Jump to content
IGNORED

Tenis radi tenisa


harper

Recommended Posts

Harpere molim za dozvolu da ovaj tvoj post okacim na FB jer imam neke Novako-mrzitelje pa da procitaju. Naravno da cu tebe potpisati na kraju :)
I ja bih, ako imam dozvolu
Okacite. I ne morate da ga potpisujete, da mi je stalo do toga ne bih ih pisao pod nikom. :D
Link to comment
  • Replies 720
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper

    147

  • Afterburner

    76

  • freakns

    42

  • anantaram

    36

sledece godine mec najavljuju harper i igor vujcin ili harper i mijailovic. zamisljam scenu kako se vracaju u studio posle reklama, a harper ga drzi za gusu dok ih obezbedjenje razdvaja. :D

Link to comment
sledece godine mec najavljuju harper i igor vujcin ili harper i mijailovic. zamisljam scenu kako se vracaju u studio posle reklama, a harper ga drzi za gusu dok ih obezbedjenje razdvaja. :D
Dobro, kojote, ti bar znas da sam ja jedan pitomi, mali, debeli i celavi skolarac s naocarima koji ni mrava ne bi zgazio. -_-
Link to comment
Dobro, kojote, ti bar znas da sam ja jedan pitomi, mali, debeli i celavi skolarac s naocarima koji ni mrava ne bi zgazio. -_-
Znaci skoro pa kao Draza, a? Znao sam da ima nesto cetnickog u tvom postu. <_<EDIT: Odlican post, btw. :) Edited by tkd7334
Link to comment

U pet redaka ne može se napisati ni približno nadahnut tekst kao onaj Harperov, ali u čast velikog šampiona Novaka Đokovića prilažem svoj sastav sa bloga JUTARNJI LIMERIK :)

Edited by Quizmaster
Link to comment
The world No. 1, for all of his wins this year, was in new territory. He didn’t know how to act. How many of us do when we’re dreaming? - TignorI tako dobismo najboljeg igraca na svetu od ponedeljka. Ceo zivot gledam ovaj prelepi sport i ceo zivot cekam da se desi ovaj dan prakticno bez ikakve nade da cu ga doziveti. Jeste, imali smo mi i tri igracice koje su rodjene u Srbiji a zavrsile na prvom mestu WTA liste i ne bih da potcenjujem te rezultate jer se niko ko u svojoj konkurenciji dodje do prvog mesta ne moze i ne sme potcenjivati, ali muski tenis je muski tenis a konkurencija kakva danas u njemu postoji je zastrasujuca. U tom, meni omiljenom, sportu i u toj konkurenciji jedan nas igrac se izborio za to prvo mesto a da bi to postigao morao je da zaredja 47 pobeda uz jedan poraz i nabije preko 12.000 ATP bodova. Ako u nedelju pobedi u finalu i u tenisu rekordnih 13.000. Zavidan rezultat, zar ne?Poceo sam ovim Tinjorovim citatom razmisljajuci o onom sada vec cuvenom Novakovom snimku kada sa samouverenoscu deteta koje nema predstavu o cemu prica tvrdi da ce biti igrac broj 1 na svetu i da je to cilj zbog kojeg je uzeo reket u ruke. Izmedju tog decjeg "nema pojma o cemu prica" i ponedeljka kada ce isti taj decak zauzeti mesto zbog kojeg je krenuo da trenira tenis proslo je 17 godina. Otprilike toliko je trebalo rada, odricanja, konstantnih treninga, sportskih frustracija, uspona i padova, pohvala i pokuda, neumerenog novakizma™ i teranja u penziju u zavisnosti od rezultata, da se jedan san pretvori u suvu realnost. I pitam se koliko od nas je spremno toliko da ulozi ne znajuci unapred i nemajuci garancije da ce se to na kraju vratiti. Bojim se, vrlo malo. Zato i pravih sampiona ima vrlo malo.Teret koji je Djokovic izneo na vrh ATP planine nije mali. Kao da nije bilo dovoljno sto igra tenis u eri dva mozda najveca sampiona u istoriji tenisa, kao da nije bilo dovoljno sto je do pre prakticno par meseci bio uspesno i temeljno ignorisan od medija kao takmicar za sam vrh i sto su mu se osporavali kvaliteti, kao da nije bilo dovoljno sto podrska koju je imao tokom karijere moze da stane u omanji kombi, morao je da ponese sa sobom i teret legitimacije sa drzavom iz koje je potekao koju je vukao od pocetka karijere, najcesce svesno i sa namerom. Mrze ga srpske komsije koji u njega projektuju mrznju (opravdanu ili ne, odgovorice svako za sebe) prema Srbiji i kad posle pobede podigne tri prsta u trijumfu na njegovom mestu vide nekog srpskog nitkova koji im je ostao duzan, mrze ga oni kojima nije trebalo 17 godina rada da utvrde kako su sampioni u svojoj oblasti, koja god da je ta oblast, mrze ga oni koji bi da "siri sliku u svet" onakvu kakvu oni misle da treba pa se nerviraju sto to ne cini, mrze ga uplaseni od toga da se pod njegovom senkom ne povampiri nesto u sta je odavno zaboden glogov kolac, mrze ga zbog brojanica, zbog zastava, zbog ikona, zbog tapkanja loptice pre servisa, zbog medical-a, ___________________________ (upisati po zelji). Mozda je mrznja prejaka rec. Mozda oni samo kaslju od prasine koja se dize iza svakog dobrog konja pa nam se samo cini da zapravo nesto govore. Mrze ga na neki uvrnut (neko iz moje proslosti bi rekao - zaosinut) nacin i svi ovi nacionalisticki tantuzi koji misle da ce biti veci Srbi ako se budu zustrije klanjali novom srpskom Bogu, mrze ga i ovi sto zavlace ruku u tudji dzep krijuci se iza njega, mrze ga zato sto nije prvi u nekom boljem sportu, sto nije bio prvi i ranije, sto tu i tamo izgubi poneki mec, ____________________________ (upisati po zelji). A kako ce ga tek oni mrzeti kad bude mator i kad ga budu deljali neki novi klinci, to ce tek biti za pricu. I ovde je mrznja mozda prejaka mec. Mozda su se oni samo zagrcnuli zbog iste one prasine od malopre koju gutaju kao nacio-afrodizijak pa nam se samo cini da nesto govore.Novak Djokovic zapravo jeste slika jedne nove Srbije, ali ne one Srbije koja tabana po onoj vec dva puta pomenutoj prasini. Ili bi makar trebalo da bude ako budemo imali srece i pameti. Srbije koja zivi sa srpskim pasosem bilo gde na svetu, u kojoj ljudi svojim radom i talentom a ne korupcijom, nepotizmom i pljackom postizu najbolje rezultate, one koja se takmici posteno i javno onim sto ima a ne trguje ispod zita onim sto nema, one koju nece pitati "a sta mislite o Mladicu", kao sto ni Feda ne pitaju sta misli o jevrejskim zlatnim zubima po svajcarskim bankama ili Rafu sta misli o Franku, vec poslovicno "kako je bilo danas i sta ocekujete sutra".Ali, da ne zaboravimo. To je samo slika. Jedan teniser od 24 godine ima obavezu samo sebe da odvede tamo gde je zamislio. Mi ostali cemo morati da se snalazimo sami. Novak Djokovic je samo najbolji igrac tenisa na svetu. Samo to.
Harpere, ovo je sjajno sroceno.Nateraste me ti i Afterburner da pocnem da pohvaljujem postove :)Bilo bi lepo da vas dvoje sto vise pisete i na fudbalu, bar u pauzi izmedju najvecih teniskih turnira.
Link to comment

Za kralja tenisa - čestitka od kralja anagrama :)novakdjokovic.jpgĐAVOLAK POKAZAO MOĆ, TE POSTA NOV TENISKI VLADAR!(dolazak Novaka Đokovića na prvo mesto ATP liste)

Link to comment
...Novak Djokovic zapravo jeste slika jedne nove Srbije, ali ne one Srbije koja tabana po onoj vec dva puta pomenutoj prasini. Ili bi makar trebalo da bude ako budemo imali srece i pameti. Srbije koja zivi sa srpskim pasosem bilo gde na svetu, u kojoj ljudi svojim radom i talentom a ne korupcijom, nepotizmom i pljackom postizu najbolje rezultate, one koja se takmici posteno i javno onim sto ima a ne trguje ispod zita onim sto nema, one koju nece pitati "a sta mislite o Mladicu", kao sto ni Feda ne pitaju sta misli o jevrejskim zlatnim zubima po svajcarskim bankama ili Rafu sta misli o Franku, vec poslovicno "kako je bilo danas i sta ocekujete sutra".Ali, da ne zaboravimo. To je samo slika. Jedan teniser od 24 godine ima obavezu samo sebe da odvede tamo gde je zamislio. Mi ostali cemo morati da se snalazimo sami. Novak Djokovic je samo najbolji igrac tenisa na svetu. Samo to.
Hm, za mene je Novak jednostavno ovo poslednje sto si naveo a navodjenjem nekakve slike o Srbiji ili onih koji ga mrze/vole se samo gubi energija i pogled sa onog sto je vazno u ovom kontekstu a to je sport i tenis. Sve ovo drugo je opet tipicna politizacija svega i svacega sto opet nije dobro.
Link to comment
Hm, za mene je Novak jednostavno ovo poslednje sto si naveo a navodjenjem nekakve slike o Srbiji ili onih koji ga mrze/vole se samo gubi energija i pogled sa onog sto je vazno u ovom kontekstu a to je sport i tenis. Sve ovo drugo je opet tipicna politizacija svega i svacega sto opet nije dobro.
Ne baš... kako god Novak je iz Srbije, nije sa Novog Zelanda :)
Link to comment
Hm, za mene je Novak jednostavno ovo poslednje sto si naveo a navodjenjem nekakve slike o Srbiji ili onih koji ga mrze/vole se samo gubi energija i pogled sa onog sto je vazno u ovom kontekstu a to je sport i tenis. Sve ovo drugo je opet tipicna politizacija svega i svacega sto opet nije dobro.
Apsolutno. Ali ja nisam naveo niceg cega vec nema u javnosti, samo sam komentarisao postojeci fenomen. Citava poenta je u toj poslednjoj recenici, ucitavamo u decka previse i bespotrebno.
Link to comment

Nego kad smo već kod slike o Srbiji i kada se često pominje kako Novak apsolutno nikakve veze nema s tim... pade mi na pamet onaj spot koji promoviše Srbiju, plaćen pola miliona evra da bi išao par meseci na CNN-u u ko zna kojem terminu. Novak kada igra finale to ide u prajm tajmu na xyz stanica širom sveta, to ipak malo više vredi nego spot kojeg se niko živi ne seća :)

Link to comment

......bah,....za mene je tenis bio dajguzački sport, jedino dobar za lečenje mamurluka i onaniju /onih koji se pale na glasan sex/.......onda sam zalutao ovde i počeo da čitam Harperove postove..........i juče sam se zatekao kako gasim telefon da bi odgledao Nadala i onog škota na miru....so, jeb se harpere ......dužan si mi pivo ...........

Link to comment
......bah,....za mene je tenis bio dajguzački sport, jedino dobar za lečenje mamurluka i onaniju /onih koji se pale na glasan sex/.......onda sam zalutao ovde i počeo da čitam Harperove postove..........i juče sam se zatekao kako gasim telefon da bi odgledao Nadala i onog škota na miru....so, jeb se harpere ......dužan si mi pivo ...........
I ja prodjoh isti tretman sa Malkinom i biciklizmom. :D Nije da nisam tu i tamo nesto i pogledao ali sam tek zahvaljujuci njegovim postovima obratio punu paznju na biciklizam i sad se zanosim mislju da cak kupim i uzjasem djavolju stvar, a Djiro i Tour gledam kao manijak i ne trepcem. Doduse, nista ne pisem jer sam totalni duduk za taj sport.Tako da pivo moze, samo treba nahvatati Malkina posto i on meni duguje jedno. :lol:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...