Jump to content
IGNORED

365(ne)lepihdana


kim_philby

Recommended Posts

  • Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • morgana

    152

  • Turnbull

    137

  • Аврам Гојић

    120

  • gospa buba

    87

evo recimo ovo. prvo, koji je to najmanji zajednički za ženske živote? šta je to ta ženska egzistencija koja je izdiktirana? mislim, šta god izabrala (da ima ili nema decu, da se neguje ili da neguje brke i šiške ispod miške, da gradi karijeru ili da ne znam šta), žena je instruirana. imali smo onu mrševićku koja je na taj način rastakala žene na srpskoj političkoj sceni - nisu to TE žene, to su žene koje su izabrali muškarci.svejedno je ko nameće robiju, nasilni frajer, teta sa reklame, ilidruga žena koja je progledala pa sad ZNA da ove što nisu treba podsetiti da je lepo da ljulja a ne da žulja. zar je toliko teško poverovati da žena nešto i bira. sama. bez puške?
huh, ne znam kako ovo da kažem, ali mi svi ovde fino izgledamo. Sem možda par predebelih primeraka koj su skliznuli u objektivnu gojaznost ili anoreksiju. To što su nam oči istrenirane da očitavaju male kg oscilacije je imo prilično besmisleno. A pritisak da se ima izgledati po zadatoj idealnoj konstrukciji je takođe jedna opštečovečanska nesreća. Previše bavljenja izgledom, koji je zadat trenutno kao ta mršavija forma.
Link to comment
zar je toliko teško poverovati da žena nešto i bira. sama. bez puške?
У потрошачком друштву, да. (Важи и за мушкарце, одакле мени нпр. идеја да ми треба "ајфон"... сигурно сам то "сам" изабрао. Жене мислим да су веће тржиште за discretionary spending, зато их можда маркетери више јуре.)
Link to comment
opa, nisam ni znala za ovo.amanda palmer je übercarica.edit: ova fitnes teta mi nekako nije 365dana. jeste motivacija, jeste "vi to mozete, samo ako hocete" ali nije "forsiranje optimizma" i sl. Edited by Patty Lee
Link to comment
У потрошачком друштву, да. (Важи и за мушкарце, одакле мени нпр. идеја да ми треба "ајфон"... сигурно сам то "сам" изабрао. Жене мислим да су веће тржиште за discretionary spending, зато их можда маркетери више јуре.)
joj, indi umorna sam od te teze.ok, ne treba nam ništa osim vatre, a i to je pod možda. sve ostalo smo utripovali.
Link to comment

A ja sam pomalo umoran od romantizacije slobodnog izbora i sposobnosti da se bira. Svašta mora da bude na mestu da bi sobodan izbor imao smisla, i to svašta često nije na mestu. Indy se žali za Ajfon, ali ja se za njega ne brinem, naravno, siguran sam da zna šta mu treba i zašto. Dakle ne nastupam sa bilo kakvih ludistkih pozicija, naravno da je ajfon korisna zvrčka, itd. Međutim u UK riots (među mnogim drugim primerima), na primer, videli smo šta potrošačko društvo čini od onih koji nemaju uslova da biraju - klinci koji su razbijali sve i svašta samo da dođu gedžeta, i ničeg drugog. To su prave žrtve konzumerizma, oni koji zapravo nemaju dovoljno novce da dođu do dođu do buržoaskih pinkli, ali su njima poptuno fascinirani - a kako i ne bi bili kad im se sa svih strana govori da treba da budu.Isto i za Majli Sajrus. Naravno, Šinejd zaista zvuči kao keva, i probija tu njeno katoličko obrazovanje. Tako da Palmerova ima prava u nekim tačkama. Ali meni se čini da, kao i mnoge konzerve, Šinejd neke stvari vidi bolje od Palmerove koja ima onaj naivan upper middle class optimizam - pa kako sam ja mogla da izaberem? Pa ti jesi, ali Majli Sajrus nije ti. Videli smo celu priču sa Britni Spirs, u pitanju su klinke koje su potpuno samlevene industrijom od najmanjih nogu. Šinejd to uočava mnogo bolje, i iako mi je smetao onaj patronizing "young lady" stil obraćanja, mislim da je bliže istini.

Edited by Syme
Link to comment

OK Syme, ali mnogi nisu u situaciji da imaju za zvrčke a mnogi što sad imaju će nemati. Ne čini li ti se da nije samo problem u nemanju para (pa onda kad imaš da kupiš to prestaje da bude problem), nego da izlaganje mozga takvim sadržajima menja i gradi ličnost na esencijalno pogrešan način. Umesto da šta znam, čitamo poeziju, pratimo šta se dešava sa wikileaksom i sl, mi se okrećžemo tim lakim opsesivnim sadržajima od kojih mnogim imaju za temu i pmenute kilograme - koliko je sad dupe Kim Krdašijan, jel se uklopila u ideal fitosti, a Seka? Svi imaju uggs, hoću i ja uggs inače ću biti odbačena pd društva. Moram da smršam, moram da imam posao, moram da imam dvoje dece i kuću od 100 kvadrata, a pritom moram da izgledam sveže i odmorno.

Link to comment

meni super ova suva što misli da ima pravo da me išta pitaali dobro, mnogima je puna patka njih samih pa misle da bolje od mene znaju kako da se najefikasnije samoubijemda zloupotrebim reči poslednjeg mudraca kao poruku nadobudnim inženjerima tuđe sreće, pa onda nek' se trude i daljesve je kurac, ja sam govno i jebeš mene

Link to comment

Ima sasvim prosečno dupe koje je ovim selotejpom potisnula nadole, zato je tako ispalo. Uostalom, što da ga ne zove fabulous, ako je po njenom ukusu, ok po tvom nije ali ne mora valjda celom svetu da se ugađa sa oblikom svoga dupeta, čak iako si miley cyrus.

Link to comment

@šimeako šinejd zvuči kao keva, ti zvučiš kao starac fočo od tisuću leta.žao mi je, nemam razumevanja za to šta je potrošačko društvo učinilo klincima koji ne mogu da dođu do gedžeta, a kao pozicija sa koje treba sagledati društvena pomeranja, mislim da je to slabo, slabašno.ali odosmo predaleko.

Edited by gagorder
Link to comment
OK Syme, ali mnogi nisu u situaciji da imaju za zvrčke a mnogi što sad imaju će nemati. Ne čini li ti se da nije samo problem u nemanju para (pa onda kad imaš da kupiš to prestaje da bude problem), nego da izlaganje mozga takvim sadržajima menja i gradi ličnost na esencijalno pogrešan način. Umesto da šta znam, čitamo poeziju, pratimo šta se dešava sa wikileaksom i sl, mi se okrećžemo tim lakim opsesivnim sadržajima od kojih mnogim imaju za temu i pmenute kilograme - koliko je sad dupe Kim Krdašijan, jel se uklopila u ideal fitosti, a Seka? Svi imaju uggs, hoću i ja uggs inače ću biti odbačena pd društva. Moram da smršam, moram da imam posao, moram da imam dvoje dece i kuću od 100 kvadrata, a pritom moram da izgledam sveže i odmorno.
Pa ja zapravo delim gagorderkin umor od te vrste uopštenog kulturnog pesimizma (sve ide uđavola, svi smo mnogo plitki, mediji nas oblikuju, itd), prosto mi se ne čini da je tačna u mnogim slučajevima. Okej, pritisci postoje, uvek su postojali i uvek će postojati, ali ljudi imaju neke sposobnosti i da izađu na kraj sa iskušenjem, sa društvenim pritiskom, itd. Samo mislim da zaboravljamo da se kapaciteti da se sa njima izađe na kraj nešto što se stiče u nekim odgovarajućim uslovima i da nemaju svi ljudi takve uslove.
Link to comment

Pa tako možeš i na faš temi, ja vidim da je moj komšija dobar, kakav crni fašizam, to samo tu i tamo poneki, ne padaju ljudi pod uticaj jeftine naci retorike.

Link to comment
Pa ja zapravo delim gagorderkin umor od te vrste uopštenog kulturnog pesimizma (sve ide uđavola, svi smo mnogo plitki, mediji nas oblikuju, itd), prosto mi se ne čini da je tačna u mnogim slučajevima. Okej, pritisci postoje, uvek su postojali i uvek će postojati, ali ljudi imaju neke sposobnosti i da izađu na kraj sa iskušenjem, sa društvenim pritiskom, itd. Samo mislim da zaboravljamo da se kapaciteti da se sa njima izađe na kraj nešto što se stiče u nekim odgovarajućim uslovima i da nemaju svi ljudi takve uslove.
pa tu se, osim individualnog kapaciteta da se 'pretekne', postavlja i pitanje ko teze pritiska, palanka ili mediji? :unsure:poshto taj pritisak istosti postoji od uvek, samo se sad svaljuje uniformnije, tj svako moze biti pritisnut istim imperativom...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...