godina.mozda, ali samo mozda je to posredi i ovde - imam neke kompleksirane dileje u siroj familiji koje, ako osete da neko nije mnogo jak u nekoj oblasti u kojoj su uobrazili da su eksperti, a ipak zeli da prica o tome - navale na glasno, krestavo potvrdjivanje dominacije, prevrtanje na stomak, the whole shebang. dodje ti da ih snimis za Animal Planet koliko su motivi za takvo ponasanje tuzno jasni. uglavnom su povodi sasvim nebitni, sto ritual cini grotesknim, no, to makar ima neku socijalnu funkciju, za razliku ovog kurcenja na forumu. nadam se da sam se dovoljno ogradio sa ovim "mozda" :)
Link to comment
e zbog ovoga se treba vezivati pri poletanju...jako naglo kocenje, verovatno je sve u kabini poletelo napred
Ukljucujuci i one koji se nisu vezali ;)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...