Jump to content
IGNORED

Uhvacen lopov, sta dalje?


Аврам Гојић

Recommended Posts

Mislim da ako odgovorim da ovo, da ćemo ponovo ući u još jedan ciklus ponavljanja. Ne, deal nije bio "bolje da ja njega ucmekam pre nego on mene", niko nije išao odmah na uzimanje života, nego na pokušaj zaustavljanja i onesposobljavanja. I institucije za sprečavanje kriminala nisu tu u tom trenutku, kao što nisu bile ni u ovom konkretnom slučaju. Nije to linch mob, gde se mi sad lepo skupimo po bloku, dignemo malo još temperaturu u grupi i onda odemo nekome pred kuću, izvadimo ga odande i nabijemo na kolac. Ali kao što rekoh, ne želim da sad opet uđemo u još jedan krug ponavljanja, sve smo to već pretresli u detalje.
pa zapravo mi ne znamo sta se tu desilo i zato postoje sudovi. mozda ga je sustigao na vratima i iznabadao nozem. ne kazem da je tako bilo ali je tako moglo biti. a mogao je i ovaj da zadobije rane tokom rvanja i otimanja. jebote ljudi zato postoje vestacenja.
Link to comment
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    158

  • kim_philby

    135

  • Turnbull

    106

  • Caligula

    85

pa zapravo mi ne znamo sta se tu desilo i zato postoje sudovi. mozda ga je sustigao na vratima i iznabadao nozem. ne kazem da je tako bilo ali je tako moglo biti. a mogao je i ovaj da zadobije rane tokom rvanja i otimanja. jebote ljudi zato postoje vestacenja.
Ko je rekao suprotno? Svi sve vreme trubimo da sud i istraga treba da urade svoj posao, ali nekako sad ispada da se u tome razilazimo?
Link to comment
tacno, predlazem da sud uposte ne radi vec da ujutru procitamo blic i kurir i tako postupimo.bonfires of vanity.
Ovo navodim kao los primer gde se necinjenjem drzave narod samoorganizuje. Pazi ovo:
Čekao sam drugara u SUP-u skoro pola sata. Za to vreme je došlo desetak ljudi da se žali na maltretiranja, krađe i slično. SVE su ih otkačili policajci i to 'ladno, poslali ih kući, neke su još najurili i izderali se na njih. To kad sam video shvatio sam da u ovoj državi kriminalci mogu da rade šta god hoće.(Petar, 27. maj 2013 08:40)# Link komentaraPreporučujem (+436)Ne preporučujem (-4)
Link to comment
of, t.odem na ovu vest i po ko zna koji put se sablaznim od one kose (od one neke lare) koja leprša u baneru koji je njima qrac koji moron njima dizajnira stranice, koja je ono morbida, neveruem
Link to comment

Upadam sad niotkuda na neke ranije postove...Pricalo se kako se drzavi ne moze verovati u zastiti od provalnika. Nisam bas siguran da se drzava ne obracunava sa dzankijima-provalnicima. Kad bacim pogled na moj komsiluk, vidim da ljudi lagano dobijaju po dve-tri godine za provale stanova, obijanje trafika,... Jedini problem je sto zbog pretrpanosti zatvora cesto moraju da cekaju na robiju, ali da drzava zna prema njima da bude stroga - zna. Sto se toga tice, ja imam poverenja u muriju. Uostalom, moj prvi komsija je cesto imao problema sa provalama podruma i svaki put je milicija resavala problem (btw, u istoj prostoriji su nam podrumi i uvek su njega pljackali a meni nikad nista nije falilo, blam me je zbog toga).Sto se tice ponasanja provalnika u tudjem stanu, u takvim situacijama ovi obijaci iz mog komsiluka gledaju samo kako da se izvuku sa sto manje batina, ne zalecu se na stanare. Doduse, ima jedan ludak iz susednog ulaza koji je jednom napao i stanare, on je na slobodi mesec dana u 4-5 godina.

Edited by ficfiric
Link to comment
Ko je rekao suprotno? Svi sve vreme trubimo da sud i istraga treba da urade svoj posao, ali nekako sad ispada da se u tome razilazimo?
pa gde je problem onda? ovde zapravo vi tvrdite da bi bilo ok i da ga je sustigao, u afektu, na stepenistu i iznabadao nozem. mislim to je ono sto bi neko neograniceno pravo na odbranu svog poseda znacilo.
Link to comment
Ovo navodim kao los primer gde se necinjenjem drzave narod samoorganizuje. Pazi ovo:
meni je super dok se ovako samoorganizuju (tj. potpisivanjem nepostojecih peticija, posto niko od tih ljudi nema volje da prstom mrdne kako bi se informisao o tome kako funkcionise drzava, i da se ne mogu ljudi pustati iz pritvora na osnovu peticije, da se peticije ne potpisuju na internetu vec na narocitom obrascu, uz sudsku overu...)
Link to comment
of, t.odem na ovu vest i po ko zna koji put se sablaznim od one kose (od one neke lare) koja leprša u banerukoji je njima qrackoji moron njima dizajnira stranice, koja je ono morbida, neveruem
pa to je kao boticeli as seen by terry gilliam
Link to comment
kapiram nameru, al' totalno je neuspelo
pa mislim da iz namere moze da izbacis autora brazila. meni je isto neverovatan baner.
Link to comment
Sto se tice ponasanja provalnika u tudjem stanu, u takvim situacijama ovi obijaci iz mog komsiluka gledaju samo kako da se izvuku sa sto manje batina, ne zalecu se na stanare. Doduse, ima jedan ludak iz susednog ulaza koji je jednom napao i stanare, on je na slobodi mesec dana u 4-5 godina.
U vezi sa ovim pretpostavkama o ponasanju provalnika mene zanima kako bi se policija ponasala da nisu promasili adresu? Da li bi usli u stan sa rukama u dzepovima i pokusali da ubede provalnika da se preda, ili bi potezali oruzje pretpostavljajuci da ce im biti ugrozen zivot?
Link to comment
U vezi sa ovim pretpostavkama o ponasanju provalnika mene zanima kako bi se policija ponasala da nisu promasili adresu? Da li bi usli u stan sa rukama u dzepovima i pokusali da ubede provalnika da se preda, ili bi potezali oruzje pretpostavljajuci da ce im biti ugrozen zivot?
Naravno da policija vadi pistolje i na decu kad se grudvaju (imam iskustva u tome). Kroz par postova se provukla teza kako provalnici napadaju stanare, pa odgovaram da to najcesce nije tacno, ali ima slucajeva i kada jeste tacno.
Link to comment
pa gde je problem onda? ovde zapravo vi tvrdite da bi bilo ok i da ga je sustigao, u afektu, na stepenistu i iznabadao nozem. mislim to je ono sto bi neko neograniceno pravo na odbranu svog poseda znacilo.
Problem nije u proceduri - istraga, veštačenje, šta god za svaki konkretni slučaj - to se ne dovodi u pitanje. Niko ne priča o linch mobu, suđenju na osnovu glupavog Kurira ili Telegrafa i slično i tu te najkulturnije molim da prestaneš da potežeš to kao argument.Problem je u zakonskom tumačenju i raspodeli odgovornosti. To jest, da se upad u stan u kojem ima nekoga inicijalno zakonski definiše kao neka vrsta napada. Kao što recimo sva ubistva u zakonodavstvima raznih zemalja nisu ista, nego postoji ubistvo sa predumišljajem, ubistvo iz nehata itd, tako da i ovo bude neka posebna zakonska kategorija koja je "jača" od proste provale/krađe kao u slučaju kada je stan prazan i nije bilo nikakve (ni teoretske) opasnosti ni po čiji život. A opet, ne tako teško direktno kao pokušaj ubistva. Kao kada se utvrđuje ko je odgovoran za saobraćajnu nesreću, pa se utvrdi da uzročnik ima pride i xy promila alkohola, pa to već čini razliku. Više od autonomije, manje od nezavisnosti. Ne znam kako da nacrtam više.Nisam siguran kako se tu zakonski tretira razbojništvo i ima li tu nekih modaliteta. Edited by Razzmatazz
Link to comment
tacno, predlazem da sud uposte ne radi vec da ujutru procitamo blic i kurir i tako postupimo.bonfires of vanity.
nisi nam objasnio u cemu je tvoj problem sa stranicom podrske na fejsbuku? to me jako zanima...
Link to comment
pa gde je problem onda? ovde zapravo vi tvrdite da bi bilo ok i da ga je sustigao, u afektu, na stepenistu i iznabadao nozem. mislim to je ono sto bi neko neograniceno pravo na odbranu svog poseda znacilo.
ja mislim da se ponajveći deo ljudi ovde eksplicitno ograđivao od tih stvari, tipa ubio ga u hodniku zgrade, dok je iskakao kroz prozor.i ajd da preskočimo jednom tu preponu o dolasku policije, uviđaju, istrazi, mišljenju tužilaštva i suda, ne sećam se da se neko zalagao da je dovoljno da dođu komunalci i izbace leš iz zgrade.što bi rekla ketrin ešton, jaz je dubok ali uzan, držimo se onda te podele u raspravi, ostalo je nekako deja vu.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...