Jump to content
IGNORED

Avionski udesi i nesreće


dare...

Recommended Posts

Embraer bi ovo mogao da koristi i kao reklamu, kao pogledajte u kakvom stanju nasi avioni i dalje funkcionisu bez problema.

  • +1 4
Link to comment
40 minutes ago, vememah said:

 

Ako je tačno da apsolutno nikome bez obzira na veličinu i praznoću aviona inače nije dozvoljeno da poleće odatle, zašto bi se kontrolor leta oslanjao na procenu pilota i rizikovao da dođe do sudara s vozilima na autoputu ili zakucavanja u neku zgradu umesto da ga bezuslovno vrati?


na T6 stoji komentar da za D5 postoji TORA (1273m) sto znaci da moze da se polece odatle. 

  • +1 4
Link to comment
1 hour ago, Zaboravan said:

U ovom slučaju isključivo piloti. 

Toranj ne može znati podatke koji su neophodni za konfiguraciju aviona i koliko mu piste treba. 

Nego šta treba da zna?

 

Tokom taksiranja pre izlaska na pistu pilot mora da javi svoj položaj i odatle ga Toranj upućuje na procedure u DPs, a u DPs je sve jasno predočeno za uspešno odvajanje od poletno/sletne piste,visina,brzina i pravac kojom se od iste udaljava i izlazi iz zone njihove odgovornosti.

 

Isto tako svaki aerodrom ima skice o dijagrame koje piloti moraju da upoznaju,gde se nalazi "lična karta" aerodroma i poletno/sletne piste,njena elevacija,dužina,širina,prilazi za taksiranje,tačke dodirna pri sletanju i pozicija svih signalnih prepreka.Tako da pilot ne može da kaže ne poznajem aerodrom.Kod većih aerodroma postoje kodne oznake za taksiranje koje su rutirarne u skicama i dovoljno je da toranj kaže kodnu oznaku kojom će pilot da taksira.To je uvedeno da bi se rasteretio toranj na onim aerodromima gde je velika gužva, ali opet pilot ako nije siguran uvek mora da zatraži asistenciju tornja.

 

Ne može avion u taksiranju da izadje "na pogrešno mesto" i da dobije dozvolu tornja da poleti.Pilot ne može da se ogluši o naredbe tornja niti da ima kaže "ma ok mogu ja odavde da uzletim".

 

A ovde se upravo to dogodilo o greške su obostrane bar za sad, ne zna se još uvek dal je pilot u taksiranju pogrešio i dal je taksiranje izvršeno samostalno ili uz asistenciju tornja, još je gore ako je uz asistenciju tornja izašao.Svakao toranj je onaj koji ima poslednju reč i koji daje dozvolu.

 

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment
52 minutes ago, Defunctus said:

Jeziva je ova blokada vesti u svim medijima u drzavi (osim na novoj i n1). Propust od ogromne vaznosti po drustvo su uspeli skroz da saseku, da se uopste ne pise o istom. 

Odmah mi pada na pamet sta li su sve drugo sakrili sto je daleko lakse za obaviti i sto nema medjunarodnu notu.


Traže žrtveno jagnje, ovo ako se pripiše na ErSrbiju mogu komotno da raspuste kompaniju. Ja ih i ovako već neko vreme izbegavam, sad posle ovoga ne bih seo u avion ni za dž.

Link to comment
57 minutes ago, Defunctus said:

Jeziva je ova blokada vesti u svim medijima u drzavi (osim na novoj i n1). Propust od ogromne vaznosti po drustvo su uspeli skroz da saseku, da se uopste ne pise o istom. 

Odmah mi pada na pamet sta li su sve drugo sakrili sto je daleko lakse za obaviti i sto nema medjunarodnu notu.

 

Ne znam, mora da se ispoštuje predsednikovo hvaljenje, glupo da u istom danu hvali i desi se sranje. On kao da priziva (datum, vreme)

 

Screenshot_20240219_133141.thumb.jpg.9e9e0a68a8ffcebdd3d9c6dda4995169.jpg

Link to comment

To sto se vest ne objavljuje u naprednim fasistickim sajtovima potrvduje da sam u pravu. 
price o medjunardnom sertifioatu se smesne, jer priliku da rade ispit dobija samo napredni kadar. 

  • Haha 2
Link to comment
23 minutes ago, Bambula said:

Nego šta treba da zna?

 

Tokom taksiranja pre izlaska na pistu pilot mora da javi svoj položaj i odatle ga Toranj upućuje na procedure u DPs, a u DPs je sve jasno predočeno za uspešno odvajanje od poletno/sletne piste,visina,brzina i pravac kojom se od iste udaljava i izlazi iz zone njihove odgovornosti.

 

Isto tako svaki aerodrom ima skice o dijagrame koje piloti moraju da upoznaju,gde se nalazi "lična karta" aerodroma i poletno/sletne piste,njena elevacija,dužina,širina,prilazi za taksiranje,tačke dodirna pri sletanju i pozicija svih signalnih prepreka.Tako da pilot ne može da kaže ne poznajem aerodrom.Kod većih aerodroma postoje kodne oznake za taksiranje koje su rutirarne u skicama i dovoljno je da toranj kaže kodnu oznaku kojom će pilot da taksira.To je uvedeno da bi se rasteretio toranj na onim aerodromima gde je velika gužva, ali opet pilot ako nije siguran uvek mora da zatraži asistenciju tornja.

 

Ne može avion u taksiranju da izadje "na pogrešno mesto" i da dobije dozvolu tornja da poleti.Pilot ne može da se ogluši o naredbe tornja niti da ima kaže "ma ok mogu ja odavde da uzletim".

 

A ovde se upravo to dogodilo o greške su obostrane bar za sad, ne zna se još uvek dal je pilot u taksiranju pogrešio i dal je taksiranje izvršeno samostalno ili uz asistenciju tornja, još je gore ako je uz asistenciju tornja izašao.Svakao toranj je onaj koji ima poslednju reč i koji daje dozvolu.

 

Dobro™ 

Toranj treba da zna za svaki tip i model aviona koliko mu treba piste, da sazna koliko je opterećen, koja konfiguracija za trenutne meteo uslove i sl. 

Jbt neretko se dešava da avion i prilikom poletanja i sletanja pogreši u taxiranju na tornju je da to reši što efikasnije.

Ladno je kontrolor trebao da nakon potvrde pilota zna gde je i koliko ima piste kaže: Ja znam bolje, aj nazad. 

O&O

  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, dùda said:

:D 

 

I da, ne samo da su se najranije odlepljivali, nego im je linija podizanja bila na očigled strmija od svih ostalih.

Znam da smo bili u fazonu, e vidi ti ovih Japanaca, jesu baje :D

 

to je zbog buke

Link to comment
22 minutes ago, 3opge said:

kako se kaze na grckom:

"ma ima da uzleti najebah mu se mamice" 

 

 

κοντεύει να απογειωθεί, τον γάμησα, μαμά

 

know GIF

Link to comment

Inače, zbog ovoga mi je kasnio juče let jedno 2h iz Španije, jer je Tesla bio zatvoren za poletanje jedno 2h pa je avion u polasku iz BGa debelo kasnio. Na klinac ih grčki nabijem.

Edited by garmonbozia
Link to comment
34 minutes ago, NevenMan said:

price o medjunardnom sertifioatu se smesne, jer priliku da rade ispit dobija samo napredni kadar. 


druže, lupetaš

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...