Jump to content
IGNORED

Uhvacen lopov, sta dalje?


Аврам Гојић

Recommended Posts

WTF? Na osnovu čega zaključuješ ovo prvo?
Pogresno sam se izrazio, zivot ubice mozda jeste bio ugrozen, ali tek posto je usao u te podrumske prostorije.
Link to comment
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    158

  • kim_philby

    135

  • Turnbull

    106

  • Caligula

    85

ma sve je smuljano zato sto se informisemo iz tabloida.
cuj, malo smuljano. pedeset posto informacija su iz "dobro obavestenih izvora" koje je obezbedio Sveta Marjanovic. u praksi, ti izvori izgledaju ovako: Sveta kaze novinaru "E, neka ti tamo neko kaze da je taj i taj bio alkoholicar, ne mora da se predstavi imenom". Novinar to ispravno razume kao direktivu da izmisli izvor, posto ce u protivnom Sveta ionako dodati u tekst ono sta treba.jednostavno, ljudi, nemojte srljati pred rudu, u ovom trenutku niko ne zna celu pricu a tabloidi su dosolili koliko im treba kako bi kreirali ambijent moralne panike. ne pricam ovo napamet, ja znam kako se proizvode ovakvi slucajevi. proizvode se potpuno namerno,.pronadje se neobradjeni dijamant u vidu price koja ima nesto nalik na jasnu podelu na dobro i zlo, i onda se dijamant glaca kako bi izazvao zeljeni efekat.inace uzasno me nervira sto se kroz ovu pricu provlaci teska stigmatizacija narkomana. generalno, od akcije pomoci Sasku ima puno vise stete nego koristi, posto javnost uverava samu sebe da je zivot mirnog gradjanina koji radi (i to mi ide na kurac, ispada kao da je to sto imas posao neki esencijalni kvalitet. da je Saso nezaposlen, bio bi manje vredan, sta li?) vredniji od zivota osobe obolele od bolesti zavisnosti, i takodje uverava sebe da je sasvim u redu da se na sud utice lajkovima. tako se izaziva efekat moralnog otupljivanja.edit: inace odakle informacija da se sukob odigrao u podrumu? Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Jebem li ga, na B92 ne piše ništa o podrumu, piše ovo:"Mladić je pokušao da opljačka stan u Zmajevačkoj ulici u Žarkovu i tom prilikom napao je vlasnika, čija je supruga uspela da pobegne."Ako je ovo istina, onda padaju u vodu sve one "možda je sve vreme hteo da pobegne" i "bilo je dovoljno da upali svetlo".

Link to comment

istina

Jebem li ga, na B92 ne piše ništa o podrumu, piše ovo:"Mladić je pokušao da opljačka stan u Zmajevačkoj ulici u Žarkovu i tom prilikom napao je vlasnika, čija je supruga uspela da pobegne."Ako je ovo istina, onda padaju u vodu sve one "možda je sve vreme hteo da pobegne" i "bilo je dovoljno da upali svetlo".
istina je da je supruga Saska dala iskaz da se pojavio pred njom sa vidljivim povredama i da je izgovorio "Ubio sam lopova".sve ostalo je srljanje.
Link to comment

Moguce da sam ja pogresio, ali koliko se secam u nekom izvestaju je pisalo da je provaljeno u prostorije u suterenu. Evo sad sam proguglao i prvi link na koji sam naleteo je:http://www.kurir-info.rs/razbojnik-ubijen-sa-5-uboda-nozem-u-leda-u-zarkovu-clanak-801667Mada vidim i clanke koji kazu da je provaljeno u stan u prizemlju. Ne bi me cudilo da novinari Kurira ne razlikuju znacenje pojmova suteren i prizemlje.

Link to comment

Inace interesantno mi je kako mediji tretiraju versku afilijaciju Saska, oprezno pisu "vernik" a dovoljno je dva klika da se vidi da je u pitanju evangelisticki lovac na duse, u misiji rasrbljivanja :)da su kockice pale drugacije, naslovi su moglu da glase i Sektas ubio gladnog beskucnika.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
istina istina je da je supruga Saska dala iskaz da se pojavio pred njom sa vidljivim povredama i da je izgovorio "Ubio sam lopova".sve ostalo je srljanje.
I dalje se priče razmimoilaze. Lopov je umro nekoliko stotina metara od kuće, od posledica ranjavanja. Da li je Saško mogao videti kako je ovaj pobegao i pao 300m dalje?Možda je Saško rekao "Ubio sam lopova", kao kad mi kažemo "Ubio sam ga od batina i sl.".Videćemo uviđaj.
Link to comment
Moguce da sam ja pogresio, ali koliko se secam u nekom izvestaju je pisalo da je provaljeno u prostorije u suterenu. Evo sad sam proguglao i prvi link na koji sam naleteo je:http://www.kurir-inf...u-clanak-801667Mada vidim i clanke koji kazu da je provaljeno u stan u prizemlju. Ne bi me cudilo da novinari Kurira ne razlikuju znacenje pojmova suteren i prizemlje.
Pa podrum i suteren nisu isto, u svakom slučaju nebitno, lopov je ušao čoveku u stan.
Link to comment
Inace interesantno mi je kako mediji tretiraju versku afilijaciju Saska, oprezno pisu "vernik" a dovoljno je dva klika da se vidi da je u pitanju evangelisticki lovac na duse, u misiji rasrbljivanja :)da su kockice pale drugacije, naslovi su moglu da glase i Sektas ubio gladnog beskucnika.
Naravno. Novine umeju da stvore ovakvu ili onakvu atmosferu.Trol: Novine su u ovom slučaju odabrale da idu niz dlaku plebsu. Da je situacija bila drugačija - provalnik Srbin patriota koji je ostao bez posla, a da je provalio npr. u dom gastarbajtera koji je Rom - priča bi bila drugačija.
Link to comment
Inace interesantno mi je kako mediji tretiraju versku afilijaciju Saska, oprezno pisu "vernik" a dovoljno je dva klika da se vidi da je u pitanju evangelisticki lovac na duse, u misiji rasrbljivanja :)da su kockice pale drugacije, naslovi su moglu da glase i Sektas ubio gladnog beskucnika.
pa kao onaj bradati vic: siptar manijak ubio tigra ljubimca dece.Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Link to comment

ako dozvolite da malkice rakapituliram: svi se vise - manje slazu da i slucajevi samoodbrane prodju sudsku proceduru (rekapitulacija je opste, da ne kazem, generalne prirode a ne konkretan slucaj). razlike nastaju u tome da li zakon treba da da vecu slobodu samoodbrani u slucaju svog doma/provalnika ili ne.uvodjenje u pricu adrenalina, afekta, pomucenog mozga, inercija borbe, stanje svesti u takvim situacijama itd. proporcija, primerena reakcija na konkretnu akciju.i pored toga sto sam veliki pobornik privatne svojine i zastitnik iste ne smatram da svoj dom i nasilan upad u njega treba zakonski da bude tako regulisan da vlasniku daje blanko pravo da provalnika 'katapultira na mars', izreseta ili izbode nozem. argumentacije da ne moze da ga pozove na kaficu i pita koje su mu namere i kakvo oruzije nosi sa sobom, su ljudske i stoje, ali posledice ne treba zakonski da se oslobode. hocu reci i ako se reaguje u afektu i pomucene svesti zbog brige za zivot porodice, nije zakonski argument nego ljudski i cak i u tom slucaju treba zakonski odgovarati. ljudi u afektu i pomucene svesti mogu mnogo toga da urade, ali ih taj afekat i pomucena svest mozda ljudski opravdava, ali zakonski ne. i ne treba, po mom misljenju. ako bi se zadrzali samo na tu ljudsku i normalnu reakciju koju bi cak i zakonski opravdali i stitili, onda se dobija jos manja zastita i put ka sopstvenom, licnom pravu (selbstjustiz - vigilantismus), linc ulice ili krvnoj osveti, nije daleko.vrlo bitna stvar je proporcija i pored toga sto u trenutku nije moguce doci do realnog sagledavanja stvari (neki su se salili kako u 3 sata ujutru sa srafcigerom i obijenim prozorom nije komsija dosao da zajmi kafu), moze da se podje od provalnikove lose namere, cim, jelte, provaljuje - opet ljudski razumljivo, ali ne treba zakonski opravdati. ne mozes ubiti nekog na parkingu zato sto ti je zakacio auto (zapravo mozes, ali te zekon ne stiti i ne treba da te stiti) isto tako i ne mozes da ubijes nekog samo zato sto ti je provalio u stan - ni u tom slucaju zakon ne sme previse da te stiti ili bolje receno, apriori oslobodi odgovornosti, svakako uzeti kao olaksavajucu stvar, sto je vec i sada slucaj, ali ne vise od toga.na kraju da napomenem da nisam komunista- naprotiv.

Link to comment
Ništa bolje nisam ni očekivao od individua opterećenih ČvP patkometrijom. Šteta što ne umete ni teme da se držite. Nemate poštovanje. 276418_73195160323_463139029_q.jpg Edited by Filipenko
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...