Jump to content
IGNORED

365(ne)lepihdana


kim_philby

Recommended Posts

  • Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • morgana

    152

  • Turnbull

    137

  • Аврам Гојић

    120

  • gospa buba

    87

kojih "nas" i "njih"?Ovde je stvar mnogo shira i demokraticnija, lisena autizma: svi smo mi pomalo optimistiali takodje ovde se gaji i mentalno zdravlje kroz realizam. (uslovno receno dodushe, hejt topic je njanjav taman koliko i love topic)Ne moze se jedna autisticna platforma porediti sa ovakvim tipom foruma. Pa citav "365 lepih dana" projekat je zapravo los ripoff ovdasnjeg love topic-a.
Hahah, samo preletela očima (zasad), ali je fenomenalno, hvala mnogo :). "Moderatoreeeeee, zašto moje magarence ne mrda?" :):) Jasno mi je šta si hteo da kažeš, hvala na očiglednom primeru.
Link to comment

ok, prihvatam da su inicijatori imali dobru nameru, da nema zadnjih misli, da niko ne stoji iza njih - ali to je onda jos gore jer jasno istice nesposobnost na svim nivoima. potpuno su omasili temu! iz zelje da kako kaze organizatorka zabeleze na jednom mestu sta je to sto je lepo u zivotu u srbiji napravili su sajt "nista ne prodajem no se falim". da zlo bude vece, vecina tekstova je na nivou skolskih radova na temu "zasto volim xyz". listajuci ono (i to dijagonalno) napokon sam shvatio zasto su nastavnici srpskog obicno najzesci alkosi... s tim transferom covek nema izbora. stosmene tice ovo je cak mnogo jadnije od ds omladine koja po partijskom zadatku siri optimizam. to bih donekle razumeo, treba se negde uhlebiti. al da me ubijes ne mogu da razumem da je iko zdrave glave mogao zakljuciti da onaj tekst o iznajmljenoj gajbi s pogledom na svetog marka siri optimizam i istice lepotu zivota u srbiji.

Link to comment
listajuci ono (i to dijagonalno) napokon sam shvatio zasto su nastavnici srpskog obicno najzesci alkosi... s tim transferom covek nema izbora.
Uzrok = posledica?
da me ubijes ne mogu da razumem da je iko zdrave glave mogao zakljuciti da onaj tekst o iznajmljenoj gajbi s pogledom na svetog marka siri optimizam i istice lepotu zivota u srbiji.
Dobro, taj tekst konkretno nije o optimizmu koliko o empatiji - vodi na pivo bližnjega svoga da bi ti povoljno prodao stan :Hail:
Link to comment
sa 365 lepih dana
Život u Srbiji je jedna neprekidna ekskurzija na banjalučki velesajam – rečju muka živa. Malo više kao sajam sado-mazohizma, gde jedni (niko ne ume da kaže zašto) sado-testiraju sebe i gledaju dokle umeju da trpe, a drugi mazo-zainteresovano pojačavaju pritisak nadajući se da je tačka pucanja ipak na sledecem podeoku, ili barem kada oni sjašu sa vlasti. Kurta-murtin zakon akcije i reakcije. To svi znamo. A otvoriš novine a tamo haos, a pustiš TV, a ono bruka… Posao ko ga ima zna kakav mu je, ko ga nema njemu je tek teško. Ako si privatnik, tek te tu jaše ko stigne, drugari ti odlaze… Sve u svemu država od nas ne traži samo da igramo na ringli. Ostalo je sve kataloški uredno složeno i na meniju. Svaki dan.Ide čovek kroz život ko kroz robiju, ili što bi rekla Biblija – dolina suza.Međutim… Pre nekog vremena…… E da, mala digresija… To što roditelji mogu da ti napakuju gluposti i haosa pod firmom “dobre namere” to ni Mlađan Dinkić u najvećem bunilu ne ume…… Dakle, pre nekog vremena, u potpunom vrtlogu jednog takovog haosa naletim na M. Penzića ovdašnjeg i prijatelja porodice. Od kad znam za sebe znam i za M. Desi, šta si, kako si… ajde na pivo!Prva reakcija – ma kakvo pivo puštaj me do-oooooo-ovde sam u haosu. Druga reakcija – ma daj, što da ne. Njemu će značiti, i onako je sam, a meni je zaista sve jedno… Dan sam i onako rezervisao. Sednemo. Jedno pivo, drugo pivo, stignemo mi do tog stana u Beogradu koji se izdaje. Kod Madere, gleda na Tašmajdan. Salonac ko bombona. Koliko tražite? Za tebe toliko i toliko. Prava sitnica. Uzimam. Selim se. Jupi.Pre neki dan, juče tačnije, sedim u tom stanu gledam na park, pijem kaficu, Crkva Sv. Marka pod poslednjim sunčanim tušem. Ne mislim na haos, ne mislim na ludilo, srčem kafuljak i mislim od svih ljudi na M. Koliko sam mu zahvalan na užitku. Koliko svega ovog ne bi bilo da sam popustio sebičluku. Da sam svoju muku pretpostavio svemu ostalom. Da sam se zatvorio u svoju muku i u njoj sam sebi vrištao.Naravoučenije – jeste, okolo je sado-mazo haos. Ali je i to tako i zato što mislimo da su naši problemi najveći, da je naša muka najgora i da naše suze najviše peku. A nije tako. To jest, uglavnom nije. Uvereni smo da je neophodno da svi slušaju samo nas dok kukamo, jadikujemo i plačemo. I treba, ali ponekad. Odnekad bi i mi mogli da stanemo, odemo na pivo, poslušamo problem drugog, oslušnemo mu muku, pomognemo mu da dane malo u društvu milog lica. Ako ništa više.Ako sami sebi ne pomognemo da kroz ovaj haos preživimo iole normalni i ljudskog lica, ako ne budemo tu jedni za druge, da se međusobno dignemo kada nas sruše kojekakvi nonsensi života… Sto je posto da nam niko drugi neće pomoći.Neće nam pomoći ni država da se bolje osećamo, naprotiv, ni vlada, naprotiv, ni predsednik, naprotiv, ni opozicija, naprotiv – pomoćićemo samo jedni drugima. I to je nekako najvažnija lekcija meseca aprila za mene. Ušao sam u operaciju “Empatija” – boli me kad te boli i želim da te ne boli. Empatija, empatija, empatija – za drugog, za različito, za obespravljeno, za gladno… Empatija je ta jedina tajna mapa do 365 lepih dana u Srbiji. Na kraju, nikad ne znate kome je problem stan u koji sanjate da se uselite! Slušajte se.
:lol:Pa da, to je to. Onaj sto je pre par godina odsekao prst od besa i nemoci, to mozda ne bi uradio da je pristao da ode na pivo s nekim. Tu bi saznao i da oni koji treba da cuju tu poruku ne cuju, jer su 365 dana zauzeti lepim stvarima, te da nema smisla to da radi.Ceo tekst kopirati u srpsko-srpski recnik kao opis empatije. Edited by Venom
Link to comment

Dabovicu, glup si. Nije poenta u saloncu na Tasu, nego da se to nikad ne bi desilo da je ostao mrgud i odbio poziv za pivo. Doduse, nista bolje ni ne ocekujem od tranzicionog gubitnika i lumpenproletera :fantom: .

Link to comment
http://www.365lepihdana.rs/2011/03/06/sta-vas-kosta-lep-dan-lepo-no6/ovaj predlaze odlazak do novog sada gde ima znatno manje penzionera nego u beogradu. u jenom trenutku navodi i da je super izaci stanicu pre odredista pa prosetati, ali se ubrzo ispravlja pa kaze da i ne moramo bas. "Gradske mreže javnog prevoza su nešto po čemu smo posebni u odnosu na ostale gradove evrope i sveta. Kad mogu penzioneri da se voze po ceo dan što ne bismo mogli i mi ostali?"tu se prica o penzosim ne zavrsava. neko ga je u komentima pitao zasto ih ponizava u postu, na sta je ovaj odgovorio da je sve sto penzioneri rade "samo pravljenje gužve, zanovetanje i gunđanje."i naravno, ako nemate s kim da se druzite kontaktirajte ga slobodno. penzioneri stop!
Link to comment
Nije poenta u saloncu na Tasu, nego da se to nikad ne bi desilo da je ostao mrgud i odbio poziv za pivo.
Ajde da se na tome zadržao, optimizam i lokanje, ali kako je došao do zaključka da je 1) prihvatanje džabe piva = empatija, i 2) da se empatija nekako nagrađuje, u njegovom slučaju stanom? :blink:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...