Jump to content
IGNORED

Južnoamerički fudbal & copa libertadores


Mark Rothko

Recommended Posts

41 minutes ago, Lancia said:

Ako osvoji, da promenis nick u MessiClass.

 

U top 5 mi je Mesi u potonjih 25 godina

 

1) Ronaldo

2) Zizu

3) Kristina

4) Tomas Miler

5) Mesi

 

Pretako je cak 1™ Toresa

Link to comment

Dobise gaucosi. Pogibeljna igra, skoro nisam gledao grublji fudbal, prednjacili Argentinci. Messi napokon osvojio trofej sa reprezentacijom, Neymar opet cmizdreo do neke sutrasnje zurke.

Edited by Lancia
  • +1 2
Link to comment

Kakva golčina Di Marije, pre svega osećaj za for sam sebi spoljnom u trku, a onda lagan lob. Crko da bog da Luje Van Gale kad si ga oterao iz UTD. 

 

Jebote, koliko mi je drago zbog Messija što je uzeo trofej sa repkom, koliko su ga napušavali, pa je odlazio iz repke i vraćao se 50 puta.. Kakva poetska i svaka druga pravda... Bravo kralju.
 

Lepo za videti:

 

 

 

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment

Uvek sam navijao protiv njih do SP 2014, onda kad je poceo pesak da mu curi sam se predomislio. :D

Btw, kako vreme ide, sve su gori, bez njega ce im biti jebeno i da se kvalifikuju na SP. 

Link to comment

Imaju oni uvek dobar potencijal. Najčešće im nedostaje jasna struktura igre, stabilan sastav, kvalitetna odbrana i dobar selektor. Čim su defanzivno imali bolji turnir, a postigli su gol u svakoj utakmici, osvojili su ga. Pritom na svetskim prvenstvima dobijaju sve ekipe (skor ima je 13-0-0 od '94), osim evropskih. Čim je neko organizovan i disciplinovan, oni ne znaju šta da rade. Tako ih i jedan Island umrtvi i uzme bod. Uvek imaju jak disbalans tima, puno kvaliteta u ofanzivi, dok je u defanzivi rupa često i na više pozicija.

Link to comment

To je tacno, takva je i Nigerija bila dok su bili jaki. :D 

Sad sam gledao sastav, za vise od pola igraca nikada nisam cuo. Jes' da ne pratim kao ranijih godina, ali znam ih otprilike koliko i Austrijanaca. 

Link to comment

Skoro?:D Više od 20 godina sigurno. Pogledaj sastav Brazila iz 1999. Doduše, jesu igrali 2004. i 2007. bez nekih od najboljih igrača (Ronaldinjo i Kaka).

Link to comment
1 hour ago, Facundo Orellana said:

Imaju oni uvek dobar potencijal. Najčešće im nedostaje jasna struktura igre, stabilan sastav, kvalitetna odbrana i dobar selektor. Čim su defanzivno imali bolji turnir, a postigli su gol u svakoj utakmici, osvojili su ga. Pritom na svetskim prvenstvima dobijaju sve ekipe (skor ima je 13-0-0 od '94), osim evropskih. Čim je neko organizovan i disciplinovan, oni ne znaju šta da rade. Tako ih i jedan Island umrtvi i uzme bod. Uvek imaju jak disbalans tima, puno kvaliteta u ofanzivi, dok je u defanzivi rupa često i na više pozicija.

 

2014 su imali najbolju odbranu I uz pribranijeg Higuaina umalo da budu prvaci sveta. 

 

No svejedno razvoj situacije globalno ne obecava u smislu da Evropljani u svakom pogledu povecavaju prednost, kad se povuce ta Mesijeva generacija (mislim npr I na glavne urugvajske vedete) nikog nema da ugrozi 5-6 najboljih sa starog kontinenta za dugo vremena

Link to comment
11 minutes ago, Facundo Orellana said:

Skoro?:D Više od 20 godina sigurno. Pogledaj sastav Brazila iz 1999. Doduše, jesu igrali 2004. i 2007. bez nekih od najboljih igrača (Ronaldinjo i Kaka).

 

1999 je odlican primer, te godine je Brazil igrao finale protiv Urugvaja koji nije poslao cak ni B tim, vec mladu reprezentaciju.

Link to comment

oni to organizuju po principu kopa amerika se igra kad nam se ćefne? 90ih igrali svake druge godine, pa onda svake treće, pa svake četvrte, pa svake godine :blink:

nema trika da im uđeš u sistem, jedino što vidim da izbegavaju godinu kad je svetsko a za sve ostalo nema nikakvog pravila. što to tako rade?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...