Jump to content
IGNORED

Skijanje


Bane5

Recommended Posts

Ocajan sam u fantaziju. Od 3 iznenadjenja koja sam jurio, Barte je odustala, a Goggia i Wild cvrsto drze poslednja dva mesta. Plus Tesa koja je bila ocajna, ali nju vecina ima.

 

A nisam se pohvalio, proslo kolo sam zavrsio na podijumu u generalnom plasmanu, imao sam dosta lepih pogodaka :)

Link to comment

Nisam mogao da gledam danas spust, pa sacekah skraceni snimak sad na ES. I popizdeh. Prvo su pustali prve takmicare u celoj voznji, a onda po malo skracivali. Kada su dosli najbolji, odnosno pred start Svindala koji je pobedio u prva 3 spusta, oni preskoce sledecih 5-6 skijasa i krenu od one cetvrte grupe tek :O Ne videh voznju ni Svindala ni Jansruda ni jos par najboljih.. Samo zato jer nisu zavrsili u prvih 5.. 

 

Da je bilo malo vremena, pa da su pustili samo najbolje, pa da i kazes. Ali toliko je bilo celih voznji nebitnih likova, a sve najbolje samo preskocili. A to je Eurosport, trebalo bi da kao budu nesto profesionalni..

 
Ko zna sta da ocekujem od druge voznje slaloma koju sam takodje propustio i izbegao da vidim rezultate.
 
Ovo bi bilo kao da u izvestaju sa fubalskog kola ne pomenu npr. poraz prvog na tabeli, jel eto, taj poraz im nije doneo bodove, pa sta se time i baviti :frust:
Link to comment

Norvezani razvaljuju ove godine. Ovo im je sigurno najuspešniji sezona u istoriji u alpskom skijanju. A vidim da povremeno da su dobri i u ostalim zimskim sportovima. Dobra ekonomija utiče i na sport. Pa tek očekujem odlične rezultate norveških sportista.

Link to comment

U nordijskom skijanju su toliko dominantni da već postaje smešno, praktično 90% trka ove sezone se završava komplet norveškim podijumom, u obe konkurencije. Ali to im je nacionalni sport, tu se zaista ulaže neverovatan novac, mislim da im je samo budžet za voskiranje skija veći nego kod nas za sve zimske sportove zajedno. 

Link to comment

Prva pobeda u karijeri. :) I prva pobeda neke norveške skijašice nakon 13 godina. 

Toliko godina je proslo i otkako su 3 Slovenke uzele bodove u slalomu :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...