Jump to content
IGNORED

Avionski udesi i nesreće


dare...

Recommended Posts

Ma me znam ni koliko je to ucinkovito. Jbg, ako neko smislja mesecima kako ovako nesto da napravi smislice i kako prvo onesposobiti tog clana posade, recimo stujardesu ili tako nekog...

Svaka komplikacija više zlata vrijedi. Zar to treba isticati?
Link to comment

Kada nekoga puštaš da upravlja mlaznim avionom punim putnika, ne polaziš od toga da taj čovek mora biti pod neprestanim nadzorom zato što je ljudska tempirana bomba.

 

U redu je da sada uvedu dodatne mere bezbednosti letelice jer aviosaobraćaj tako funkcioniše već jako dugo, ali je glupo kritikovati aviokompanije zbog toga što ovu konkretnu stvar nisu do sada radile. 

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Kada nekoga puštaš da upravlja mlaznim avionom punim putnika, ne polaziš od toga da taj čovek mora biti pod neprestanim nadzorom zato što je ljudska tempirana bomba.

 

 

apsolutno

ali da takav neko ne prolazi psihološki test ?

neverica

Link to comment

Kada nekoga puštaš da upravlja mlaznim avionom punim putnika, ne polaziš od toga da taj čovek mora biti pod neprestanim nadzorom zato što je ljudska tempirana bomba.

 

U redu je da sada uvedu dodatne mere bezbednosti letelice jer aviosaobraćaj tako funkcioniše već jako dugo, ali je glupo kritikovati aviokompanije zbog toga što ovu konkretnu stvar nisu do sada radile. 

 

Nije baš sasvim glupo. Dovoljno se tih stvari dogodilo u prošlosti da ih treba uzeti u obzir, pogotovo sa geometrijskim povećanjem obima saobraćaja i broja pilota u industriji. Probaj da zamisliš koliko na jednog uspešnog počinioca dolazi onih kojima ovako nešto padne na pamet povremeno ali nikada ne odmaknu dalje od misli ili im se čak ukaže prilika ali razum u poslednjem trenutku prevlada.

Link to comment

Ja jedino mislim, tj nadam se da su upozorili porodicu tog kopilota bar neko peistojno vreme unapred pre nego sto su izasli u javnost. Posto ce se njima zivot drasticno promeniti...

 

Poslata je danas ozbiljna policija da ih čuva, tj. kuću.

Link to comment

Ma me znam ni koliko je to ucinkovito. Jbg, ako neko smislja mesecima kako ovako nesto da napravi smislice i kako prvo onesposobiti tog clana posade, recimo stujardesu ili tako nekog...

 

Istorijski je zabeležen, mislim, samo jedan slučaj da je samoubica pokušao da onesposobi druga dva člana posade u kabini. Nije mu uspelo iako im je zadao grozne udarce čekićem koji je prošvercovao u avion, nekako su ga savladali. Skroz je to drugačija situacija u odnosu na onu kada si sam i znaš da niko neće uspeti da provali vrata i spreči te.

Link to comment

Nije baš sasvim glupo. Dovoljno se tih stvari dogodilo u prošlosti da ih treba uzeti u obzir, pogotovo sa geometrijskim povećanjem obima saobraćaja i broja pilota u industriji. Probaj da zamisliš koliko na jednog uspešnog počinioca dolazi onih kojima ovako nešto padne na pamet povremeno ali nikada ne odmaknu dalje od misli ili im se čak ukaže prilika ali razum u poslednjem trenutku prevlada.

 

Imaš poentu...leti se više, sa manje slobodnih sati i uz manju zaradu. pretpostavljam da je danas pilotu lakše da "pukne" nego nekada, kad su bili svete krave.

meni je uvek bilo čudno da se ljudi žale da su piloti, kontrolori leta, hirurzi (dobro, ne kod nas) - preplaćeni. pa i treba da budu preplaćeni, da nikada nemaju nijednu materijalnu brigu. 

Link to comment

Imaš poentu...leti se više, sa manje slobodnih sati i uz manju zaradu. pretpostavljam da je danas pilotu lakše da "pukne" nego nekada, kad su bili svete krave.

 

u americi je potpuna katastrofa u domaćem saobraćaju sa preopterećenjem pilota i malim platama... prošle godine je baš dosta priče o tome bilo (kad sam pratio tu temu), za zap. evropu ne znam ali nije bilo toliko gadno

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...