Jump to content
IGNORED

Skijanje


Bane5

Recommended Posts

Ja gledam redovno ali sam mislio da slabo ko prati, ovdje su uglavnom fantazisti + antiaustrijanci, pošto Austrijanci ne furaju nordijske discipline, onda rekoh da ne uskačem sa nordijskim temama  :lolol:

mada, biatlon je tri koplja iznad svih ostalih sportova (tu uključujem i sve ove trke na ledenim stazama)

Link to comment

Ko kaze da nemas? :D Dobi Sipulin u finisu,savrsen tajming za sprint.Semp nije znao sta ga snadje.Sto najgore po Nemca,izgubio je 38 sekundi prednosti.      Sipulin :Hail:  :Hail:  :Hail:  

Link to comment

prati li ko na forumu najbolji zimski sport biathlon? Upravo sam odgledao poslednju izmjenu muske stafete a nemam s kim da podijelim odusevljenje trkom.

 

Ja gledam, znalo se da ako Rus(Sipulin) udje izjednaceno u zavrsnicu sa Svabom da Sipulin dobija. On ima jednu od najboljih zavrsnica uz Francuza(Furkada), koji je najbolji na svetu i vodeci u SK. Nemac je morao ranije da napravi razliku ali je promaiso dva puta(oko 20s  gubitka i plus Sipulin opdlicno skija i tako je skinuo 38s na pocetku poslednje izmene). Gleda li neko nordijsko skijanje(kros-kantri)? Ove godine Norvezani dominiraju ali ocekujem zanimljivije SP. Gleda li neko brzo klizanje? :lolol:

Link to comment

Pratim sve zimske sportove,nije ni cudo kada sam iz grada u kojem je zima barem 4 meseca,a ako sneg nije do kolena ne racuna se da je pao.Gledam i Telemark skijanje :lolol: Ove sezone sam malo ofalio,posebno biatlon.Pre se retko propustala neka trka.Cetiri skakaonice su maltene crveno slovo u kalendaru.O hokeju da ne pisem.Brzo klizanje volim,ali ga nisam gledao od Socija.Znam da je svetsko prvenstvo ovog vikenda u Herenvenu,ali ne odgledah ni jednu trku.Sto se tice kros kantrija,Norvezani su i na svetskom 2011,kod kuce,razbili sve ostale.

Link to comment

Pratim sve zimske sportove,nije ni cudo kada sam iz grada u kojem je zima barem 4 meseca,a ako sneg nije do kolena ne racuna se da je pao.Gledam i Telemark skijanje :lolol: Ove sezone sam malo ofalio,posebno biatlon.Pre se retko propustala neka trka.Cetiri skakaonice su maltene crveno slovo u kalendaru.O hokeju da ne pisem.Brzo klizanje volim,ali ga nisam gledao od Socija.Znam da je svetsko prvenstvo ovog vikenda u Herenvenu,ali ne odgledah ni jednu trku.Sto se tice kros kantrija,Norvezani su i na svetskom 2011,kod kuce,razbili sve ostale.

 

Jeste, SP ove nedelje u brzom klizanju i mislim da su Holandezi prilicno razocarani. Rusi, Ameri i naravno Sablikova im pokupili zlatne medalje kao sto su oni uzimali u Sociju. Uzeli su zlata "samo" na dugackim distancima kod muskaraca(5k i 10k) i onim poterama ali ja to ne racunam za ozbiljno :lol:

Norvezani u nordijskom skijanju, narocito kod zena, aposlutno dominiraju ove sezone ali na Tur de ski su Belov iz Rusije i Kolonja iz Svjacarske pokazali da mogu da se nose. Ocekujem i da u muskom sprintu bude neizvesno plus na duzim distancama Kolonja, Helner iz Svedske, Belov i Legkov iz Rusije mozda neki Kanadjanin ili Poltaranjin iz Kazahastana udju u zanimljive duele sa Norvezanima. Sto se tice zena milim da ce Norvezanke rasturiti, mozda Kala iz Svedske i Kovalcik iz Poljske nesto urade na distanci, mozda neko iznenadi u sprintu ali jako tesko.

Link to comment

Jeste, SP ove nedelje u brzom klizanju i mislim da su Holandezi prilicno razocarani. Rusi, Ameri i naravno Sablikova im pokupili zlatne medalje kao sto su oni uzimali u Sociju. Uzeli su zlata "samo" na dugackim distancima kod muskaraca(5k i 10k) i onim poterama ali ja to ne racunam za ozbiljno :lol:

Norvezani u nordijskom skijanju, narocito kod zena, aposlutno dominiraju ove sezone ali na Tur de ski su Belov iz Rusije i Kolonja iz Svjacarske pokazali da mogu da se nose. Ocekujem i da u muskom sprintu bude neizvesno plus na duzim distancama Kolonja, Helner iz Svedske, Belov i Legkov iz Rusije mozda neki Kanadjanin ili Poltaranjin iz Kazahastana udju u zanimljive duele sa Norvezanima. Sto se tice zena milim da ce Norvezanke rasturiti, mozda Kala iz Svedske i Kovalcik iz Poljske nesto urade na distanci, mozda neko iznenadi u sprintu ali jako tesko.

 

Cuo sam da su Holandezi "zakazali" na domacem ledu.Za potere se slazem  :lolol:

 

Danas su na trkama u obe konkurencije Norvezani imali po pet takmicara u prvih deset,malo li je?Kod zena Norvezanke imaju ubitacnu ekipu,sto ti napisa,Kala i Kovaljcuk mozda mogu da ih ometu.Kod muskaraca je zanimljivije.

Link to comment

Stvarno bi mogao neko da otvori temu za nordijske discipline, da sama sa sobom pricam o cross country-ju, posto ispratim sve trke. :)

 

Edit: Inace su kod zena ove sezone bile samo 3 od 24 trke u kojima nije pobedila neka od Norvezanki (Bjoergen 12 puta, Johaug 6).

Edited by Tolaa
Link to comment

Bas je duga i/ili cudno postavljena staza za prvu voznju.

 

Edit: a Feliksa je urekla Lindzi posto je izjavila da ce uzeti zlato.

Edited by burekdzija
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...