Jump to content
IGNORED

Avionski udesi i nesreće


dare...

Recommended Posts

Safety standarsd u kompanijama nastalim posle raspada A3roflota?
Ti i ja smo to pricali vise puta, uvek se slozili. Slike, dijagrami.Ima jedan avion, Fokker 100, koji je imao neuobicajeno veliki broj nesreca u odnosu na broj prema ostalima.Tada rekoh, da taj tip letelice je dosta jeftin, cesto ide u avijacije zemalja sa niskom tehnickom kulturom, niskim standardima (Papua Nova Gvineja, na primer mada se tamo nije rushio) i otuda te nesrece. Montenegro Airlines je imao 5-6 njih, polovnih, koji su negde doziveli neku havariju. Bas si ti stavio tada sliku F-100 koji je kleknuo kao kvochka, polomljene noge, a dosao u Montenegro Airlines posle popravke.Za Rusiju, uzmes ta dva parametra: los kvalitet letelica (nove ruske kao nekad havarisani Fokker 100) i nisku tehnicku kulturu i slabe procedure u odrzavanju. Pa i u pilotiranju.Edit: slovce Edited by Yoyogi
Link to comment

S tim da su u poslednjih desetak godina u Rusiji padale i Airbusove i Beoingove letelice. Jednom se ispostavilo da su upravljala pilotova deca, drugi put su promašili sletanje, treći put su piloti izgubili osećaj za prostornu orijentaciju usled nepoznavanja zapadne opreme, četvrti put je u tkivu pilota pronađen alkohol...Mada, Tu-154 ostaje rekorder u svakom slučaju.

Link to comment

Manevar P-51 Mustanga na aeromitingu (Reno, USA) posao naopako. Kazu, 30 tesko povredjenih. Pilot je poginuo.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
  • 1 month later...
  • 1 month later...
balloonsequence-200x0.jpg
All 11 on board - five couples from the Wellington area and 50-year-old pilot Lance Hopping - died in the crash.Mr Hopping was described as an experienced and safety-conscious pilot with more than 1000 hours of hot-air ballooning experience.Horrified witnesses watched as two of the passengers, reportedly a man and a woman, made a desperate leap from the blazing basket, while it was still well above the ground. Their bodies were found 200 metres from the wreckage.
Link to comment
  • 2 weeks later...

ok, ziv sam, nije bas bila nesreca, ali...malocas sletosmo na begiski ajrodrom rumunjskim vijonom koji izgleda nije imao gume za kisu il stagod.posto se spustio na pistu, dobrih desetak sekundi nije imao kontrolu, ko kad kola proklizu na jednu pa na drugu stranu.meni bilo super, pogotovo gledajuci lica saputnika.

Link to comment

e da znaš da ja mrzim kad se tek sleti a ljudi počnu da se lože, kao važno da više nismo u vazduhu je li, a ja se pak ukipim i željno čekam da smanji brzinunego a šta si ti radio u rumunjskom avionu?btw u prvi mah pročitah "na belgijskom aerodromu" pa htedoh da u pitanje ubacim i "u belgiji"

Link to comment
ok, ziv sam, nije bas bila nesreca, ali...malocas sletosmo na begiski ajrodrom rumunjskim vijonom koji izgleda nije imao gume za kisu il stagod.posto se spustio na pistu, dobrih desetak sekundi nije imao kontrolu, ko kad kola proklizu na jednu pa na drugu stranu.meni bilo super, pogotovo gledajuci lica saputnika.
Ako pada ledena kiša tokom sletanja, onda je to vrlo zajebano... Kako za perfomase aviona (bez obzira na odledjivanje krila), tako i na upravljivost u trenutku dodira... Srećom tada obično nema prejakog vetra... Samo bi još i vetar falio...Inače sva ta sletanja sa jakim i promenljivim bočnim vetrom su prilično zeznuta...Evo par tih sletanja i pokušaja sletanja...http://www.youtube.com/watch?v=JkeVHBnPMco
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...