Jump to content
IGNORED

365(ne)lepihdana


kim_philby

Recommended Posts

Da li je normalno što ja sada baš onako fizički jako mrzim Varagića i što mu iskreno želim sve najgore u životu ?
Upravo sam pročitao novi post na njegovom blogu i mislim isto kao i ti.
Link to comment
  • Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • morgana

    152

  • Turnbull

    137

  • Аврам Гојић

    120

  • gospa buba

    87

naravno da je normalno. to sto radi je podsmevanje sirotinji. za to u izvesnim istorijskim okolnostima strada imovina, a lete i glave.
aj da je samo podsmevanje. ovaj u raspadnutoj zemlji drži seminare na kojima ljude ubeđuje da su gola govna, da prosti fini svet, i da su oni i samo oni krivi za sveopšti raspad. bilo li je beše u prvoj polovini godine jedno spontano izražavanje takvog jednog mišljenja od strane eminentnih tajfuna? pa je onaj novosadski, npr, blagoizvoleo reći da posao u neviđenim količinama leži na svakom koraku, al plebs lenj pa neće da radi. pa kad te konačno lepo ubede da si goli drek i da ič ne zaslužuješ - onda mogu s tobom da plešu stiskavac kako hoće.ološ onaj najgori. mrzim. onako iskonski i visceralno. i nemam ama baš nikakav problem s tom mržnjom.
Link to comment

Meni je totalno nejasno po kom osnovu je Varagić angažovan na FTN-u kao menadžer™ nekog e-Biz postgrad projekta™... Nadrealno.Actually, moj problem s njim je što se bavi PR nazovibiznisom, a drži predavanje studentima koji uče jebene elektronike i telekome i mikroprocesore i svašta nešto o tome kako su sebična nesnalažljiva govna, a divni svet vođen pravednim ljudima im stvara tolike prilike za rad na sebi, usavršavanje, uspeh... Eeeej, čovek bez opipljive stručnosti za bilo šta osim stvaranje lažne slike o stvarima uzima sebi za pravo da nekome ko se actually trudio da nauči stvari koje pokreću sve redom korisno na planeti kaže da je glavni problem u tome što je neaktivan i što se ne trudi dovoljno. Bagra su ti blogeri™ praktično svi redom.edit: ... ako bude negde u novinama da ga je neko zvekn'o jajetom u čelenku, znate šta se desilo. ^_^

Edited by Oxymoron
Link to comment

nakon sto je par dobrih ljudi skrenulo paznju varagicu na pomalo, pa... neumesan naziv predavanja, covek resio da objasni ociglednim zlonamernicima u cemu je stvar:1.jpg2.jpga da...@oxymoronneces morati da se cimas do etf-a, izgleda da ce biti live stream. :mellow::dry:

Link to comment

Neposlenost - kakva inovativnost jezika! Voleo bih i ja više da znam o ovom fenomenu. Čini mi se da se radi o nečemu što je u direktnoj vezi sa nezaposlenošću. Pretpostavljam i da sa porastom neposlenosti raste i nezaposlenost. Sada je pitanje da li neposlenost može biti nekakav makroekonomski pokazatelj (recimo izražen kroz koeficijent neposlenosti), kao nezaposlenost, ili se radi o obliku ponašanja.Inače, mislim da ta teza da u Srbiji ima posla, ali da ljudi neće da rade - nije tačna. Ili preciznije - u maloj meri utiče na ukupnu nezaposlenost. Ja sam nailazio na još ljudi koji misle kao Varagić. Možda bih se složio da kod ljudi postoji izvesna apatija i depresija, usled čega nisu u stanju da ispolje svoje pune kapacitete. To je nedostatak motivacije. Opet mislim da je taj problem mnogo dublji, nego što to pokušavaju da ga predstave PR gurui, motivatori i savetodavci. To je odraz opšteg stanja u društvu.

Link to comment

ИСТОК ПАВЛОВИЋ Како је интернет изменио новинарство и где су нестали вицевиДанас, „Фејсбук” представља верзију „новина” која је ,,наштампана” за сваку особу на свету другачијеИз године у годину, дневне новине се све више селе на интернет и продаја „папирних” издања опада. Сваких месец дана појави се вест да неки познати магазин у Америци укида своје папирно издање и прелази само на електронско. И то је нешто нормално, медиј који је људима лакше доступан полако замењује медиј који је теже доступан.Међутим, не ради се само о простој промени техничког начина за приказ вести. Имао сам увид у анализе великих медијских кућа које праве планове за наредних десет или двадесет година, из којих се види да је прелазак новинарства на овај медиј изазвао огромне промене у понашању људи. Полако се мења парадигма нечега што зовемо „вести”. Овдеизносимнеке резултате њихових истраживања.Шта су некада биле „вести”? Можемо да замислимо човека који ујутру купује новине, на пример „Политику”, седи за неким столом уз кафу, листа и чита чланке који га занимају. То су биле, а за многе људе и данас јесу „вести”.Све ово из корена мењају друштвени медији, пре свега „Фејсбук”. За огроман број људи, данас је „Фејсбук” прва ствар коју читају када се пробуде или када имају слободно време. То су за њих „вести”. Низ информација које су написали њихови пријатељи, родбина, комшије, колеге са посла. Све мање људи одлазина сајтове дневних новина, јер знају да, ако се баш нешто епохално буде десило, то ће поставити неко од њихових пријатеља на „Фејсбук”.Резултати истраживања које је радио „Фејсбук” прилично су занимљиви. У будућности, ако не већ и у садашњости, људи уопште више неће желети да читају било какве информације о ратовима, кризама, несрећама, сиромаштву. То су вести које главни уредници традиционално стављају на насловне стране. Међутим, данас „насловна страна” постају оне вести које људи одлуче да поставе на свој фејсбук-профил.Неће желети да читају шта ради председник државе или какву је фабрику отворио неки министар, јер на „Фејсбуку” те вести нико живи не жели да постави. Људима су досадне.Људи све слабије одлазе на насловну страну сајта неких дневних новина, не би ли одатле кликнули на вест коју је уредник одабрао као главну. Такво понашање полако нестаје, и сада „главна вест” постаје оно што су људи из блиског окружења особе одлучили да поставе на „Фејсбук”. Главни уредник новинске куће све мање губи свој утицај, јер су главни уредник сада људи – они одлучују шта ће бити читано. Добра ствар код свега овога је што полако нестаје могућност спиновања вести. Раније је било довољно да неки политичар буде „добар” са два-три уредника најјачих медија и да они данима стављају на насловну страну све најбоље о њему (или све најгоре о његовим противницима). Сада то постаје све мање важно, јер колико год се они трудили да представе неку вест као главну, ако људи одлуче да је не постављају на „Фејсбук” –као да не постоји.Сва ова истраживања показала су једну занимљиву чињеницу: људе много више занима шта раде особе из њиховог најближег окружења него неке „познате личности”. Већ 400 година људи у новинама читају вести о људима који им нису блиски, само зато што није постојала техничка могућност да свако сваки дан купи новине у којима ће на насловним странама бити наштампане вести о његовој комшиници, куму, сестри, другару из школе. Особе које су председници државе, краљеви, министри, певачице, глумци били суједини заједнички „познаници” свих људи, а пошто су новине имале техничке могућности да штампају само једну верзију новина, штампале су информације о њима. То су биле једине универзалне информације које могу да се одштампају а да како-тако могу да заинтересују било кога.Данас,„Фејсбук” представља верзију „новина” која је ,,наштампана” за сваку особу на свету другачије. Ударне вести у тим ,,новинама” су слике које је поставила њихова сестра са летовања или шта се дешавало синоћ кад су другари изашли у кафић. Вести о председнику државе или о томе да Динкић отвара фабрику, у тим „новинама” постају потпуно маргиналне или их нема уопште.Ово све можда делује као превише радикална промена друштва, али се дешава управо данас, и млађе генерације се понашају скоро искључиво на овај начин.Понављам, није то мој приватни утисак, већ резултати озбиљних истраживања тржишта у које су уложени огромни новци. Многи интелектуалци не желе да верују да је то истина и реагују бурно када чују.На крају, ево примера колико интернет може преко ноћи да измени неке ствари у друштву. Сви сте вероватно приметили да су вицеви као форма скоро нестали. Раније, кад сам био млађи, сећам се – сви су причали неке вицеве на све стране, сваки дан ми неко исприча добар виц. Данас – неко вам исприча виц једном у три месеца. Због чега? Па, све се преселило на „Јутјуб”. Оно што је раније било „е, слушај што сам данас чуо добар виц”,данас је постало „е, дођи да видиш овај клип на ’Јутјубу’”. Сав хумор преселио се тамо. Људима је неупоредиво смешније да погледају клип у којем је живи Босанац нешто „одвалио”, него да слушају виц „били Мујо и Хасо”.То је , дакле, нешто што се дешава незаустављиво. Нови медији постављају и нове моделе понашања људи.Исток ПавловићФакултет за медије и комуникацијеобјављено: 09.11.2012.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...