Jump to content
IGNORED

365(ne)lepihdana


kim_philby

Recommended Posts

duhovni tata se oglasio na svom sajtu da odbrani "mlade i lepe" što ih napadaju zli ljudi koji misle da sajt gugla vredi 5 dolara. naravno da neću da ostavim link.velika je šteta što se samo kurir bavio ovime. čitava odbrana mu se zasniva na tome.

Link to comment
  • Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • morgana

    152

  • Turnbull

    137

  • Аврам Гојић

    120

  • gospa buba

    87

Opravila dečica sajt i slikuju džentrifikovanu srbiju da šire u svet a i šire, i to naplatila pošteno i srazmerno trudu.Šta je džentrifikacija, dobro pitanje.

Osim silaska na reke u Beogradu je prisutna još jedna urbanistička tendencija, a to je džentrifikacija. Džentrifikacija je proces povratka kreativnih i viših srednjih klasa u centar grada, u radničke kvartove ili magacinske prostore, gde su obično napušteni ili zapušteni objekti, ali na dobroj lokaciji. Tada, planski ili stihijski, na mestima gde su ranije bila stovarišta,počinju da niču nove zgrade, tržni centri, umetnički prostori. Zvuči poznato?
...
Sve je, naime, krenulo sa Romima. Sećamo se raseljavanja Roma ispod Gazele 2009, što je u stvari samo proces džentrifikacije na delu, toliko puta viđen u svetu.
Džentrifikovati ≡ dižipsovati.
Link to comment

Istok o kulturrasizmu u Beogradjana, brat moj po naglasku i geografskom poreklu ^_^ pa ja pojma nisam imao.btw. dal' sam uglavnom po Bg radio sa normalnim ljudima ili su mi zaista pricali iza ledja, vrag bi ga znao.

Ja sam i sam bio žrtva beonarcizma, jer sam u šestom razredu osnovne škole došao u Beograd iz Ćuprije. Nikada nisam mešao padeže, jer su me roditelji tako vaspitali, ali imao sam blagi južnjački akcenat. Naravno, beogradska deca su u tom periodu života nemilosrdna, pa sam automatski bio proglašen za „seljačinu”. Posle nekoliko meseci počeo sam da pričam „beogradski”, i sve je bilo OK.
:wub: Edited by CowBoy
Link to comment

Svaki dan saznam nešto novo. Padeži i njihovo korišćenje su stvar vaspitanja. jbt.''Ja sam i sam bio žrtva beonarcizma, jer sam u šestom razredu osnovne škole došao u Beograd iz Ćuprije. Nikada nisam mešao padeže, jer su me roditelji tako vaspitali, ali imao sam blagi južnjački akcenat.''Bold moj.Dalje nisam čitala.

Link to comment

hehe, hvala forumu sto postojis. ova srednja mi pre par meseci odbila neki tekst koji je narucila njena prethodnica jer je previse ozbiljan i sumoran za citateljke elea. sad mi je srce na mestu sto vidim da se radi o profesionalki, a ne tamo nekoj praznoglavki.

Link to comment

Inside info o sajtu Ana Marija Popovic, jedna od njih tri, je Zapadova povremena kombinacija. Slobodan Unkovic sa Singidunuma je bio Istokova veza do TOS, koja je dala pare za "projekat".Jeste da zvuci neverovatno i odvratno, ali je tako.

Link to comment
Inside info o sajtuAna Marija Popovic, jedna od njih tri, je Zapadova povremena kombinacija. Slobodan Unkovic sa Singidunuma je bio Istokova veza do TOS, koja je dala pare za "projekat".Jeste da zvuci neverovatno i odvratno, ali je tako.
:lolol:Zapad je car, ni ne postoji, a jebe.Sad bez šale, meni užasno teško da poverujem da je neko, iko, "kombinacija" Istoka Pavlovića. Mozak mi zatrokira na takvu pomisao, a želudac se zgrči. Edited by sailorman
Link to comment
Inside info o sajtuAna Marija Popovic, jedna od njih tri, je Zapadova povremena kombinacija. Slobodan Unkovic sa Singidunuma je bio Istokova veza do TOS, koja je dala pare za "projekat".Jeste da zvuci neverovatno i odvratno, ali je tako.
sto posto.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...