Jump to content
IGNORED

365(ne)lepihdana


kim_philby

Recommended Posts

Inače, meni se ne sviđa ova cura ko što mi se ništa od tih motivacionih sranja ne sviđa. Razmetljivo je, napadno, i podseća me na one ljude (znam ih nekoliko) koji imaju konstantnu potrebu da drugima govore kako im je super u životu. Ali ne vidim ništa uvredljivo u toj njenoj mini kampanji ili šta je već to.
Potpis.
Link to comment
  • Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • morgana

    152

  • Turnbull

    137

  • Аврам Гојић

    120

  • gospa buba

    87

Ja htedoh da napisem kako mi je slika super (a i riba) al me presece Indy. Ne znam kako zene reaguju, mozda se samo izdeprimiraju od pogleda na "savrseno" telo. Imao sam i sam nekoliko puta situaciju "sut u dupe" i bogme itekako sve dolazi iz glave. Doduse kasnije bih uvek pokleko pred carima slavske kuhinje :( Elem, meni vise problem prica o dva posla. Ne znam dal je istinita ili nije (sasvim moguce i da su u pitanju dva "posla" koja ukupno uzmu 8 sati nedeljno), al to za mene nije normalno. Sve sam vise misljenja da cela ova frka oko debelosti (nezdrave), stresa, nezadovoljstva u zivotu, usamljenosti, slabog samopostovanja itd. je posledica drustva gde se trazi da se radi od jutra i sutra i zaradjuje sve vise i vise, bez neke granice. I onda zivis zivot bez vremena za prijatelje i zadovoljstvo sve cekajuci trenutak kad ces dostici izmastani nivo i konacno biti zadovoljan. Eto muske perspektive, a zene bolje same da kazu sta ih boli :)

Link to comment
Mnogi ne vide dalje od prve slike, plus reaguju tamo gde ih najviše boli.Zato je takva moja reakcija na takvu kombinaciju fotografije i teksta.Nevezano za tu prvu sliku i moje mašenje poruke - mislim da reči "koji je tvoj izgovor" upućene potpuno nepoznatoj osobi znače nepoštovanje te osobe.
Pa i ja mislim da je to nepoštovanje. Sve najbolje u svakom slučaju.sailorman, izlazak iz tinejdžerstva ne znači automatski da sad stvaaarno znamo šta hoćemo uključujući tu i taj željeni izgled. Pogledaj samo reklame - rade i na odrasle podjednako dobro kao i na tinejdžere, ubeđujući nas da su nam potrebne stvari za koje do juče nismo znali da postoje i kreirajući naše želje (ja lično naravno kupujem samo ono što mi stvarno treba, ali gledajući oko sebe vidim to potpadanje pod marketing kod drugih :fantom: ). Šalu na stranu, stvari su daleko od toga da hopla izlazimo iz puberteta i sad zaista želimo zategnuto vitko telo bez naznaka salca, onako svi zajedno.A uvredljivo je jer ženi koja se tek porodila i koja pre 100 50 godina ne bi ni znala da je postala "morž", a sad to zna jer su joj tako objasnili svi živi od TVa, prijateljica, možda i muža, kažeš da ona nema izgovor zato što je morž. Prvo, najverovatnije ni nije morž (većina žena se primetno ugoji tokom trudnoće, al da baš padnu u gojaznost jako retko), i drugo problem je u industriji koja je njoj i svima nama objasnila kako treba želeti izgledati, a nije problem u njenih 10 kg više. Pa još poruka nemaš izgovor da ne izgledaš baš ovako kako treba a svi znamo da je baš ovaj lean izgled jedini kakav treba. I svi to tako spontano sami od sebe želimo jer smo odrsle osobe koje znaju šta žele i šta je lepo a želimo ono što je lepo.edit: ovo što je šanjan napisao sam i ja bila juče počela pa kao ajde da ne širim još više. Čak sam i kliknula na neki link sajta te žene gde ona nešto piše u smislu kako joj nedostaje muž jer ne stiže da ga viđa (ako nisam nešto pogrešila pošto sam to jako letimično pogledala). Ima da se spava 5 sati i rade dva posla a može i jedan ali prekovremeni, i deca da se stignu, i sa mužem da se poseksa bar svaki drugi dan, a ako vam nije do toga isforsirajte se, nabijte pritisak, oksidacija na maksimum, tako treba da se živi. Edited by Evi_
Link to comment
Ja htedoh da napisem kako mi je slika super (a i riba) al me presece Indy.
Хм, нисам желео никог да пресечем. Само ти пиши.Него, баш сам малочас гледао неку емисију о маркетингу, где су поменули како оглашивачи вешто пласирају параноју међу жене (да им нешто фали - овде, конкретно, била је реклама о томе како могу да изненадно процуре) да би створили потребу коју потом задовољавају својим неопходним производима (и услугама). Поменуо је један експерт да се сад то ради и са мушкарцима, мада су жене и даље главна мета.
Link to comment
A što su žene rodno neravnopravne kad je u pitanju sejanje paranoje, jel bilo reči?
Није... емисија је превасходно о маркетингу. Ово је било успут.
Link to comment
Pa i ja mislim da je to nepoštovanje. Sve najbolje u svakom slučaju.sailorman, izlazak iz tinejdžerstva ne znači automatski da sad stvaaarno znamo šta hoćemo uključujući tu i taj željeni izgled. Pogledaj samo reklame - rade i na odrasle podjednako dobro kao i na tinejdžere, ubeđujući nas da su nam potrebne stvari za koje do juče nismo znali da postoje i kreirajući naše želje (ja lično naravno kupujem samo ono što mi stvarno treba, ali gledajući oko sebe vidim to potpadanje pod marketing kod drugih :fantom: ). Šalu na stranu, stvari su daleko od toga da hopla izlazimo iz puberteta i sad zaista želimo zategnuto vitko telo bez naznaka salca, onako svi zajedno.A uvredljivo je jer ženi koja se tek porodila i koja pre 100 50 godina ne bi ni znala da je postala "morž", a sad to zna jer su joj tako objasnili svi živi od TVa, prijateljica, možda i muža, kažeš da ona nema izgovor zato što je morž. Prvo, najverovatnije ni nije morž (većina žena se primetno ugoji tokom trudnoće, al da baš padnu u gojaznost jako retko), i drugo problem je u industriji koja je njoj i svima nama objasnila kako treba želeti izgledati, a nije problem u njenih 10 kg više. Pa još poruka nemaš izgovor da ne izgledaš baš ovako kako treba a svi znamo da je baš ovaj lean izgled jedini kakav treba. I svi to tako spontano sami od sebe želimo jer smo odrsle osobe koje znaju šta žele i šta je lepo a želimo ono što je lepo.edit: ovo što je šanjan napisao sam i ja bila juče počela pa kao ajde da ne širim još više. Čak sam i kliknula na neki link sajta te žene gde ona nešto piše u smislu kako joj nedostaje muž jer ne stiže da ga viđa (ako nisam nešto pogrešila pošto sam to jako letimično pogledala). Ima da se spava 5 sati i rade dva posla a može i jedan ali prekovremeni, i deca da se stignu, i sa mužem da se poseksa bar svaki drugi dan, a ako vam nije do toga isforsirajte se, nabijte pritisak, oksidacija na maksimum, tako treba da se živi.
To da se naš ideal lepote formira pod uticajem masovnih medija i popularne kulture, i da je dobar izgled relativna kategorija, je otkrivanje tople vode. Ali po tvom pisanju mi se čini da zastupaš tezu da je svako ko želi da smrša/ugoji se/zategne se/whatever rob propagande. Mislim, meni ova žena sa slike ima telo ko na primer Estel. Niti mislim da Estel gladuje, niti da je opsednuta svojim izgledom. Samo žena vodi računa, to je sve. Za razliku od većine ljudi koji ne vode, što je sasvim Ok ako je njima tako dobro. Edited by sailorman
Link to comment

ja samo želim da kažem Evi da za dobru liniju uopšte ne mora da se izgladnjuje i da je to još jedna od zabluda.može savim lepo da se jede prava hrana i da se izgleda dobro.

Edited by ivy
Link to comment
To da se naš ideal lepote formira pod uticajem masovnih medija i popularne kulture, i da je dobar izgled relativna kategorija, je otkrivanja tople vode. Ali po tvom pisanju mi se čini da zastupaš tezu da je svako ko želi da smrša/ugoji se/zategne se/whatever rob propagande. Mislim, meni ova žena sa slike ima telo ko na primer Estel. Niti mislim da Estel gladuje, niti da je opsednuta svojim izgledom. Samo žena vodi računa, to je sve. Za razliku od većine ljudi koji ne vode, što je sasvim Ok ako je njima tako dobro.
Meni je ovo malo ciklično. Zašto ne kažeš meni se sviđa deset kila viška, ali eto ima ljudi koji dosta vežbaju i vode računa pa su skroz vitki, ali OK ako je njima tako dobro? Mislim tvoj ukus je de facto potpuno prilagođen mejnstrimu, sad ti možeš da tvrdiš da na to nije uticala popularna kultura, ali ako smatraš da jeste onda ne možeš takvom mišljenju da daješ težinu neke nezavisnosti.To u fazonu: mene su učili da volim Tita i ja ga jako volim, a oni što ga ne vole neka im ako im je to OK, ako to ikome može biti OK...
Link to comment
Pa ja i sad izgledam dobro. Sa onim mršavim izgledom sam svojevremeno bila prezadovoljna, sad kad se setim pitam se gde su mi bile oči.
To je super, good for you. Sledeći korak je da shvatiš da postoje ljudi koji žele da izgledaju bolje i da je ta težnja sasvim legitimna. Edited by sailorman
Link to comment
Mnogi ne vide dalje od prve slike, plus reaguju tamo gde ih najviše boli.Zato je takva moja reakcija na takvu kombinaciju fotografije i teksta.Nevezano za tu prvu sliku i moje mašenje poruke - mislim da reči "koji je tvoj izgovor" upućene potpuno nepoznatoj osobi znače nepoštovanje te osobe.
ima nešto i u tome na šta se odazivaš, a ne samo u tome kako te drugi zazivaju.toliko o ovoj uvredljivosti. uostalom, javni prostor je pun mnogo uvredljivijih iskaza, so what?i drugo, zašto je pisac dužan da misli na to što čitalac čita samo prvi pasus. zašto čitalac ne pretpostavi da čovek koji napiše tri pasusa nije mogao da kaže sve već u prvom?fotka je objavljena na kraju dugačkog entrija u kojem žena opisuje (bez meta plana, bez ikakve introspekcije, onako kako je to živela) svoju imaginarnu borbu sa kilogramima do devastirajuće bulimije. onda kaže da joj je prva trudnoća promenila percepciju, da je shvatila da dijete i purging samo povećavaju njenu anksioznost, prepustila se klasičnom zdravom režimu ishrane (ništa bobe i makrobiotika) i prihvatila extra kilograme znajući da će ono što je stvarno višak samo da ode ako se ona iskulira. na kraju dolazi ova fotka, ali stavljeno u kontekst, odnosno znajući šta joj je bila i šta joj je sada profesija, ta fotka ne znači (helou evi) da je ovo jedini prihvatljivi shape. ja sam to tako pročitala. slažem se da su motivaciona sranja sranja, da neki ljudi nemaju receptore za to i da kod njih taj pristup može da bude kontraproduktivan.
Inače, meni se ne sviđa ova cura ko što mi se ništa od tih motivacionih sranja ne sviđa. Razmetljivo je, napadno, i podseća me na one ljude (znam ih nekoliko) koji imaju konstantnu potrebu da drugima govore kako im je super u životu. Ali ne vidim ništa uvredljivo u toj njenoj mini kampanji ili šta je već to.
i ja to mislim. ništa uvredljivo. samo bih dodala da ne vidim razliku između popovanja koje je evi ovde učitala i popovanja da je moja percepcija lepog (a za razliku valjda od evi-ine) nametnuta, da sam ja u nešto ubeđena, da ako dobijem deset kila to su imaginarne kile a nipošto loš trend kojem treba da stanem na put, etc. mislim, jednako je intruzivno, samo su platforme različite.(hipotetička evi i ja, je l').
Није ни нека срећа ако је "мало".Иначе је занимљива тема тај свеопшти маркетинг "савршене особе" који диктира толико тога у нашим (посебно женским) животима.
evo recimo ovo. prvo, koji je to najmanji zajednički za ženske živote? šta je to ta ženska egzistencija koja je izdiktirana? mislim, šta god izabrala (da ima ili nema decu, da se neguje ili da neguje brke i šiške ispod miške, da gradi karijeru ili da ne znam šta), žena je instruirana. imali smo onu mrševićku koja je na taj način rastakala žene na srpskoj političkoj sceni - nisu to TE žene, to su žene koje su izabrali muškarci.svejedno je ko nameće robiju, nasilni frajer, teta sa reklame, ilidruga žena koja je progledala pa sad ZNA da ove što nisu treba podsetiti da je lepo da ljulja a ne da žulja. zar je toliko teško poverovati da žena nešto i bira. sama. bez puške?
Link to comment
Meni je ovo malo ciklično. Zašto ne kažeš meni se sviđa deset kila viška, ali eto ima ljudi koji dosta vežbaju i vode računa pa su skroz vitki, ali OK ako je njima tako dobro? Mislim tvoj ukus je de facto potpuno prilagođen mejnstrimu, sad ti možeš da tvrdiš da na to nije uticala popularna kultura, ali ako smatraš da jeste onda ne možeš takvom mišljenju da daješ težinu neke nezavisnosti.To u fazonu: mene su učili da volim Tita i ja ga jako volim, a oni što ga ne vole neka im ako im je to OK, ako to ikome može biti OK...
Sad već nisam sigurna da razumem šta želiš da kažeš. U svakom slučaju, ja ni u jednom momentu nisam rekla da je moj ideal lepote jedini ispravan i objektivan, niti da postoji takav. To ti tvrdiš, time što sve ljude koji se trude da izgledaju bolje diskvalifikuješ kao manipulisane.
Link to comment
svejedno je ko nameće robiju, nasilni frajer, teta sa reklame, ilidruga žena koja je progledala pa sad ZNA da ove što nisu treba podsetiti da je lepo da ljulja a ne da žulja. zar je toliko teško poverovati da žena nešto i bira. sama. bez puške?
Igzekli. Evi, Mršević i Šinejd O'Konor.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...