Jump to content
IGNORED

Skijanje


Bane5

Recommended Posts

Danas sam gledao super g u koruskoj u kafani (na pola staze)  sa domacinima i turistima. 

Stranci se radovali kad su Austrijanci (Majer, Rajhelt) ispadali, ta mrznja kanda nije ogranicena na ppp, cenim da su im domaci pljuvali u hranu posle.

Meni bilo zao Majera, volim sto je iz Koruske, jer je lepa, a i skijasi iz Koruske su unutrasnji autsajderi u Austriji, spram ovih iz Tirola.

Uglavnom starosedeoci su izlupali escajga za vreme trke, srebro im ne bese pravo. Ja zakucao ekser posle trke, pa nazad na stazu. 

Link to comment

Da. Problem je sto je ispred Vlhove samo 71 stotinku, a ispred Vendi 41.. Mislim da ce biti bolja od spustasica u slalomu, pa je realno da se bori za bronzu sa Brinjone I Mowinckel. A zlato i srebro skoro sigurni za Vlhovu i Vendi. Tim redom. Lara mi nepoznanica...

 

Inače, Vlhova najprijatnije iznenađenje sezone. Do sada je samo slalom slikala, a ove godine uze GS i evo prvi favorit u kombinaciji 

Edited by Timmy
Link to comment

Posle prvih 20, Nevena poslednja. Cilj je da udje u 30 (od 35) pa da krene medju prvima. Ako ne uspe, stana posle.. al ako udje moze do prvih 15 sigurno.

 

Mada, ova sezona joj je za zaborav. Smanjen joj je budžet višestruko i odmah se to vidi na rezultatima.

Link to comment

Nevena tek 33. Jedna sporija i jedna nije završila trku. A budući da bar 3-4 njih nece startovati u slalomu mogu lepo da stave svih 28-29 da krenu redom. Al naravno nece. Pa dok se sve izredjaju za Nevenu ce biti očajna staza (dodatno izrovana jer voze neslalomašice).

Link to comment

Inace, i znacno se od 2020/21 sezone ukida kombinacija. Na ustrb jebenog paralela koji niko ne gleda. Nek mi se napasu redom svi iz FISa. Jako glupa odluka. To je bilo po 2 trke u sezoni, jedino mesto gde se mogu ukrstiti skijaši iz različitih disciplina. Ali glupim potezima u organizaciji jednostavno su sjebali disciplinu i na kraju je i ukinuli. Idioti 

Link to comment

Što misliš da nema šansi za medalju? Nije neka konkurencija, malo je slalomašica u trci. A Ilka skroz dobro vozila GS u Slo neki dan, pa mislim da može da ponovi u slalomu koji će verovatno biti lakši.

Link to comment

Bas mi lep podijum.

 

Vendi odbranila zlato. Ona mucena drzi neslavni rekord u slalomu, 20 podijuma bez pobede. Pa se uvek obradujem kad pobedi u kombinaciji.

 

Vlhova srebro. Samo 3 stotinke iza. Prva singl medalja sa SP. Mislim da moze do jednog zlata ovde.

 

Mowinckel bronza. Ramona cetrvrta.

 

Nevena 19. Najbolji plasman na SP ikad. Steta sto nije usla u 30 posle spusta. Mogla je Jos nekoliko mesta gore.

Link to comment

Krece spust za koji minut, po mnogima glavni dogadjaj na SP. Moja prognoza Paris, Krikmajer, Feuz.

 

A mnogo se nadam da Svindal moze do medalje. Poslednja trka velikog sampiona.

 

Edit. Ipak je u 12.30. Stalno pomeraju.

Edited by Timmy
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...