Jump to content
IGNORED

365(ne)lepihdana


kim_philby

Recommended Posts

Njemu su uzroci duboki i dolaze iz kombinacije dva načina razmišljanja, Jedan je danas vidljiviji i nazvao bih ga tipičnim ranotranzicijskim pogrešnim shvatanjem bogatijeg dela sveta: tamo je sve lepo zato što imaju para, a imaju para zato što je tamo sve lepo pa svi ostavljaju i ulažu pare. A drugi je malo skriveniji i zapravo je nastavak onog Miloševićevog napora da se "sazna istina o Srbiji".
Pa nismo li to, i to baš tako formulisano, već jednom videli. I to nedavno.Kontam da AMP sebe vidi kao nekakvu antinacionalistkinju i europljanku, verovatno malo i pod Bikicinim uticajem, a evo sad vidim na tviteru da se čita i Dubravku Stojanović, ali ovaj govor "i moderno i tradicionalno", "sending painting to the world," itd. je negde na pola puta između Jeremića i Šapera. Edited by Syme
Link to comment
  • Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • morgana

    152

  • Turnbull

    137

  • Аврам Гојић

    120

  • gospa buba

    87

Tačno. Tu imamo "personalizaciju" stvarnosti, a u ovom skorijem slučaju njeno svođenje na arbitrarno izdvojene, vizuelno dopingovane, deliće stvarnosti, pa kao takve promovisane kao cela stvarnost. S tim što, ipak, postoji razlika (ne između Šapera i AMP, nego između ovh pokidanih vizuelnih delića stvarnosti i Đokovića) Đokovićev uspeh je stvaran, te ovde imamo problem sa ovim tobož™ postmodernim stavom da interpretacija postaje važnija od objektivizacije, o kome smo već diskutovali i koji mi je, najblaže rečeno, odvratan. Ali mi u ovom slučaju nemamo uopšte o čemu da pričamo i šta da interpretiramo pošto Srbija kakvu TOS želi da je predstavi, da ne ponavljam sa ovog bloga, prosto ne postoji (za razliku od Đokovićevih pobeda kroz koje i uz pomoć kojih Šaper želi da interpretira). Njih dvoje se, naravno, sreću u google hit counteru. Kao i u otvorenom preziru prema Albancima sa Šaperove i skrivenom preziru prema Romima sa AMP strane. U suštini, to je sve nametanje očaja.

Link to comment

Ti, ti! Ti si mi kriv! Otkako si nam preneo dzentrifikaciju i izneo sav evidence o nevidjenom kretenizmu doticne.I sto sam odonda pocela da pratim tviter Biljane Srbljanovic i sto sam skontala koji je kreten i ona.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...