Jump to content
IGNORED

365(ne)lepihdana


kim_philby

Recommended Posts

  • Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • morgana

    152

  • Turnbull

    137

  • Аврам Гојић

    120

  • gospa buba

    87

ja sam pogledala tu priču na blogu ove žene i stvarno ne vidim šta je tu za prozivku. ok, slogan je možda malo grub, ali i njega sam razumela kao šta je tvoj izgovor (da ne uradiš nešto za sebe) all other things being equal. dakle, mislim da se ona nije ni obratila ženama u lošoj životnoj poziciji, u ekonomskoj ili nekoj drugoj nevolji, nego onima koje su tu negde kao ona, a zapale su u apatiju i prepustile se. to jest, onima koje su na mestu na kojem ne žele da budu, a nemaju snage da se pokrenu. taj entri joj je motivacioni skroz, svodi se na jedi zdravo i umereno i vežbaj malo i biće sve ok. ne moraš da ostaneš morž ako to ne želiš. šta je tu strašno?

Link to comment
ja sam pogledala tu priču na blogu ove žene i stvarno ne vidim šta je tu za prozivku. ok, slogan je možda malo grub, ali i njega sam razumela kao šta je tvoj izgovor (da ne uradiš nešto za sebe) all other things being equal. dakle, mislim da se ona nije ni obratila ženama u lošoj životnoj poziciji, u ekonomskoj ili nekoj drugoj nevolji, nego onima koje su tu negde kao ona, a zapale su u apatiju i prepustile se. to jest, onima koje su na mestu na kojem ne žele da budu, a nemaju snage da se pokrenu. taj entri joj je motivacioni skroz, svodi se na jedi zdravo i umereno i vežbaj malo i biće sve ok. ne moraš da ostaneš morž ako to ne želiš. šta je tu strašno?
Očigledno se na ovom topiku svaki predlog da se nešto uradi u sopstvenom interesu, a za šta je potrebno uložiti nešto volje, tretira kao sejanje optimizma i stav da će lepota spasiti svet i da je Novak novo lepo lice Srbije koje nedovoljno koristimo u popravljanju krivo izgrađene reputacije Srbije.
Link to comment
ja sam pogledala tu priču na blogu ove žene i stvarno ne vidim šta je tu za prozivku. ok, slogan je možda malo grub, ali i njega sam razumela kao šta je tvoj izgovor (da ne uradiš nešto za sebe) all other things being equal. dakle, mislim da se ona nije ni obratila ženama u lošoj životnoj poziciji, u ekonomskoj ili nekoj drugoj nevolji, nego onima koje su tu negde kao ona, a zapale su u apatiju i prepustile se. to jest, onima koje su na mestu na kojem ne žele da budu, a nemaju snage da se pokrenu. taj entri joj je motivacioni skroz, svodi se na jedi zdravo i umereno i vežbaj malo i biće sve ok. ne moraš da ostaneš morž ako to ne želiš. šta je tu strašno?
Što se mene tiče, slogan je sasvim dovoljan. Više nego grub.Da mene neko krene da "motiviše" pričom "koji je tvoj izgovor što nisi uspešan kao ja", a pogotovo pričom "koji je tvoj izgovor što nemaš dece", poslao bih ga u trista pičkih materina.
Link to comment

ali ko je je rekao to - koji je tvoj izgovor što nemaš dece?stvarno ne razumem.(mene su šutnuli u teretanu tri meseca posle porođaja. to je bio sat i po vremena dnevno kada sam mogla da isključim mozak, ugasim tripove, pravim se da mi se život nije promenio, i to iz fundamenta i zauvek. iz ove perspektive, da su me lepo zamolili da krenem u teretanu, nisam sigurna da bi se to uopšte desilo :) i jako sam zahvalna na tom šutu u dupe, činio je dobro i meni (mentalno i fizički) i bebi (bolje imati zdravu kevu, nego apatičnu i nezadovoljnu). i naravno, kapiram da je film sasvim drugačiji kada postoji pravi problem, kao depresija, ili finansijska oskudica ili sad šta sve već može da bude.)

Link to comment

Ja kad jedem zdravo i umereno i vežbam malo ne izgledam ni blizu tome. Takav look sam imala kad sam se realno izgladnjivala (mada ni blizu nisam prišla problemima koje je ona sebi napravila tipa bulimije) i trčala skoro svaki dan. Mislim da dobra većina žena takođe mora neku jaču autoagresiju da primeni na sebe da bi izvlačile "nemoržestvo" iz sebe, pa još posle porođaja. Nemoržestvo stavljam pod navodnike jer kad vidim sa kojom sam kilažom pre desetak godina nosila nadimak "debela" i šta više ja sam i sama tako mislila (realno, drugarice jesu bile mršavije od mene, al to je tek piš živi kakve smo bile) mogu samo da se zahvalno prekrstim što sam ispala iz tog tripa. Sad sam sa kilažom od 5 kila iznad linije koja mi je označavala da treba da pređem na slane štapiće kao dnevni izvor kalorija prezadovoljna. A moja mršava linija je bila tu negde kao ova njena, znači ni blizu nisam bila nekoj anoreksiji ili ozbiljnim poremećajima kojima je ova žena sklona.Elem, ukratko, nemam ništa protiv motivacionih poruka kao takvih, sve dok nisu (a ova to jeste) podsticaj za odricanja i napore koji su iznad onoga što ja smatram zdravom linijom napora (pri čemu nit sam morž nit neradni lenjivac, pa valjda ta moja linija nije tek tako neka subjektiva). Osećaj apatije zbog morževitosti koji pominješ je npr u mom slučaju i slučaju mnogih drugih žena ustvari problem isključivo glave. Jedino u njoj sam ikada sa svim svojim 5kg gore dole oscilacijama i bila morž (i naravno problem je i što su većina devojaka ui toj generaciji izdresirane da je ovaj azijski look otprilike idealan, pa ako nisi prirodno malo mršavija, nego zaboga imaš malo butina i sisa, a ti udri po lezanju u krevet sa zalogajem voćke, hleb ni slučajno. Mislim samo kad se setim kako sam ja jela i živela tad kad sam izgledala kao gospoja sa slike, ne mogu da se ne zapitam šta je tek ona sebi činila kad je stigla i do bulimije. Ja sam srećom svoj problem, bio je doduše manji i verovatno se ne bi ni kvalifikovao za nazivanje poremećajem u ishrani, rešila vremenom. Njoj očigledno ostao taj pritisak da se mora imati eto baš takva linija (iako bi i sa deset kila više bila daleko od gojaznosti).

Link to comment
Što se mene tiče, slogan je sasvim dovoljan. Više nego grub.Da mene neko krene da "motiviše" pričom "koji je tvoj izgovor što nisi uspešan kao ja", a pogotovo pričom "koji je tvoj izgovor što nemaš dece", poslao bih ga u trista pičkih materina.
:DFrile, ne poručuje mamama da nemaju izgovor što nemaju dece, već što posle trudnoće (ili tri) nemaju liniju za koju 90% žena mora onako dobro da se izgladni.
Link to comment
iskreno evi, nemam pojma o čemu pričaš.
Kažem da su mnoge žene apatične ne zato što su realno morževi, nego zato što i sa sasvim ok linijom misle da su morževi. Zato pre nego što se padne u apatiju pogledati onaj BMI pa videti gde si i šta si (ja npr onom overweight-u nikad nisam ni prišla, a opet sam bila najpunačkija među drugaricama i držala se prestrogih režima i po nekoliko godina jer sam mislila da tako treba. A ne treba, nije malo dupeta i sisa baš tolika životna nesreća).
Link to comment
:DFrile, ne poručuje mamama da nemaju izgovor što nemaju dece, već što posle trudnoće (ili tri) nemaju liniju za koju 90% žena mora onako dobro da se izgladni.
ali ko je je rekao to - koji je tvoj izgovor što nemaš dece?stvarno ne razumem.
Mnogi ne vide dalje od prve slike, plus reaguju tamo gde ih najviše boli.Zato je takva moja reakcija na takvu kombinaciju fotografije i teksta.Nevezano za tu prvu sliku i moje mašenje poruke - mislim da reči "koji je tvoj izgovor" upućene potpuno nepoznatoj osobi znače nepoštovanje te osobe.
Link to comment
Kažem da su mnoge žene apatične ne zato što su realno morževi, nego zato što i sa sasvim ok linijom misle da su morževi. Zato pre nego što se padne u apatiju pogledati onaj BMI pa videti gde si i šta si (ja npr onom overweight-u nikad nisam ni prišla, a opet sam bila najpunačkija među drugaricama i držala se prestrogih režima i po nekoliko godina jer sam mislila da tako treba. A ne treba, nije malo dupeta i sisa baš tolika životna nesreća).
Koliko si tad imala godina? To poređenje sa drugaricama pa posledično izgladnjivanje je (možda) razumljivo za devojčice pubertetskog uzrasta, ali ovde se valjda polazi od pretpostavke da se radi o odraslim, racionalnim osobama koje su svesne, što ti kažeš, gde su i šta su, i da mogu bolje da izgledaju, a pri tom to i žele. Inače, meni se ne sviđa ova cura ko što mi se ništa od tih motivacionih sranja ne sviđa. Razmetljivo je, napadno, i podseća me na one ljude (znam ih nekoliko) koji imaju konstantnu potrebu da drugima govore kako im je super u životu. Ali ne vidim ništa uvredljivo u toj njenoj mini kampanji ili šta je već to.
Link to comment
Di nesreća, to je sreća za svakog muškarca. :)
Није ни нека срећа ако је "мало".Иначе је занимљива тема тај свеопшти маркетинг "савршене особе" који диктира толико тога у нашим (посебно женским) животима.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...